7 turas / Bal 10 , Vilnius
8 turas / Bal 13 , Širvintos
8 turas / Bal 13 , Marijampolė
8 turas / Bal 14 , Telšiai
8 turas / Bal 14 , Panevėžys
8 turas / Bal 14 , Kaunas
Tiesiogiai 9 turas / Bal 20 15:00 , Kaunas
Tiesiogiai 9 turas / Bal 20 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 9 turas / Bal 21 13:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 9 turas / Bal 21 15:00 , Kaunas
Tiesiogiai 9 turas / Bal 21 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 10 turas / Bal 23 19:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 18:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 18:00 , Širvintos

„Panevėžys“: ar apginti titulą lengviau negu jį iškovoti?

„Panevėžys“: ar apginti titulą lengviau negu jį iškovoti?
Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Naujasis „TOPsport A lygos“ sezonas startuos pačioje pavasario pradžioje, tad iki to laiko alyga.lt svetainė kviečia susipažinti su kiekviena 2024 metų pirmenybių dalyve. Artėjant „TOPsport LFF Supertaurei“ įvertinkime titulą ginsiančio „Panevėžio“ tarpsezonį ir galimybes artėjančiam sezonui.

2023-ieji panevėžiečiams buvo pasakiški – patyrus vos vieną pralaimėjimą, iškovotas pirmasis čempiono titulas. Per 36-erias praėjusio sezono rungtynes praleista vos 14 įvarčių, o į Slovėniją persikėlęs Pijus Širvys buvo pripažintas geriausiu „TOPsport A lygos“ futbolininku.

Šaukštu deguto tapo tik sensacingas pralaimėjimas LFF taurėje Klaipėdos „Neptūnui“, savo ruožtu, tarptautiniame fronte eliminuotas Moldovos klubas, su galinga Beer Ševos „Hapoel“ ekipa kovota garbingai. Šiemet „Panevėžys“ pirmą sykį dalyvaus Čempionų lygos atrankos varžybose.

Vos tik užsitikrinusi „TOPsport A lygos“ trofėjų, Aukštaitijos sostinės komanda pasiekė dar vieną pergalę – išlaikė strategą Gino Lettieri, kuris darbuosis trečią sezoną. Tarpsezoniu buvo pratęstos sutartys su Lietuvos rinktinės žaidėjais – Vytautu Černiausku, Linu Klimavičiumi, Ernestu Veliuliu bei Marku Beneta, liko rezultatyvių perdavimų specialistas Jeffrey Sarpongas, svarbus vidurio saugas Jovanas Čadženovičius. Daugiau šiemet galima tikėtis iš puolėjo Nikos Kačaravos bei vokiečio Federico Palacioso.

Tiek atakuojant, tiek besiginant didelę įtaką komandai turėję P. Širvys bei Seydina Keita pasirinko Slovėnijos ir Kuveito ekipas. Atsisveikinta taip pat buvo su Sebastianu Rinconu ir Chafiku Tigroudja bei keliais rotacijos futbolininkais. Žinoma, galvos skausmo turėjo kilti po Roko Lekiato ir Danielio Romanovskio išvykimų – abu futbolininkai galėjo sausio mėnesį pasirinkti užsienio klubų pasiūlymus ir tą padarė.

Į D. Romanovskio vietą buvo pasikviestas „Barcelona B“ garbę gynęs Lucas de Vega, artėjant sezono pradžiai atvyko kitas labai solidus žaidėjas – Slovakijos rinktinėje rungtyniavęs gynėjas Robertas Mazanas. Vis dėlto daugiausiai dėmesio sulaukė vieno iš geriausių Lietuvos čempionato žaidėjų Nicolaso Gorobsovo persikėlimas į „Panevėžį“ atsisveikinant su Vilniaus „Žalgiriu“. Išvykusius lietuvius pakeitė kiti – Tomas Švedkauskas, Ignas Venckus ir Mindaugas Grigaravičius.

Kontrolinių mačų įžangoje panevėžiečiai turėjo gana negausias gretas, tad nedemonstravo geriausių rezultatų, tačiau nuo vasario pasipildė ir įsibėgėjo. Tiesa, „Panevėžys“ komplektuotis dar nebaigė – ieškomas vidurio gynėjas.

Pastarąjį kartą Lietuvos čempionate titulo apginti nepavyko Panevėžio „Ekranui“ – 2006 metais jį vėl susigrąžino FBK „Kaunas“. Pamatysime, ar „Panevėžiui“ pavyks išlaikyti beveik du dešimtmečius besitęsiančią tendenciją.