Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys

„Atlantas“ mažina atsilikimą turnyro lentelėje (komentarai)

Klaipėdos „Atlantas“ pasinaudojo pagrindinių konkurentų kovoje dėl medalių kluptelėjimu „SMScredit.lt A lygoje“. Uostamiesčio komanda savo žiūrovų akivaizdoje nepasigailėjo Panevėžio „Ekrano“, nugalėdama turnyro lentelės kaimynę rezultatu 4:0 (1:0) ir sumažindama atsilikimą nuo ketvirtoje vietoje esančios Marijampolės „Sūduvos“ iki vieno taško.

Kovingame, bet progomis nedžiuginusiame pirmajame kėlinyje pirmieji kamuolį į tinklą pasiuntė panevėžiečiai, tačiau rungtynių arbitras užfiksavo akivaizdžią Uchennos Umeh nuošalę ir įvarčio neįskaitė. Po poros minučių svečiai „Atlantui“ padovanojo pavojingą momentą po to, kai Lukas Žukauskas sugavo jam atgal perduotą kamuolį. Skyrus baudos smūgį, Marius Pašys stipriu šūviu nesėkmingai pabandė pramušti visai šalia vartų išrikiuotą gyvatvorę.

Kėlinio viduryje uostamiesčio komanda vieną po kito prie svečių vartų kėlė net tris kampinius ir paskutiniu bandymu išsiveržė į priekį. Po M.Papšio perdavimo nuo kampinio gairelės gražiu smūgiu galva įvartį įmušė Andrius Bartkus.

Vieną geriausių galimybių išlyginti rezultatą „Ekranas“ sukūrė 36-ąją minutę. Po pražangos Paulius Daukša baudos smūgiu kamuolį pasiuntė visiškai šalia virpsto, o po minutės, pakėlus kampinį, galėjo pasižymėti be priežiūros paliktas Elivelto, bet brazilui galva pataikyti į vartus nepavyko.

Iškart po pertraukos „Ekraną“ išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs L.Žukauskas. Po dar vieno kampinio galva stipriai smūgiavo oro dvikovą laimėjęs Antons Jemelins. Panevėžiečių vartininkas sutvėrė dar vieną nedidelį stebuklą, neįtikėtinai išgelbėdamas komandą 55-ąją minutę. Po pražangos šuoliu reagavęs į labai pavojingą ir skersinį sudrebinusį M.Papšio baudos smūgį, vartininkas sugebėjo atsikelti ir ištraukti į vartų tinklą antruoju bandymu Gerardo Žukausko galva pasiųstą kamuolį. Visa „Atlanto“ komanda ėmė reikalauti įvarčio, teigdami, kad kamuolys kirto vartų liniją, bet arbitro neįtikino.

Sužaidus 20 minučių antrajame kėlinyje aštrią greitą ataką surengė „Ekranas“, bet pavojingoje pozicijoje perdavimo iš gilumos sulaukęs Edvardas Tamulevičius smūgiu pažeme į vartus nepataikė.

Intriga rungtynėse baigėsi „Atlantui“ vieną po kito įmušus du įvarčius. Iš pradžių Paulius Daukša nugriovė į baudos aikštelę įsiveržusį Evaldą Razulį. Skirto 11 m. baudinio puolėjas nerealizavo, tačiau antruoju bandymu 71-ąją minutę į tinklą pasiuntė vartininko prieš save atremtą kamuolį. Po minutės sutrikusius panevėžiečius preciziškai tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų į vartų kampą nubaudė Ovidijus Verbickas.

Įgiję solidžią persvarą, uostamiesčio futbolininkai atsitraukė link savo vartų, leisdami svečiams kurti atakas. 86-ąją minutę pirmą kartą komandą teko gelbėti Mindaugui Malinauskui. Vartininkas šuoliu sugavo tolimą Tomo Dapkaus šūvį.

