„Panevėžys“ užtikrintai žengė į LFF taurės finalą

LFF nuotr.

Spalio 20 dieną Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione susitiko „Panevėžio“ ir Vilniaus „Riterių“ komandos.

Aikštės šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas. Drąsiai su kamuoliu žaidę panevėžiečiai kėlė daug problemų vilniečių gynybai.

Jau 11-ąją rungtynių minutę po puikaus reido kairiuoju kraštu buvo pasiektas įvartis – Ernestas Veliulis perdavė kamuolį įkertančiam Rafaeliui Floro, pastarojo smūgį atrėmė Tadas Simaitis, tačiau pirmas prie kamuolio suskubęs „Panevėžio“ saugas Tautvydas Eliošius taikliu smūgiu išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Pirmoje rungtynių pusėje itin pastebimas buvo E. Veliulis – jo aštrūs perdavimai bei drąsūs reidai į varžovų baudos aikštelę buvo tikru „Riterių“ galvos skausmu.

Jau 55-ąją minutę panevėžiečiai sukūrė puikią ataką – meistriškai kamuolį priėmęs Jorge Eliasas atliko perdavimą E. Veliuliui, kurio smūgis skriejo virš vartų.

„Panevėžys“ ir toliau kūrė progas ir vos po penkių minučių varžovų gynybos liniją perpjovė aštrus Elivelto perdavimas, tačiau šalia kamuolio buvęs Ignas Kružikas sudvejojo bei smūgio neatliko.

69-ąją rungtynių minutę „Panevėžys“ visiškai apgulė „Riterių“ vartus. Daug trumpų perdavimų sukūrė pakankamai erdvės krašte likusiam E. Veliuliui, kuris priėmė kamuolį bei padvigubino aikštės šeimininkų persvarą.

75-ąją minutę laisvą smūgį atlikti stojo R. Floro. Kiek įsibėgėjęs portugalas fantastišku smūgiu nuginklavo vilniečių vartininką bei pelnė trečią „Panevėžio“ įvartį.

Po trečio įvarčio subyrėjusi „Riterių“ gynyba patyrė dar vieną skaudų smūgį. 77 minutę nuo kampinio gairelės pakeltą kamuolį tarsi ant lėkštutės priėmęs nacionalinės rinktinės gynėjas Vytas Gašpuitis nukreipė jį į Tado Simaičio vartus, o rezultatas švieslentėje rezultatas tapo triuškinančiu – 4:0.