10 turas / Geg 04 , Kaunas
11 turas / Geg 09 , Vilnius
11 turas / Geg 09 , Telšiai
11 turas / Geg 10 , Panevėžys
11 turas / Geg 11 , Gargždai
11 turas / Geg 11 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 16 20:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 17 15:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 12 turas / Geg 17 17:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 12 turas / Geg 17 17:25 , Kaunas
Tiesiogiai 12 turas / Geg 18 16:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 23 19:30 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 23 19:30 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 24 19:00 , Vilnius

Lietuvos futbolui – sporto mokslo naujovės ir tyrimai

Lietuvos futbolui – sporto mokslo naujovės ir tyrimai
LSU nuotr.

Naujausi sporto mokslininkų tyrimai, įvairūs testavimai ir galimybės susipažinti su naujausiomis sporto mokslo technologijomis. Šios ir dar daugiau galimybių atsiveria Lietuvos futbolo klubams. Nuo šiol bendradarbiaus Lietuvos sporto universitetas (LSU) ir Lietuvos futbolo klubų asociacija A lyga (LFKA A lyga), o sutartį parašais patvirtino Universiteto rektorė Diana Rėklaitienė ir „TOPsport A lygos“ prezidentas Gintaras Staniulis.

„Džiaugiamės, kad pradėsime bendras veiklas su aukštąja mokykla, kuri sukaupė didelę treniravimo mokslo, sporto vadybos, psichologijos ir kitų sričių patirtį. Siekiame, kad klubai kuo daugiau bendradarbiautų su sporto mokslininkais, atliktų  įvairius testavimus, gerintų ne tik futbolininkų fizinį ir psichologinį pasirengimą, bet ir klubo vadybą. Labai laukiame įvairių Lietuvos sporto universiteto programų studentų, kurie atliktų praktiką, o ateityje susikurtų darbo vietą“, – sakė G. Staniulis.

Pasak LSU rektorės, dauguma šalies trenerių ir kitų sporto srities specialistų parengiami Lietuvos sporto universitete, todėl bendradarbiavimas suteiks platesnių galimybių abiem pusėms.

„Universitetas yra, tarytum, sporto namai, kurie jungia įvairius sporto srities atstovus. Nuolat dalijamės naujausiomis mokslo žiniomis, kviečiame žinomus pasaulyje sporto mokslininkus, bendradarbiaujame su įvairiais universitetais ir sporto organizacijomis. Neabejoju, kad šalies futbolas galės perimti gerąją patirtį, o kartu galėsime tobulinti studijų programas, mokslininkų veiklą“, – teigė D. Rėklaitienė.

LSU sporto ir partnerystės prorektorius Vidas Bružas pristatė sportininkų testavimus ir tyrimus, kuriuos atlieka Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai.

„Mokslininkų rekomendacijos svarbios kiekvienam treneriui, kuris siekia aukštų rezultatų. Tai būtina atlikti periodiškai taikant šiuolaikinius metodus“, – sako V. Bružas.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga direktorius Vaidotas Zajarskas domėjosi LSU sukaupta patirtimi plėtojant sportininkų dvigubos karjeros ir studijų galimybes.

Primename, kad Lietuvos sporto universitete Treniravimo sistemų programoje rengiami futbolo specializantai. Studijų metu jie lygiagrečiai gali mokytis UEFA C ir B licencijų trenerių kursuose. UEFA licencija suteikia teisę treneriams dirbti bet kurios Europos šalies klubinėje sistemoje.