Ekipos šeštadienį žaidė kontrolines rungtynes

Elvio Žaldario nuotr.

Pirmąsias kontrolines 2022 metų rungtynes Vilniaus „Žalgiris“ baigė lygiosiomis 2:2 (0:1) su Latvijos čempione Rygos RFS komanda.

Žalgiriečiams šioje dvikovoje dėl traumų ir kitų priežasčių negalėjo padėti šeši futbolininkai. Komandos gretose debiutavo naujokas Nicolas Gorobsovas ir ekipą pretenduojantis papildyti Mathiasas Oyewusi.

Pirmajame kėlinyje abi komandos daug progų nesukūrė, o vienintelis įvartis krito 9 min. po perdavimo iš krašto ir Andrejaus Iličiaus smūgio galva.

Geriausią progą pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ turėjo prieš pertrauką, kai M. Oyewusi smūgį atrėmė RFS vartininkas Vytautas Černiauskas.

Antrajame kėlinyje šeimininkų atakos buvo aštresnės, tolimais smūgiais svečių iš Latvijos vartams grasino Ovidijus Verbickas ir Mantas Kuklys. 56 min. po M. Kuklio perdavimo smūgiu galva rezultatą išlygino Francis Kyeremeh.

60 min. pavojingai iš toli smūgiavo M. Kuklys, 74 min. M. Burba gavo kamuolį baudos aikštelėje, bet jo smūgį atrėmė vartininkas. 78 min. po reido kraštu varžovų vartams grasino M. Oyewusi.

Likus žaisti aštuonias minutes, po klaidos gynyboje ir vartininko Tomislavo Duka pražangos RFS žaidėjas Kevinas Friesenbichleris rezultatą persvėrė smūgiu nuo 11 metrų žymos.

87 min. M. Paveličiaus galingą šūvį atrėmė V. Černiauskas, bet susitikimo pabaigoje ir jam nebepavyko apsiginti. Smūgiu iš dešinio baudos aikštelės krašto į kairįjį vartų kampą lygiąsias išplėšė Saulius Mikoliūnas.

„Žalgirio“ sudėtis: E. Gertmonas (46 min. T. Duka), J. Bopesu (76 min. G. Nikonovas), I. Tatomirovičius (67 min. N. Ljubisavljevičius), K. Kažukolovas (76 min. N. Stankevičius), M. Paveličius, N. Gorobsovas (63 min. S. Mikoliūnas), M. Kuklys, O. Verbickas (67 min. A. Olubi), M. Oyewusi, F. Kyeremeh, J. Tadičius (46 min. M. Burba).

***

„Panevėžio“ futbolo klubas kontrolinių rungtynių seriją pradėjo pergalingai – Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže vykusiame mače 1:0 (0:0) buvo nugalėta „Jonava“.

Praėjusiame Pirmos lygos sezone antrą vietą užėmę jonaviečiai nuo pirmųjų minučių buvo priversti gintis gausiomis pajėgomis. Arčiausiai tikslo per pirmą akistatos pusę buvo naujokas Nasko Milevas, kurio smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų virpstą.

Po pertraukos puolėjas iš Bulgarijos tarė savo žodį – 56-ąją minutę būtent jis tapo pergalingo įvarčio autoriumi. Per likusį laiką iniciatyva ir toliau priklausė ne vienam labai jaunam žaidėjui šansą pasireikšti suteikusiam „Panevėžiui“, tačiau daugiau įvarčių pelnyti nepavyko.

„Panevėžio“ sudėtis: Rafaelis Broetto (46 min. Danas Šimkevičius), Darius Jurgelevičius, Žygimantas Baguška, Matijus Remeikis, Linas Klimavičius, Tautvydas Eliošius (46 min. Domantas Vaičekauskas), Chrysovalantis Kozoronis (75 min. Danas Matikonis), Jeffrey Sarpongas (46 min. Eimantas Dzinga), Nasko Milevas (66 min. Arnas Končius) ir du peržiūroje dalyvaujantys žaidėjai.

„Po truputį dar komplektuojamės ir žaidėme gana eksperimentine sudėtimi, rungtyniavo tikrai nemažai jaunimo. Likau patenkintas rungtynėmis, žaidėjai nurodymus, apie kuriuos kalbėjome, įvykdė. Nugalėjome ir ruošiamės toliau.

Realu, kad komandos komplektacija aktyviai vyks ir visą vasario mėnesį. Kol kas ne viskas gaunasi taip greitai, kaip norime, bet darbai vyksta ir vyks iki sezono pradžios. Siekiame surinkti gilesnę sudėtį, kad galėtume kokybiškai ruoštis artėjančiam sezonui“, – pasakojo komandos vyr. treneris Valdas Urbonas.

Kitas kontrolines rungtynes „Panevėžys“ žais sausio 29 dieną Vilniaus BFA arenoje. Būsimas varžovas – Kauno rajono „Hegelmann“ klubas.

***

Pirmose 2022 metų kontrolinėse rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ 3:1 (3:0) nugalėjo „Kauno Žalgirį“. Pergalės pamatus sostinės komanda sudėjo per pirmąjį kėlinį, kurio metu buvo sumušti visi trys įvarčiai. Nugalėtojų gretose pasižymėjo Gytis Paulauskas, Artūras Dolžnikovas ir Deividas Malžinskas.

Milžiniška sparta prasidėjusiose rungtynėse „Riteriai“ labai aukštai spaudė varžovus ir tai davė rezultatą. Ypač aktyvūs kairiajame krašte buvo A. Dolžnikovas ir Aleksandras Levšinas. Vis tik, pirmoji proga buvo sukurta, kai vidurio gynėju žaidęs Dominykas Barauskas atliko puikų perdavimą Rokui Filipavičiui, kurio bandymas nebuvo sėkmingas.

