17 turas / Bir 25 , Telšiai
18 turas / Bir 29 , Vilnius
18 turas / Bir 29 , Šiauliai
18 turas / Bir 29 , Panevėžys
18 turas / Bir 30 , Raudondvaris
18 turas / Bir 30 , Gargždai
Tiesiogiai 19 turas / Lie 04 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 19 turas / Lie 05 18:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 19 turas / Lie 05 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 19 turas / Lie 06 16:45 , Alytus
Tiesiogiai 19 turas / Lie 07 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 20 turas / Lie 11 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 20 turas / Lie 12 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 20 turas / Lie 13 18:25 , Telšiai

Po triumfo Klaipėdoje „Utenis“ pakilo į ketvirtą vietą

Po triumfo Klaipėdoje „Utenis“ pakilo į ketvirtą vietą

Ketvirtosios vietos A lygoje atkakliai siekiantis Utenos „Utenis“ po truputį artėja link savo tikslo. Ispano Davido Campanos auklėtiniai ketvirtadienį Klaipėdoje 1:0 palaužė vietos „Atlantą“ ir pakilo į trokštamą poziciją.

Pirmą galimybę pasižymėti šiame mače sukūrė „Atlantas“. 4 minutę po Dmitrijaus Germano pakelto baudos smūgio galva į vartus mušė Vytas Gašpuitis, tačiau „Utenio“ vartų sargas Francisco Ramirezas buvo savo vietoje ir pavojų neutralizavo. Po kelių minučių jau Utenos komanda atsakė pavojingu išpuoliu. Klaipėdiečių gynėjai leido prisitaikyti ir smūgiuoti Carlosui Carrasco, vis tik kamuolį atrėmė vartininkas Deividas Mikelionis.

Vėliau kurį laiką iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, o 20 minutę buvo užfiksuota pražanga, nulėmusį dvikovos eigą. „Atlanto“ gynėjas Markas Beneta nespėjo paskui varžovą Aleksandrą Levšiną, ir nenorėdamas leisti jam pabėgti į priekį, pargriovė. Teisėjas Manfredas Lukjančiukas tai traktavo kaip paskutinės vilties pražangą ir M. Benetą nubaudė raudona kortele bei pasiuntė iš aikštės.

Iš baudos smūgio uteniškiai nieko nepešė, tačiau įgyta kiekybinė persvara leido tvirtai perimti iniciatyvą. „Atlantas“ atsitraukė atgal ir tolimais perdavimais ieškojo galimybių kontratakuoti, bet prie savų vartų klaipėdiečių gynėjų veiksmuose nuolat tvyrojo įtampa.

33 minutę „Utenis“ nepasinaudojo puikia proga išsiveržti į priekį. Ali Radjelis suklaidino vartininką D. Mikelionį ir galėjo įmušti į tuščius vartus. Tačiau smūgis buvo nestiprus ir kamuolį spėjęs pavyti V. Gašpuitis išgelbėjo savo komandą.

Igorio Pankratjevo treniruojamas „Atlantas“ po pertraukos dar labiau sutankino gynybą. Vis tik atsilaikyti Klaipėdos komandai pavyko neilgai. 59 minutę Pablo Roca paleido klastingą smūgį iš 20 metrų atstumo, kamuolys prieš pat vartininką D. Mikelionį atsimušė į žemę ir atsidūrė vartuose - 0:1. Tai buvo pirmasis 19-mečio ispano P. Rocos įvartis A lygoje.

Pelnytas įvartis nuramino „Utenio“ futbolininkus, jie ėmė žaisti lėčiau ir branginti kamuolį. Tuo metu padriki „Atlanto“ komandos bandymai išsigelbėti naudos neatnešė.

„Utenis“ išsaugojo minimalią persvarą ir su 29 taškais pakilo į ketvirtąją vietą. „Atlantas“ turi 26 taškus, bet yra sužaidęs vienomis rungtynėmis mažiau.