„Bangos“ pergalių serija tęsiasi (komentarai)

Mindaugo Čepo vadovaujama Gargždų „Banga“ iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat galimų „SMScredit.lt A lygos“ čempionato antrajame rate. Gargdžiškiai savo aikštėje rezultatu 4:1 (2:0) įveikė Alytaus „Dainavą“ ir atsirevanšavo už pirmojo rato nesėkmę. Turnyrinėje lentelėje „Banga“ dėl didesnio įmuštų įvarčių skaičiaus pakilo į šeštąją vietą, aplenkdami rungtynėmis mažiau sužaidusius „Šiaulius“.

Nuo pirmųjų minučių aikštės šeimininkai ėmė ieškoti kelių link varžovų vartų. Rungtynėse prieš Tauragės „Taurą“ puikiai rungtyniavęs Aleksėjus Aleksejevas tolimais šūviais kėlė daug problemų Donatui Mikučioniui. „Bangos“ legionierius buvo labai arti sėkmės 14 minutę, tačiau stiprų smūgį į artimą vartų kampą vartininkui pavyko atmušti.

Žaidimo persvarą Gargždų komandai įrodyti pavyko 21-ąją minutę. Pasižymėjo T.Čargeišvilis, kurio iš maždaug 30 metrų pažeme smūgiuotas kamuolys tinkle atsidūrė atsimušęs į virpstą.

Vienintelę realią progą pirmajame kėlinyje „Dainava“ sukūrė tik 30-ąją minutę. Darius Cibulskas po kampinio pavojingai smūgiavo galva, priversdamas Rimantą Bogužą pademonstruoti reakciją ir kamuolį atmušti kojomis.

42-ąją minute į alytiškių vartus krito antrasis įvartis. Po kampinio svečių baudos aikštelėje kilo sumaištis, vienas iš gynėjų nepataikė į kamuolį, leisdamas Martynui Dūdai padvigubinti rezultatą.

D.Mikučionis buvo priverstas kristi po A.Aleksejevo kojomis 56-ąją dvikovos minutę, kad, atmušdamas kamuolį, apsaugotų komandą nuo trečiojo įvarčio. Vis tik „Dainavos“ vartų sargas buvo bejėgis 64-ąją minutę, kai po T.Čargeišvilio baudos smūgio kamuolys atsitrenkė į skersinį, atšoko į aikštę, pataikė į atbėgantį Aurelijų Staponką ir gan kurioziškai įkrito į vartus.

Minimalią galimybę išgelbėti rungtynes svečiai gavo 70-ąją minutę. Cloud Dezire įkirto į baudos aikštelę, sulaukė labai tikslaus perdavimo ir užbaigė vieną iš retų  „Dainavos“ atakų stipriu smūgiu į apatinį kampą.

Vis tik, perėmusi iniciatyvą, Alytaus komanda nieko pavojingo sukurti nesugebėjo. Negana to,  87-ąją minutę už pražangą baudos aikštelėje į alytiškių vartus rungtynių arbitras nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo po keitimo aikštelėje pasirodęs Gajus Kulbis.

Jau per teisėjo pridėtą laiką puikios progos sušvelninti rezultatą neišnaudojo D.Cibulskas, iššokęs prieš vartininką, tačiau nepataikęs į tolimą vartų kampą.

Treneris M.Čepas („Banga“): „Pirmiausia norėčiau padėkoti komandai už puikiai atliktą darbą. Žaidime laikėmės išankstinio plano, kai kas pavyko, kai kas ne. Pats judėjimas dar nelabai tenkina. Jau norėtųsi „sužaisti ant nulio“, deja, dar nepavyko. Įvairios smulkios klaidos ir koncentracijos stoka pakiša koją - todėl dar reikia dirbti. Svarbu, kad traumas patyrusius futbolinkus pakeitę žaidėjai pasirodė gerai, o klaidos buvo nežymios. Kiekvienas žaidėjas nori išbėgti į aikštelę ir įrodyti savo vertę. Čempionatas - ilgas maratonas, reikia tik dėkoti komandai, kad iškovoja pergalės. Tačiau tai jau praeitis - pasidžiaugėme, pailsime ir ruošiamės kitoms kovoms“.

M.Dūda („Banga“): „ Pagal rezultatą gali pasirodyti, kad rungtynės buvo lengvos, tačiau pergalė iškovoti niekad nėra lengva ir „Banga“ atidavė savo jėgas šimtu procentų, tad ir turime atitinkamą rezultatą. Šis mačas buvo antros mano rungtynės A lygoje, todėl buvo tikrai malonu įmušti įvartį savo komandai, prie savo sirgalių. Stengsimės ir kovosim, kad rezultatas ir toliau būtų bent 4:1, o mes keliautumėme pergalių keliu“.

Treneris G.Jarmalavičius („Dainava“): „Reikia pripažinti, kad rungyniavome prastai. Matyt įtakos padarė ir tai, kad šios rungtynės buvo trečios per savaitę. Šiose rungtynėse leidom pailsėti komandos kapitonui. Deja, nepavyko išvengti vaikiškų klaidų, todėl ir galutinis rezultatas toks. Sveikiname „Bangą“ su pergale, Gargždai šiandien labiau norėjo laimėti ir jiems tai pavyko“.

K.K.Dezire („Dainava“): „ Žaidimas buvo sudėtingas, buvo jaudulio ir įtampos. Nors šiandien įmušiau pirmą įvartį šį sezoną, negaliu sakyti, kad esu laimingas – vis dėlto pralaimėjome. „Banga“ parodė gražų komandinį žaidimą, todėl šios pergalės nusipelnė".