7 turas / Bal 10 , Vilnius
8 turas / Bal 13 , Širvintos
8 turas / Bal 13 , Marijampolė
8 turas / Bal 14 , Telšiai
8 turas / Bal 14 , Panevėžys
8 turas / Bal 14 , Kaunas
Tiesiogiai 9 turas / Bal 20 15:00 , Kaunas
Tiesiogiai 9 turas / Bal 20 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 9 turas / Bal 21 13:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 9 turas / Bal 21 15:00 , Kaunas
Tiesiogiai 9 turas / Bal 21 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 10 turas / Bal 23 19:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 18:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 18:00 , Širvintos

„Kauno Žalgiris“: ar pavyks išvengti dviejų skirtingų sezono pusių?

„Kauno Žalgiris“: ar pavyks išvengti dviejų skirtingų sezono pusių?
zalgiris.lt nuotr.

Naujasis „TOPsport A lygos“ sezonas startuos kovo 1 dieną, tad iki to laiko alyga.lt svetainė kviečia susipažinti su kiekviena 2024 metų pirmenybių dalyve. Šį sykį dėmesį sutelkime ties „Kauno Žalgiriu“, šiemet ryžtingai nusiteikusiu sugrįžti ant prizininkų pakylos.

Po du kartus iškovotos bronzos ir istorinio sidabro 2022-aisiais kauniečiai praėjusiais metais liko ketvirti, pralaimėjo „TOPsport LFF Supertaurėje“ bei LFF taurės pusfinalyje. Savo ruožtu tarptautiniame fronte buvo pripažintas pajėgesnio Poznanės „Lech“ klubo pranašumas.

Ilgą laiką tuo metu Roko Garasto bei Mariaus Stankevičiaus vadovaujamas „Kauno Žalgiris“ rikiavosi penktas, tačiau rudenį skynė vieną laimėjimą po kito ir laikinai vyr. trenerio pareigas perėmęs Nerijus Mačiulis buvo arti stebuklo. Laikinosios sostinės komandai iki bronzos trūko vos 3 taškų, o sezono atomazgoje buvo įprasminta net 15 nepralaimėtų susitikimų serija Lietuvos čempionate.

„Kauno Žalgiris“ yra vienas iš dviejų „TOPsport A lygos“ klubų, tarpsezoniu atlikęs pokyčius stratego poste. Vyr. treneriu tapo 2022 metais Vilniaus „Riteriuose“ dirbęs švedas Glennas Stahlis – atvykus jam, pastebimai išaugo naujokų iš Skandinavijos skaičius.

Prie komandos prisijungė suomis Matiasas Rale, pirmuoju norvegu aukščiausios šalies lygos klube tapo Kristofferis Hovenas, iš Espo „Honka“ ekipos atvyko kolumbietis Aldayras Hernandezas. Tarp naujokų reiktų išskirti slovėną Žaną Benedičičių bei ganietį Davidą Martiną Anane – realu, jog tai nėra paskutiniai naujokai ir žalgiriečiai iki sezono starto jų dar pristatys.

Su nemenka dalimi žaidėjų „Kauno Žalgiris“ atsisveikino praėjusio sezono eigoje, tarpsezoniu komandą paliko trys svarbūs futbolininkai – Xabi Auzmendi, Martynas Dapkus ir rezultatyviausias 2023-iųjų gynėjas, ekipos lyderis Edvinas Girdvainis. Pastarojo išvykimą sieks kompensuoti ne tik A. Hernandezas, Laikinosios sostinės klubo garbę ir toliau gins Maxime‘as Spano Rahou, praėjusiame sezone dėl traumų nepademonstravęs savo potencialo.

Vienareikšmiškai į naudą G. Stahlio kariaunai tapo treniruočių stovykla Kipre, į kurią žalgiriečiai išvyko po kelių metų pertraukos. Pozityviai turėtų nuteikti ir išlaikytas branduolys – komandos marškinėlius toliau vilkės Deividas Mikelionis su Gratu Sirgėdu. Daugiau galima tikėtis iš potencialu trykštančio Artūro Dolžnikovo, po traumos į rikiuotę sugrįš Karolis Uzėla.

Pastarųjų „Kauno Žalgirio“ sezonų problema – nesėkmingos atkarpos pirmenybėms prasidedant. Sykį G. Stahlis su „Riteriais“ startavo labai solidžiai, jei pavyks švedui tą padaryti ir su naująja kariauna, kauniečiai gali pakovoti ir dėl pačių aukščiausių vietų turnyro lentelėje.