2018-10-17 | 21 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Darius Petraška | Žiūrovai: 350

Atidėtos Lietuvos futbolo A lygos 21-ojo turo rungtynės Vilniuje klostėsi pagal kiek netikėtą scenarijų.

Sostinės „Žalgiris“ po atkaklios kovos rezultatu 2:1 (2:0) palaužė garbingai kovojusią, bet vis dar paskutinėje turnyro lentelės vietoje žengiančią „Jonavą“.

Dvikovos pradžia vilniečiams nieko blogo nežadėjo. Jau 9-ąją minutę Liviu Antalis atliko perdavimą link Sauliaus Mikoliūno, kuris tiksliai smūgiavo vienu lietimu, pelnydamas pirmą įvartį šiame A lygos sezone.

Vėliau šeimininkai neišnaudojo kelių dėkingų progų, savo ruožtu, „Jonava“ taip pat privertė paplušėti vartininką Armantą Vitkauską, kai smūgius į vartų plotą atliko Michaelas Thuique'as bei Mohamedas Emi Djabrailovas.

37-ąją minutę „Žalgiris“ padvigubino rezultatą. Po pakelto kampinio Mamadou Mbodjis galva numetė kamuolį link Marko Tomičiaus, kuriam beliko iš arti jį pasiųsti į pustuščius vartus. Tai buvo šeštasis legionieriaus iš Serbijos įvartis šiame sezone.

Vis dėlto jonaviečiams iš karto po pertraukos pavyko atkurti intrigą. 46-ąją minutę M. Thuique'as įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko perdavimą link M. Djabrailovo, kuris tiksliai smūgiavo iš arti. Toks įvykių posūkis svečius tik dar labiau įkvėpė kovai.

Naujų vėjų „Jonavos“ atakose įnešęs po keitimo aikštėje pasirodęs Laurynas Stonkus turėjo du šansus išlyginti rezultatą – kartą jo bandymas buvo blokuotas, o kitame epizode puolėjui akistatoje su A. Vitkausku nepavyko pataikyti į vartų plotą. Be to, galva pavojingai pro šalį smūgiavo M. Thuique'as.

Antrą pridėto laiko minutę „Žalgiris“ galėjo įtvirtinti pergalę, tačiau to nepadarė. L. Antalis išprovokavo Josepho Di Chiaros pražangą baudos aikštelę, tad kanadietis, gavęs antrą geltoną kortelę, buvo pašalintas. Vis dėlto rezultatyviausiam čempionato žaidėjui nuo 11 metrų atžymos nepavyko pataikyti į vartų plotą.

Ši pergalė leido „Žalgiriui“ deficitą nuo Marijampolės „Sūduvos“ sumažinti iki 3 taškų. „Jonavai“ išsigelbėti liko tik vienas šansas – mačas namuose su „Sūduva“.