Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys

Komandos pasidalijo po kėlinį, pergalę šventė „Kruoja“ (komentarai)

Vienintelis Roberto Vėževičiaus įvartis padovanojo „Kruojai“ būtiną pergalę kovoje dėl medalių „SMScredit.lt A lygos“ čempionato XVIII-ajame ture. Po sėkmingo pirmojo kėlinio pakruojiškiai atlaikė „Ekrano“ spaudimą antrajame, į savo sąskaitą turnyro lentelėje įsirašydami dar tris taškus – 1:0 (1:0). Trečiąją vietą užimanti Šiaurės Lietuvos komanda neleido pabėgti tašku daugiau surinkusiems „Trakams“.

Be trenerio Valdo Dambrausko į Pakruojį atvykęs „Ekranas“ nuo pirmųjų minučių atsitraukė link savo vartų, atiduodamas kamuolio kontrolę aikštės šeimininkams, kurių puolimo traukiniui įsibėgėti prireikė gerų 20-ies minučių.

Kėlinio viduryje panevėžiečiai ne be vargo atlaikė keturių iš eilės kampinių seriją. Iš pradžių komandą po Ričardo Beniušio smūgio galva išgelbėjo ant vartų linijos stovėjęs Paulius Daukša, vėliau Martynas Dūda sugebėjo „nuimti“ kamuolį nuo Radanfaho Abu Bakro galvos ir neleidęs įmušti iš poros metrų.

31-ąją minutę svečiai neleistinai suklydo standartinės situacijos metu be priežiūros palikę R.Beniušį. Po perdavimo šis tiksliai numetė kamuolį link vartų įkirtusiam Aivarui Bagočiui, kurio smūgį tik antruoju bandymu sugavo Lukas Žukauskas.

Savo tikslą „Kruoja“ pasiekė 39-ąją minutę, surengusi pavyzdinę ataką keturiais perdavimais vienu lietimu. Ją, pasiųsdamas kamuolį iš aikštės vidurio pradėjo Nerijus Mačiulis, oro dvikovą laimėjęs R.Beniušis surado Tautvydą Eliošių, o šis – link vartų įkirtusį R.Vėževičių, kuris savo šansą išnaudojo.

Kėlinio pabaigoje rezultatą greito išpuolio metu galėjo padvigubinti A.Bagočius. Sulaukęs perdavimo kairėje pusėje, saugas susistabdė kamuolį ir labai stipriu šūviu sudrebino vartų skersinį.

Raginimas pabusti skriejo iš „Kruojos“ trenerių štabo antrojo kėlinio pradžioje, kai komandos tarsi apsikeitė vaidmenimis, „Ekranui“ perėmus iniciatyvą. Svečiai vis dažniau ėmė artėti prie Pakruojo ekipos vartų.

52-ąją minutę pirmą kartą rungtynėse į žaidimą teko įsijungti pakruojiškiui Martynui Matuzui. Vartininkas į kampinį nukreipė pavojingą į puolimą pasijungusio Aleksandaro Šušnjaro tolimą šūvį. Vėliau į baudos aikštelę įsiveržęs Dovydas Norvilas sukėlė gaisrą prie „Kruojos“ vartų. Ir po nesėkmingo gynėjų bandymo išmušti kamuolį pavojingai į vartus smūgiavo P.Daukša.

Geltoną kortelę pirmajame kėlinyje gavusiam Elivelto labai pasisekė po to, kai brazilas iš nugaros pažeidė taisykles prieš nuo jo pabėgusį Ernestą Pilypą. Legionieriaus laimei, arbitras apsiribojo žodiniu įspėjimu.

Laikui senkant atrodė, kad „Kruojai“ pavyko perkelti žaidimą į aikštės vidurį, tačiau rungtynių pabaigoje „Ekranas“ surengė dar porą labai pavojingų išpuolių, bet rezultato išlyginti nesugebėjo. Iš pradžių labai pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė Elivelto. Jo smūgį šuoliu atrėmė M.Matuzas, pakartotiniu bandymu Edvardas Tamulevičius pasiuntė kamuolį virš vartų.

Po minutės kitos atakos metu E.Tamulevičius griebėsi už galvos, kai nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus po tikslaus Uchennos Umeh perdavimo iš dešiniojo krašto.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Pirmoje eilėje norėčiau vyrus pasveikinti su gan sunkia pergale. Svarbiausia - trys taškai. Keletą rungtynių sekėsi daugiau įvarčių pelnyti, šiandien turėjome dar keletą momentų, bet jų neišpildėme. Rezultatu patenkintas, bet antrajame kėlinyje atidavėme iniciatyvą „Ekranui“, jau gal patikėjome, bet gerai tas, kad gerai baigiasi. Gal aikštės kokybė neleido - kietoka ir kamuolys šokinėja. Aišku, „Ekranui“ - tas pats. Mums sunkiau sekėsi kontroliuoti kamuolį. Praradome koncentraciją, po to susikaupėme ir pabaigėme rungtynes pergalingai.“

Robertas Vėževičius („Kruoja“): „Rungtynės iš tikrųjų labai sunkios, pamatėte du skirtingus kėlinius. Pirmajame kėlinyje kamuolio kontrolė, pavojingai momentai - mūsų pusėje, antrajame išėjome kažko išsigandę, saugoti tą rezultatą. Aikštės kokybė mums nepadėjo, bet šitame etape svarbiausia - trys taškai ir mes žiūrime toliau. Gal tai įtakojo trenerio nebuvimas, gal kažkoks atsipalaidavimas. Įvartis meškos paslaugą padarė. Galvojome, įmušėme įvartį ir „Ekranas“ sulūš, bet jie parodė nagus ir mus spaudė iki galo. Šaunuoliai. Galime ir juos pagirti.“

Treneris Marius Skinderis („Ekranas“): „Rungtynės paliko neblogą įspūdį. Sužaidėme du skirtingus kėlinius. Atvažiavome su tokiomis nuotaikomis, kad pasiginti, nes dvi praėjusias rungtynes praleidome keturis įvarčius, kitose - tris. Atidavėme visą teritorinę persvarą jiems ir gynėmės. Padarėme vaikišką klaidą. Teko per pertrauką kažką keisti. Rezultatas 0:1 mūsų netenkina, pabandėme spausti, susikūrėme keletą progų. Truputį sėkmės - rezultatas galėjo būti kitoks.“

Paulius Daukša („Ekranas“): „Rungtynės sunkios iš tikrųjų. Kaip kalbėjo buvęs vyriausias treneris V.Dambrauskas, labai maža pertrauka - trys dienos tikrai nėra užtektinai atsigauti, plius, labai sunki aikštė. Čia visada būna labai sunkios rungtynės. Visas pagrindas yra aukšti kamuoliai. Pirmajame kėlinyje atidavėme iniciatyvą, bandėme žaisti atsitraukę, nepraleisti įvarčio. Plano įvykdyti nepavyko. Antrą kėlinį bandėme eiti į priekį, išlyginti rezultatą. Jis buvo žymiai sėkmingesnis nei pirmas, deja, rezultatas - ne mūsų naudai. Mūsų komanda jauna, pirmąsias minutes aikštėje visada būna įtampa. Kai rezultatas tampa neigiamu, nebėra ką prarasti, žaidėjai atsipalaiduoja, kamuolys geriau vaikšto, judėjimas pasikeičia. Per pertrauką labai kažko neakcentavome, stengėmės žaisti tą patį futbolą, tik daugiau eiti į priekį, greičiau išeiti į atakas. Antras kėlinys pavyko, tik nepavyko įmušti įvarčio.“