2018-06-16 | 16 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Donatas Šimėnas | Žiūrovai: 450
Kauno „Stumbras“ Vilniuje iškovojo bene skambiausią pergalę Lietuvos čempionate per visą klubo istoriją. Mariano Barreto treniruojami futbolininkai išvykoje Lietuvos futbolo A lygos 16-ojo turo rungtynėse 1:0 (0:0) nugalėjo antroje vietoje žengiantį sostinės „Žalgirį“.

Vilniečiai šalies čempionate prieš ambicingą Kauno ekipą negali laimėti net keturiuose mačuose iš eilės.

Pirmame kėlinyje šeimininkai kiek ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau „Stumbras“ atkarpomis prispausdavo Aurelijaus Skarbalius kariauną jos pačios aikštės pusėje. 38-ąją minutę buvo atliktas nemalonus „Žalgiriui“ keitimas: traumų šiame sezone kamuojamas saugas Jeremy Manzorro nebegalėjo tęsti rungtynių bei buvo pakeistas.

Po gana blankių 43 minučių komandos pirmo kėlinio pabaigoje apsikeitė pavojingomis progomis. Po Kgaogelo Sekgotos aukšto perdavimo galva šalia vartų smūgiavo oro dvikovą prieš Donovaną Slijngardą laimėjęs Marcosas Junioras, kitoje aikštės pusėje Marquinhoso smūgį Rodrigo Josviaki atrėmė, visgi, vartų sargas iš Brazilijos būtų buvęs bejėgis prieš Tomašo Šimkovičiaus bandymą. Kauniečių laimei, vienas iš „Žalgirio“ lyderių nepasinaudojo fantastiška proga pasiųsti svečius į nokdauną.

Antrame kėlinyje kauniečiai rungtyniavo taip pat aktyviai ir 59-ąją minutę pelnė vienintelį susitikimo įvartį. Standartinės padėties metu kamuolys atšoko Agostinho, kuris jį pasiuntė atgal į baudos aikštelę, o ten nuo Lino Klimavičiaus atitrūkęs M. Junioras tiksliai smūgiavo į artimąjį vartų kampą.

Žalgiriečiai kurį laiką buvo pasimetę ir tuo „Stumbras“ sykį galėjo pasinaudoti. Greitos atakos metu K. Sekgota prasiveržė arčiau vartų, bet iš maždaug 20 metrų smūgiavo pro šalį.

„Žalgiris“ rungtynių pabaigoje užgulė varžovų vartus ir surengė nemažai aštrių išpuolių. Vis dėlto daug akcentuotų smūgių atlikti šeimininkams nepavyko. Sykį T. Šimkovičius mušė netiksliai, o po keitimo aikštėje pasirodęs Tomašas Malecas galva smūgiavo visiškai greta virpsto.

Penktą pergalę šį sezoną iškovojęs „Stumbras“, savo sąskaitoje turintis 19 taškų, įsitvirtino penktoje turnyro lentelės vietoje. Savo ruožtu „Žalgiris“ su 31 tašku 8 taškais atsilieka nuo Marijampolės „Sūduvos“, kuri yra sužaidusi maču mažiau.