11 turas / Bal 27 , Telšiai

Pasinaudojusi „Trakų“ klaidomis „Sūduva“ iš kovos dėl medalių nesitraukia (komentarai)

Trečiąją pergalę per ketverias paskutines rungtynes iškovojusi Marijampolės „Sūduva“ nesitraukia iš kovos dėl „SMScredit.lt A lygos“ čempionato medalių. Suvalkijos komanda išvykoje rezultatu 3:1 (2:0) įveikė antrąją vietą turnyro lentelėje užimančius „Trakus“ ir sumažino atsilikimą nuo vieną mačą mažiau sužaidusios bei šiuo metu trečiąją vietą užimančios Pakruojo „Kruojos“ iki trijų, o nuo trakiškių – iki keturių taškų.

Pirmosios pavojingos atakos rungtynėse žiūrovams teko laukti 14 minučių. Aktyviai rungtynes pradėję svečiai daugiau kontroliavo kamuolį, bet link savo vartų atsitraukę trakiškiai neleido „Sūduvai“ naudojo pavojingiausio suvalkiečių ginklo – greitų atakų. Būtent jos metu T.Radzinevičius laimėjo oro dvikovą ir numetė kamuolį į kraštą G.Russo. Legionieriaus perdavimą netiksliu smūgiu galva užbaigė Valentinas Baranovskis.

Retai link varžovų vartų priartėdavę aikštės šeimininkai bandė savo laimę smūgiais iš toli. Tačiau nei Vytauto Lukšos, nei Jurijaus Kendyšo šūviai tikslo nepasiekė.

27-ąją minutę trakiškis Paulius Grybauskas puikiu šuoliu atrėmė labai stiprų tolimą Armino Vaskelos bandymą įmušti, tačiau po kampinio į savo vartus praleido kuriozinį įvartį. Karolio Chveduko smūgis į vartus nebuvo pavojingas, bet kamuolys atsidūrė vartų tinkle, vartininkui nesusikalbėjus su šalia stovėjusiu gynėju Andriumi Lipskiu.

Po įvarčio į savo aikštės pusę atsitraukė ir „Sūduva“, kviesdama trakiškius pulti ir laukdama laisvų plotų greitiems išpuoliams. Be diskvalifikuoto Tado Labuko ir nespėjusio pasveikti Ronaldo Solomino aikštės šeimininkams žaidimas nesiklijavo. Puolime žaidusį Luką Kochanauską komandos draugų perdavimai pasiekdavo labai retai.

Kėlinio pabaigoje „Sūduva“ surengė dar puikią ataką, pasibaigusią įvarčiu „į rūbinę“. V.Baranovskio perdavimą iš krašto puikiai praleido Carlosas Martinezas Aibaras, prie savęs sutraukęs porą varžovų gynėjų. Be priežiūros likęs Tomas Radzinevičius savo šanso nepraleido.

Antrąją rungtynių pusę „Trakai“ pradėjo labai aktyviai, bet darsyk buvo nubausti už pernelyg skylėtą gynybą. 57-ąją minutę greito svečių išpuolio metu V.Baranovskis beveik nuo galinės linijos tiksliai parideno kamuolį atskubėjusiam C.M.Aibarui. Ispanas smūgiu vienu lietimu nepaliko P.Grybauskui jokių šansų ir pelnė pirmąjį savo įvartį Lietuvos čempionate.

Treneriui Edgarui Jankauskui į aikštę metus antrąjį puolėją, „Trakai“ užgulė marijampoliškių vartus, bet „Sūduva“ gynėsi labai kompaktiškai ir jokių klaidų nedarė, nesuteikdama Džiugui Bartkui darbo.

Vis tik paguodos įvartį „Trakams“ pavyko pasiekti. 78-ąją minutę Dzmitrijus Koubas parideno kamuolį šalia buvusiam V.Lukšai. Iki tol rungtynėse šalia vartų šaudęs saugas fantastiniu smūgiu tarsi ranka pataikė tiesiai į viršutinį vartų kampą.

Per likusį laiką progų pasižymėti turėjo abi komandos, bet D.Koubo smūgį galva po tikslaus Deivido Česnauskio perdavimo sugavo D.Bartkus, o vienas prieš vartus iššokęs Mindaugas Grigaravičius iš aštraus kampo į vartus nepataikė.

Treneris Audrius Ramonas („Sūduva“): „Manau, šios rungtynės „Sūduvai“ buvo vienos geriausių, jei ne geriausios šiame sezone, ypač pirmas kėlinys. Antrą kėlinį „Trakams“ nebuvo kur dingti, puolė į priekį ir pagavome dar kartą kontratakoje. Prie 3:0 rungtynių baigtis buvo nulemta. Stebėjau kelias „Trakų“ rungtynes. Paliko stiprios, tvarkingos, drausmingos ir atkaklios komandos įspūdį, bet nuo pat pirmųjų minučių mes jiems nedavėme žaisti, nedavėme kurti, nedavėme vykdyto plano, todėl laimėjome. Norėčiau padėkoti ir pabrėžti, kad komandą per parengiamąjį sezoną paruošė treneris Darius Gvildys. Komanda, visų pirmiausia, yra labai gerai paruošta fiziškai. Trečiajame rate papuolėme į didelę duobę, negalėjome įmušti įvarčio. Nežinau, ar tai atsitiktinumas, bet, išėjus Dariui, pradėjome juos mušti, žaidėjai pradėjo žaisti. Mano įsikišimo reikėjo mažiausiai.“

Karolis Chvedukas („Sūduva“): „Šiandien visi puikiai sužaidė, tai, mano manymu, matėsi iš šalies. Jeigu norime šiais metais kabinti už prizinių vietų, privalome laimėti visas rungtynes. Tikėjausi geresnio jų žaidimo, nežinau, kas jiems šiandien įvyko, gal mes gerai žaidėme.“

Treneris Edgaras Jankauskas („Sūduva“): „Mano akimis, daugelis žaidėjų sužaidė vienas iš blogiausių rungtynių savo karjerose, o kai kurie sužaidė blogiausias. Kokios priežastys? Taip greitai nepasakysiu, nes jokios aplinkybės nebylojo, kad ši diena bus tokia. Aišku, nežiūrint į visas netektis, žaidėjų adaptaciją į kitas pozicijas, beabejo, tai yra vienos iš prasčiausių mūsų rungtynių, kalbu apie 60 pirmų minučių, šiame sezone. Pirmasis kėlinys buvo kažkas tokio: kurioziniai įvarčiai, klaidų grandinės. Nesinorėtų eiti į asmeniškumus, bet reikės šiek tiek pasigilinti, kokios gali būti priežastys. Puikiai žinojome, kaip ta komanda žaidžia ir jų pajėgumas, žaidimo braižas mūsų nenustebino. Pirmą kėlinį jiems labai daug padėjome, sau atsivežėme įvarčius ir palengvinome jų užduotis. Antrą kėlinį pradėjome taip pat blogai kaip baigėme pirmąjį, gavome trečiąjį įvartį. Paskui „susipurtėme“, pradėjome įeidinėti į žaidimą, bet, matyt, 90 minučių mums šiandien buvo per mažai.“