Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 17:00 , Gargždai

Gražų puolimą demonstravę „Trakai“ įveikė „Šiaulius“ (komentarai)

Antrąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionate iškovoję „Trakai“ pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą. Trakų komanda savo aikštėje įveikė „Šiaulius“ rezultatu 2:1 (1:0). Trečiąją nesėkmę patyrę šiauliečiai – aštunti.

„Trakai“ savo ketinimus šiose rungtynėse pademonstravo jau antrąją minutę. Jurijaus Mamajevo reidas dešiniu flangu baigėsi Igno Plūko sugautu perdavimu. Vėliau po individualaus reido progą susikūrė Vytautas Lukša, bet jo smūgis buvo per silpnas.

Svečiai atsakė pavojingu išpuoliu 7-ąją minutę, kai po aštraus Yamadou Keita perdavimo rezultatyviausias šiauliečių futbolininkas Niko Tokičius nesugebėjo pataikyti į kamuolį.

Labai greitai iš gynybos į puolimą pareidavę aikštės šeimininkai surengė žaibišką ataką 13-ąją minutę, bet Tado Labuko perdavimą už galinės linijos nukreipė Stjepanas Babičius. V.Lukšai pakėlus kampinį, į „Šiaulių“ vartus krito pirmasis įvartis. Kamuolį smūgiu galva į vartus pasiuntė aukščiau už gynėjus pašokęs Jurijus Kendyšas.

Po įvarčio trakiškių atakos nuslūgo, tuo pasinaudoję „Šiauliai“ pabandė perimti iniciatyvą, tačiau pavojingų momentų nesukūrė. Tuo tarpu 28-ąją minutę po dar vieno kampinio J.Kendyšas į savo sąskaitą galėjo įsirašyti dublį, bet šįkart į vartus smūgiu galva nepataikė.

Kėlinio pabaigoje šiauliečiai prasižengė pavojingoje vietoje netoli baudos aikštelės, bet V.Lukšos smūgis praskriejo visiškai šalia skersinio.

Po pertraukos „Šiauliai“didesnėmis pajėgomis nuskubėjo lyginti rezultatą, palikdami daugiau erdvės greitiems „Trakų“ išpuoliams. 49-ąją minutę Besiki Amašukelis idealiai prasiveržė kairiuoju kraštu, tačiau perdavimas T.Labukui buvo labai nepatogus. Po kelių minučių aikštės šeimininkų puolėjas puikiu perdavimu surado J.Mamajevą, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Dažnai nuošalėje atsidurdavęs legionierius sulaukė savo šanso 55-ąją minutę. Po eilinės „Trakų“ kontratakos iššokęs vienas prieš vartininką ir pasiuntęs kamuolį į tinklą.

Praėjus trims minutėms, akylai visų rungtynių metu gynėjų prižiūrėtas N.Tokičius sulaukė retos galimybės smūgiuoti, tačiau kamuolį pasiuntė tiesiai į Joną Saryčevą.

Įmušę antrąjį įvartį, Trakų komanda darsyk atsitraukė, atiduodama kamuolio kontrolę šiauliečiams, tačiau grasino jiems puikiomis kontratakomis. T.Labukas ir V.Lukša keliais perdavimais sudraskė varžovų gynybą 70-ąją minutę, bet palankioje smūgiui pozicijoje baudos aikštelės prieigose puolėjas nusprendė atlikti dar vieną perdavimą jo nelaukusiam komandos draugui.

Po dviejų minučių į žaidimą teko įsijungti I.Plūkui ir pirštų galais į kampinį nukreipti tolimą V.Lukšos smūgį po trakiškių greitos atakos ir idealaus T.Labuko perdavimo.

78-ąją minutę už galvos griebėsi J.Mamajevas. Dar vienos kontratakos metu jį vieną prieš vartus dešinėje baudos aikštelėje pusėje išvedė V.Lukša, bet rusas smūgio metu paslydo ir pasiuntė kamuolį tiesiai į „Šiaulių“ vartininką.

Neišnaudoję net kelių galimybių įmušti, „Trakai“ buvo nubausti 84-ąją minutę, kai iki tol gerų progų nesukūrę svečiai kiek netikėtai sušvelnino rezultatą. Po perdavimo iš dešinės N.Tokičiaus smūgį blokavo gynėjai. Kamuolys atšoko be priežiūros paliktam Agniui Juozapaičiui, kuris savo šanso nepraleido.

Rungtynėms baigiantis, „Šiauliai“ pabandė pasinaudoti nedideliu trakiškių stabtelėjimu, bet tolimi smūgiai buvo netikslūs. Atsitokėję po praleisto įvarčio aikštės šeimininkai pergalės iš rankų nepaleido.

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai“): „Labai gerai pradėjome rungtynes, sukūrėme keletą momentų, įmušėme įvartį. Po to gal per anksti pagalvojome, kad rungtynės mums iki galo bus tokios lengvos. Gavosi tas momentas, kuris pasitaiko futbole, kai leidi priešininkui žaisti, o šitas priešininkas moka žaisti. Mačiau jų rungtynes su „Žalgiriu“. Buvo momentas, kai „Žalgiris“ juos paleido, ir jie puikiausiai kontroliavo žaidimą, kūrė progas. Šiandien progų gal ir nesusikūrė, bet įvartį gale įmušė ir nervus patampė. Jaučiasi komandos nuovargis, nėra laiko atsistatymui - tik trys dienos. „Šiauliai“ gerai laiko kamuolį, kontroliavo žaidimą antrajame kėlinyje tuo momentu, kai mes jau norėjome, kad rungtynės baigtųsi, tikėjome savo pergale, turėjome dar dvi - tris progas įmušti ir užbaigti šitas rungtynes triuškinančia pergale, bet futbolas tuo ir įdomus. Varžovai padarė greitą ataką, mes suklydome, jie įmušė įvartį ir sugrįžo į žaidimą.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Neprisijaukinome laimės paukštės. Turėjau negerą nuojautą, nes dvi dienos atsistatymui yra per mažai. Norėčiau vyrams padėkoti. Kiek galėjome šiandien, tiek stengėmės. Darėme daug elementarių klaidų, bet aš įsivaizduoju, kad jiems nebuvo lengva. Mūsų suolelis nėra ilgas, bet žaisti stengėmės. Reikia pasveikinti „Trakus“, jie nugalėjo pelnytai. Galbūt jie labai norėjo, turėjo daugiau azarto, bet aš matau ir objektyvių priežasčių. Futbolas visada žaidžiamas galva, o mes galbūt perskubėjome. Nebuvome patenkinti Y.Keita veiksmais, todėl pakeitėme. Jis žaidė pasyviai ir neįsipaišė į tą mūsų žaidimą, kurį norėjome demonstruoti.“