Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 17 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 16:00 , Širvintos
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 18:00 , Panevėžys

Pratęsę pergalių seriją „Trakai“ neapleidžia lyderių trejetuko (komentarai)

Kantrybę visų rungtynių metu demonstravę „Trakai“ antrajame kėlinyje išnaudojo dvi mažiau patyrusių Panevėžio „Ekrano“ futbolininkų klaidas ir iškovojo tris svarbius taškus įnirtingoje kovoje dėl „SMScredit.lt A lygos“ apdovanojimų – 2:0 (0:0). Po trečios iš eilės pergalės čempionate Senosios sostinės riteriai pasivijo antroje turnyro lentelės vietoje įsikūrusią Pakruojo „Kruoją“.

Stadione susirinkę žiūrovai pavojingo momento turėjo laukti kone pusę kėlinio. Iki tol abi komandos daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui ir laukė varžovų klaidų. Pirmieji suklydo svečiai, po perdavimo iš aikštės gilumos praleidę Dzmitrijaus Koubo spurtą 22-ąją minutę. Puolėjo smūgį į tolimą kampą Kornelijus Timofejevas atrėmė prieš save, tačiau pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio neleisdamas varžovams smūgiuoti antrąsyk.

Legionierius iš Baltarusijos neišnaudojo dar vienos galimybės įmušti 30-ąją minutę, kai po tikslaus aukšto Povilo Krasnovskio perdavimo galva smūgiavo virš vartų.

Po minutės rungtynės buvo trumpam sustabdytos, kadangi kontaktinį lęšį prie šoninės linijos pametė Elivelto. Į jo paiešką įsitraukė netoliese buvęs „Ekrano“ personalas su vyr. treneriu Valdu Dambrausku priešakyje.

„Trakų“ vartininkas Tadas Kauneckas savo meistriškumą iki pertraukos buvo priverstas pademonstruoti vienintelį kartą, kai gražiu šuoliu į kampinį nukreipė labai Tomo Dapkaus pavojingą smūgį į viršutinį vartų kampą 36-ąją minutę.

Nerasdami kelių prie varžovų vartų, aikštės šeimininkai keletą kartų pabandė savo laimę smūgiais iš toli. Arčiausiai tikslo buvo Jurijus Kendyšas, iš labai toli pasiuntęs kamuolį visai šalia virpsto ir privertęs K.Timofejevą pademonstruoti akrobatinį šuolį.

Aktyviau antrąją dvikovos pusę pradėję „Trakai“ už pastangas buvo apdovanoti 55-ąją minutę. Du trakiškiai užspaudė neatsargiai sužaidusį varžovų gynėją prie galinės linijos svečių baudos aikštelėje ir sugebėjo perimti kamuolį. D.Koubas pastebėjo visiškai laisvą likusį Darių Miceiką, atliko tikslų perdavimą ir komandos draugui beliko išnaudoti savo šansą iš kelių metrų.

„Ekranas“ metėsi į priekį, stengdamasis išgelbėti rungtynes, kėlė ne vieną kampinį, tačiau vos vienas jų baigėsi realiu pavojumi, kai prie virpsto stovėjusiam P.Krasnovskiui teko nuo savo vartų linijos atremti varžovo nestiprų smūgį galva. Įsiminė efektingas Tomo Salamanavičiaus šūvis po ilgo Džiugo Petrausko perdavimo, neleidžiant kamuoliui nusileisti ant žemės, taip pat gražus Elivelto reidas į baudos aikštelę, bet T.Kauneckas darbo neturėjo, visus varžovų smūgius blokavo be klaidų žaidę gynėjai.

76-ąją minutę baudos aikštelėje A.Šušnjaras į nugarą pastūmė D.Koubą. Teisėjas užfiksavo pražangą ir skyrė 11 m. baudinį. Jį realizavo prie kamuolio stojęs ir stipriu smūgiu į vartų vidurį jį pasiuntęs Tadas Labukas.

Aktyviai po keitimo į žaidimą įsijungęs ir dukart smūgiais iš baudos aikštelės „Trakų“ vartams grasinęs Uchenna Umeh buvo bene vienintelis žiburys tamsiame „Ekrano“ puolime dvikovai artėjant prie pabaigos. Tačiau legionieriaus pastangų buvo per mažai.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Visų pirma pritrūko patyrimo. Dvi klaidos, kurios yra absoliučiai nebrandžios ir nesuaugusios komandos. Labai apmaudu pralaimėti tokias rungtynes, kai „Trakai“, nemanau, kad turėjo bent kažkokį pranašumą. Antrajame kėlinyje iš viso rungtynės buvo lygios. Tiek fizine, tiek taktine, tiek technine prasme mes nei vienoje srityje nenusileidome. Fiziškai atrodėm ir šviežesni, ir aštresni. Dvi kvailos, vaikiškos klaidos. Pirmoji, kai savo baudos aikštelėje bandome išsaugoti kamuolį ir vesti pro du varžovus, prarandame. Aišku, ir iš karto momentas į mūsų vartus, kuris baigiasi įvarčiu. Antroji kvaila, net nemačiau gerai, už ką buvo ta pražanga. Jeigu buvo, vadinasi, ji teisinga, geltona kortelė, 11 m. baudinys. Po to labai sunku, pralaimint 2:0 ir likus 15 minučių, kažką pasiekti. Labai apmaudus pralaimėjimas. Kita bėda yra ta, kad ketvirtas rungtynes nesugebame įmušti įvarčio. Atrodo, momentų yra, bet kamuolys į vartus neina.“

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai“): „Šiandien žaidė dvi labai geros komandos. „Ekranas“ mana labai patiko - jauni vaikinai, žaidžia kreatyvų futbolą, nebijo kamuolio, eina į priekį. Negaliu pasakyti, kad ši pergalė buvo lengva, tačiau turiu pripažinti, kad šiandien laimėjo geresnė ir stipresnė komanda. Vyrai pukiai žaidė, kūrė progas ir visiškai pelnytai nugalėjome. Visų žaidėjų indėlis yra svarbus. Šiandien būtų neteisinga minėti pergales, nes gerai žaidė visa komanda, pradedant vartininku ir baigiant puolėju. Kai reikėjo daryti keitimus, man buvo sunku, nes nežinojau, ką keisti - visi žaidė gerai. Ko gero pirmos tokios rungtynės, kai turėjau abejoti, turėjau pamastyti, ką išėminėti. J.Kendyšas šventė gimtadienį, T.Labukui gimė antra dukra. Manyčiau tai buvo emocinis stumtelėjimas prieš rungtynes, niekas nenorėjo susigadinti šios dienos. Pergalė yra geriausia dovana.“

Tadas Labukas („Trakai“): „Išnaudojome progas ir laimėjome. „Ekranas“ irgi žaidė labai gerai. Jie - tokia „įkyri“ komanda, vaikinai kovoja dėl kiekvieno kamuolio, „nagli“, nepasiduoda. Man emocijos lipa per kraštus. Gimė dukra, pergalė, dar įmušiau įvartį. Ačiū vaikinams, kad uždirbo baudinį ir leido man mušti.“