2018-04-28 | 10 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Manfredas Lukjančukas | Žiūrovai: 150

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai nutraukė dviejų nelaimėtų rungtynių seriją Lietuvos futbolo A lygoje. 10-ojo turo susitikime vicečempionai išvykoje po Liviu Antalio dublio 2:1 (2:1) nugalėjo trečią sykį paeiliui pralaimėjusią „Palangą“.

Panašu, kad Klaipėda šį sezoną yra itin dėkingas miestas L. Antaliui. Legionierius iš Rumunijos pelnė po du įvarčius tiek pirmojo rato mače su Klaipėdos „Atlantu“, tiek ir dabar.

Pirmasis rumuno spirtas kamuolys Antono Cvetkovo ginamų vartų tinkle suspurdėjo jau 2-ąją minutę. Justas Raziūnas netoli atmušė kamuolį galva, o dvikovą prieš „Palangos“ veteraną Mindaugą Bagužį laimėjęs L. Antalis tiksliai smūgiavo iš arti.

Vis dėlto vienas iš retesnių nominalių aikštės šeimininkų vizitų „Žalgirio“ pusėje pirmame kėlinyje baigėsi įvarčiu. 13-ąją minutę kontratakos metu Džiugas Bartkus baudos aikštelėje prasižengė prieš aktyviai rungtyniavusį Simoną Urbį, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo Gvidas Juška. Tai buvo trečiasis 35-erių metų futbolininko įvartis šį sezoną.

Abu įvarčiai žaidimo eigos nepakeitė: „Žalgiris“ rengė pozicines atakas, „Palanga“ – ieškojo galimybių kontratakose.

40-ąją minutę į Klaipėdą dar kartą tvieskė rumuniškas žaibas. Krūtine Sauliaus Mikoliūno perduotą kamuolį susistabdęs L. Antalis įspūdingu smūgiu vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį, pelnydamas vieną iš gražiausių šio sezono įvarčių. Dar prieš tai rumunas pirmame kėlinyje porą sykių bandė savo laimę šūviais iš toli.

Ilgą laiką antrame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, tačiau paskutinėmis susitikimo minutėmis „Palanga“ vis dažniau primindavo apie save.

88-ąją minutę vos keliolika centimetrų skyrė G. Jušką nuo dublio ir antrojo išlyginamojo įvarčio. „Palangos“ veteranas baudos smūgio metu efektingai užsuko kamuolį virš gyvatvorės, tačiau šis skriejo šiek tiek virš skersinio.

Pasinaudoję Marijampolės „Sūduvos“ kluptelėjimu Jonavoje, vilniečiai atsilikimą nuo čempionų sumažino iki 7 taškų.