11 turas / Bal 27 , Telšiai

Įvarčių mašina tapusio J.Morozo įvartis atnešė pergalę „Šiauliams“ (komentarai)

Ketvirtąjį įvartį per šešerias paskutines rungtynes įmušusio Jevgenijaus Morozo įvartis nutraukė „Šiaulių“ pralaimėjimų seriją „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Tris nesėkmes paeiliui patyrusi Saulės miesto komanda svečiuose minimalia persvara 1:0 (0:0) įveikė autsaiderę Alytaus „Dainavą“ ir turnyro lentelėje pakilo į septintąją vietą, aplenkdama rungtynėmis mažiau sužaidusį „Klaipėdos granitą“

Pirmoje dvikovos pusėje stadione susirinkę žiūrovai išvydo atkaklią kovą, stokojusią pavojingų momentų. Abiejų komandų vartininkai darbo praktiškai neturėjo, nes ir „Dainava“, ir „Šiauliai“ sugebėjo sukurto vos po vieną galimybę įvarčiui įmušti.

Pirmieji pasižymėti privalėjo svečiai. Rokas Gedminas pasinaudojo bandžiusio sustabdyti kamuolį ir vaikiškai suklydusio Antonio Sepes klaida ir iššoko vienas prieš vartus, tačiau smūgiavo taip nevykusiai, kad kamuolys net neišlėkė už aikštės ribų.

Atsakomosios atakos metu Edvardas Gaurilovas labai technišku perdavimu prieš vartus pabandė išvesti Favourą Aniekaną, tačiau legionierių aplenkė laiku vartus palikęs ir kamuolį rankomis atmušęs Edgaras Mikšėnas.

Atsitraukę link savo vartų alytiškiai atidavė iniciatyvą „Šiauliams“, tačiau gynyboje neužsidarė ir stengėsi išnaudoti bent mažiausią galimybę surengti greitus išpuolius. Ne vieną jų sugadino pavėluoti perdavimai nuošalėje atsidūrusiems komandos draugams. Taip pat pasitaikius menkiausiai progai aikštės šeimininkai bandė savo laimę tolimais smūgiais, bet E.Gaurilovo, Marco Bianchio bei Renaldo Stankevičiaus šūviai buvo netaiklūs.

Saulės miesto komanda nerado vaistų prieš tankią „Dainavos“ gynybą. Pirmajame kėlinyje labai aktyviai į puolimą nuskubėdavo gynėjas Valdemaras Barovskis, ne kartą bandęs perduoti kamuolį aukštais perdavimais, tačiau rezultatyviausias lygos futbolininkas Niko Tokičius buvo prižiūrimas labai akylai.

Iškart po pertraukos „Šiaulius“ išgelbėjo virpstas po F.Aniekano smūgio 50-ąją minutę. Kamuolys kliudė jį prižiūrėjusį Stjepaną Babičių ir taip pakeitė kryptį, kad E.Mikšėno šuolis komandos nebūtų išgelbėjęs.

Sėkminga kėlinio pradžia įkvėpė „Dainavą“. Aikštės šeimininkai užgulė šiauliečių vartus, kėlė vieną kampinį po kito ir vos nebuvo nubausti geltoniesiems surengus žaibišką kontrataką po trijų minučių. Edvinas Jasaitis perdavė kamuolį į kraštą S.Babičiui, kurio puikų perdavimą link tolimo virpsto privalėjo įvarčiu paversti R.Gedminas, tačiau saugas į nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus.

Po geltoną kortelę užsidirbusio Tamirlano Kozubajevo pražangos 56-ąją minutę „Šiaulius“ išgelbėjo fantastiškai sužaidęs ir efektingu šuoliu Luigi Marianio baudos smūgį atrėmęs E.Mikšėnas.

Kėlinio viduryje už galvos griebėsi po keitimo aikštėje pasirodęs J.Morozas. Saugo smūgį į kampinį sugebėjo nukreipti puikią reakciją pademonstravęs K.Timofejevas. Vartininkas ištaisė neapdairiai sužaidusio ir kamuolį baudos aikštelėje R.Gedminui atidavusio M.Bianchi klaidą.

Vis tik 74-ąją minutę „Dainavos“ vartininkui nepavyko išgelbėjo savo komandos po tikslaus J.Morozo smūgio. Saugas techniškai pirmuoju lietimu susistabdė kamuolį po E.Jasaičio perdavimo, o antruoju išvedė svečius į priekį.

F.Aniekanas smūgiu galva po E.Gaurilovo perdavimo įmušė įvartį po dešimties minučių, tačiau žaidėjo džiaugsmą pakeitė apmaudas išvydus, kad teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Jau per arbitro kompensuotą laiką „Šiaulių“ pergalę galėjo įtvirtinti N.Tokičius, bet kroatas smūgiu pažeme pateikė į virpstą.

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Vyrams sakiau, kad bet kokiomis priemonėmis reikėjo pasiekti tris taškus ir laimingi, kad pasiekėme. Kalbant apie žaidimą, pirmas kėlinys buvo linksmokas. Nors visą savaitę dirbome, buvo daug netikslumų. Antrajame kėlinyje buvo 10-15 prastų minučių, po to įmušėme įvartį. Praktiškai žaidimu esu patenkintas. „Slaptas mūsų ginklas“ kartais suveikia, kartais ne. Reikia laiku jį ištraukti. Gera aikštė, neblogas oras. Kai kas pasisekė, kai kas - nelabai, bet tokiam rudeniui, rudeniškam orui mūsų futbolas buvo neblogas. Antrojo kėlinio pradžia neramino, bet pabaigoje, gal per drąsu sakyti, kad jautėmės čia šeimininkais, bet iš tiesų jautėmės ramiai netgi ant atsarginių suolelio.“

Jevgenijus Morozas („Šiauliai“): „Kai įmuši, smagu, bet čia visos komandos nuopelnas. Mes tiesiog norėjome šitą pergalę skirti komandos draugui ir jo žmonai. Jiems gimė vaikas, todėl su tuo norime pasveikinti E.Jasaitį ir tą pergalę dovanojame jam. Buvo tikslas įmušti. Gerai, kad nereikėjo taip ilgai vargti, Ačiū Dievui, įmušėme. Trys taškai ir į „Šiaulius“ važiuojame gera nuotaika. Trenerių štabas galvoja, ką išleisti, ko ne. Mano darbas - tiesiog išeiti ir daryti tą, ką moku. Nėra skirtumo kada išeiti į aikštę.“

Treneris Marco Ragini („Dainava“): „Esu nepatenkintas, nes toks rezultatas nėra teisingas, turėjome daug progų. Manau, antrąjį kėlinį žaidėme geriau nei „Šiauliai“. Didžiuojuosi savo žaidėjais, nes esame sunkioje situacijoje, turime daug organizacinių problemų ir man yra garbė, kad jie taip žaidžia. Turime daug bėdų. Negalime treniruotis, nes nieko neturime. Man tai nelengva taip dirbti, todėl džiaugiuosi savo žaidėjais. Taip dirbti iki sezono pabaigos bus nelengva. Kalbu apie klubo organizaciją. Stengiuosi motyvuoti žaidėjus. Kiekvieną kartą, kai jie eina į aikštę, jie gali išlaisvinti mintis. Kai tokios rungtynės baigiasi, esu patenkintas, kad jie lieka su manimi ir žaidžia pasiaukojančiai. Nėra lengva žaisti futbolą tokiomis sąlygomis.“