Dar po kelių minučių tas pats A. Levšinas baudos aikštelėje surado G. Paulauską, kuris vienu lietimu techniškai pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Po įmušto įvarčio „Riteriai“ tapo dar aktyvesni. Netrukus nuo varžovų pabėgęs pirmojo įvarčio autorius buvo pargriautas baudos aikštelėje ir už tai buvo skirtas baudinys. A. Dolžnikovas jį realizavo užtikrintai.

Per visą pirmąjį kėlinį kauniečiai taip ir nesukūrė nė vieno epizodo prie „Riterių“ peržiūroje dalyvaujančio vartininko Serhijaus Melašenkos vartų. Vilniečiai, savo ruožtu, prieš pat pertrauką pelnė ir trečiąjį įvartį. Po eilinio A. Levšino reido kamuolys pasiekė G. Paulauską, šis smūgiu sudrebino vartų konstrukciją, o prie atšokusio kamuolio pirmas pribėgo D. Malžinskas, pasižymėjęs smūgiu į tuščius vartus.

Po pertraukos „Riteriams“ vadovavęs Vaidas Sabaliauskas pakeitė visus vienuolika žaidėjų. Antrajame kėlinyje komandai atstovavo pernai Pirmoje lygoje žaidę bei peržiūroje dalyvaujantys jauni futbolininkai.

Po šių pakitimų žaidimo kontrolę perėmė „Kauno Žalgiris“. Pagerėjusį žaidimą vainikavo vienintelis įvartis, realizuotas Grato Sirgėdo nuo vienuolikos metrų žymos.

„Riterių“ starto sudėtis: S. Melašenka, D. Malžinskas, A. Kalermo, V. Jeriomenka, D. Barauskas, A. Levšinas, T. Dombrauskis, M. Ramanauskas, A. Dolžnikovas, R. Filipavičius, G. Paulauskas.

***

Šeštadienį Gargžduose „Banga“ žaidė antrąsias draugiškas rungtynes. Igno Venckaus įvartis 82 minutę lėmė gargždiškių pergalę prieš Telšių „Džiugą“ rezultatu 1:0 (0:0).

Dalį rungtynių jau žaidė ir neseniai prie klubo prisijungę Renanas Paulino ir Goncalo Vieira. Dėl mikrotraumų ir ligų negalėjo žaisti Jeffersonas Reisas, Mauricio Pinto, Kornelijus Smilingis, Karolis Pliuškys ir Klaidas Birgiola.

Pirmojo kėlinio „Bangos“ sudėtis: P. Survila, V. Antužis, P. Srėbalius, D. Norvilas, M. Petrikas, K. Žebrauskas, Sh. Yoshikawa ir keturi žaidėjai peržiūroje.

Antrojo kėlinio „Bangos“ sudėtis: M. Bertašius, Goncalo, E. Stočkūnas, J. Kerpė, D. Norvilas, Renanas, K. Toleikis, R. Vėževičius, I. Venckus, D. Zubauskas ir žaidėjas peržiūroje.

Kitą šeštadienį, sausio 29 dieną, „Banga“ keliaus į Rygą, kur 14 valandą „Skonto Hall“ išmėgins jėgas su Kekavos „Auda“.

***

2022 metų sezonui besiruošiantis Kauno rajono „Hegelmann“ klubas pergalingai pradėjo kontrolinių rungtynių maratoną. Pirmajame susitikime rezultatu 4:1 nugalėta Vilniaus Baltijos futbolo akademijos komanda.

Mėlynai balti žaidė dviem skirtingomis sudėtimis – pirmajame su Ignu Plūku, Mantu Fridriku, Klaudijumi Upstu, Hugo Figueredo, Tzlilu Nehemya, Yukiyoshi Karashima, Thompsonu Gavi, Viliumi Armanavičiumi, Matheusu Marcondele, Lazaru Sajčičiumi ir Augustinu Klimavičiumi.

Antrajame – su Matu Dedura, Ibrahimu Olaosebikanu, peržiūroje dalyvaujančiais Ignu Kružiku, Domantu Antanavičiumi, Šerali Juldaševu ir kitais.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė aikštės šeimininkams – jie 9 minutę realizavo baudinį ir išsiveržė į priekį. Pasižymėjo Gabrielius Puzas.

Svečiai iš Kauno rajono nesutriko ir, nors atakavo vilniečių vartus didelėmis pajėgomis, įvarčiu atsakyti greitai nepavyko.

25 minutę prie savo vartų suklydus BFA gynėjams, savo galimybe pasinaudojo neseniai su mėlynai baltais rankomis sukirtęs Augustinas Klimavičius. Dvidešimtmetis puolėjas tapo pirmojo šių metų „Hegelmann“ įvarčio autoriumi.

Po 5 minučių savo pirmąjį įvartį klubo gretose pelnė vidurio gynėjas iš Izraelio Tzlilas Nehemya ir mėlynai balti išsiveržė į priekį.

34 minutę mėlynai balti pelnė ir trečiąjį įvartį – A. Klimavičius surado laiku į baudos aikštelę įbėgusį Hugo Figueredo, šis pelnė įvartį galva.

Po pertraukos „Hegelmann“ žaidybinis pranašumas vėl nekėlė abejonių, o 74 minutę Ibrahimo Olaosebikano tikslus perdavimas ir klubo peržiūroje esančio Šerali Juldaševo įvartis suteikė svečiams trijų įvarčių persvarą ir padėjo galutinį tašką šiame mače.

Kitas kontrolines rungtynes „Hegelmann“ žais sausio 22 dieną vėl BFA arenoje, tik šį kartą prieš „Panevėžį“.