Galutinį tašką rungtynėse puikiu baudos smūgiu į viršutinį vartų kampą jau per arbitro pridėtą laiką padėjo M.Papšys.

Net ir ketvirtasis įvartis neatvėsino iki finalinio teisėjo švilpuko kovojusio „Ekrano“. Per likusias dvi minutes T.Dapkus smūgiu galva sudrebino skersinį, o Aleksandro Šušnjaro galva į vartus pasiųstą kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Rimtai ruošėmės rungtynėms. Žaidėme prieš gerą komandą, kuri nuo mūsų buvo atsilikusi tik dviem taškais, todėl tai buvo svarbus mačas. Pertraukos metu turėjome labai gerą pasirengimo ciklą, kurio metu sužaidėme draugiškas rungtynes, po jų davėme žaidėjams porą laisvų dienų ir į šią dvikovą atėjome geros būsenos. Planavome sustiprinti žaidimą antrajame kėlinyje, tai ir įvyko. Vaikinais esu patenkintas, išskyrus paskutines 15 minučių, kai nustojome žaisti. Manau, kad pergalės šiandien nusipelnėme, kūrėme progas, galėjome įmušti daugiau. Pabaigoje, rezultatui esant 3:0, galėjome ir praleisti, bet žaidėme prieš gerą komandą, žaidėme gerai ir pelnytai nugalėjome.“

Andrius Bartkus („Atlantas“): „Esame pavargę, bet laimingi. Po pergalės visada džiaugsmas. Buvome labiau nusiteikę, motyvuoti, nes turnyro lentelė jau privertė susiimti. „Ekranas“ šalia buvo, dabar ir „Sūduvą“ pavijome. Motyvacijos netrūko. Tikime savo tikslais, jų siekiam ir palaipsniui link jų einame. Tokiam rezultatui pasiekti reikėjo įdėti daug jėgų, nes jų komanda moka kamuolį laikyti ir pavargome paskui juos lakstyti, nes jie staigesni, o mes labiau fiziškai sudėti. Galutinis rezultatas pasiektas, svarbu buvo pergalė. Keliame sau tikslą laimėti visas rungtynes.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Skaudžiausias pralaimėjimas čempionate prieš komandą, kuri yra tik vienu laipteliu aukščiau mūsų turnyro lentelėje. Bet toks jau tas futbolas. Rezultato 4:0 nebuvome verti, bet reikia pripažinti, kad „Atlantas“ šiandien žaidė geriau. Būna kartais tokių dienų, bet viskam yra priežastys. Vienos jų yra žaidybinės - kas nepavyko aikštėje, ko nepavyko išpildyti. Kitos priežastys - nesibaigiančios problemos klube. Jos irgi atsiliepia žaidimui. Kaip nekeista, komanda pralaimi 0:4, bet vartininkui jokių priekaištų. Paskutines kelias rungtynes jis žaidžia tikrai gerai. Tolesnis žaidimas, ypač gynyboje prie standartinių situacijų - turime grįšti į treniruočių aikštę ir vėl pradėti viską iš naujo, nes šią savaitę turėsime dar dvi rungtynes. Čempionatas nesibaigė, turime žiūrėti į priekį, kaip sunku bebūtų.“

Lukas Žukauskas („Ekranas“): „Sunku. Atrodė, išėjome susikoncentravę, stengėmes, darėme viską, ką galėjome, bet yra kaip yra. Keturių, manau, nenusipelnėme. Pirmas kėlinys buvo lygus. Antrajame „Atlantas“ užspaudė ir įvarčiai įkrito. Gale bandėme eiti „va bank“ - įspyrė ir ketvirtą. Dariau savo darbą, kas gavosi - tas gavosi. Keturi įvarčiai yra blogai, bet yra kaip yra. Labai nepasisekė baudinys - pakartotinis smūgis praskriejo tarp rankų. Galėjau dar ir ketvirtą, bet labai gerą pramušė.“