Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys

„Trakų“ ir „Kruojos“ akistata baigėsi be įvarčių (komentarai)

Konkurentai kovoje dėl medalių pirmą kartą šiame sezone išsiskyrė taikiai. „SMScredit.lt A lygos“ XXVI-ojo turo rungtynėse savų žiūrovų palaikomi „Trakai“ nesugebėjo pralaužti patikimos Pakruojo „Kruojos“ gynybos, dvikova pasibaigė be įvarčių 0:0. Po šios akistatos abi ekipas skiria vos vienas taškas, savo ruožtu, į priekį pabėgęs Vilniaus „Žalgiris“ prieš artimiausią varžovą turi susikrovęs keturiolikos taškų persvarą.

Jau 2-ąją minutę puikią progą išvesti savo komandą į priekį turėjo Dzmitrijus Koubas. Po perdavimo iš kairiojo krašto baltarusis aplenkė savo varžovus ir pavojingai smūgiavo visai šalia vartų. Netrukus kitoje aikštės pusėje stipriai, bet netiksliai smūgį atliko „Kruojos“ saugas Darius Jankauskas.

Teritorinė persvara gana akivaizdžiai priklausė „Trakų“ futbolininkams, savo aikštės pusėje kurį laiką buvo susispietę visi svečių ekipos žaidėjai. 11-ąją minutę kontratakos metu Ričardas Beniušis smūgiavo iš arti, tačiau puolėjo bandymas buvo nevykęs ir Paulius Grybauskas sugavo kamuolį be didesnio vargo.

22-ąją minutę Robertas Vėževičius pasinaudojo ne visai užtikrintu šeimininkų vartininko ir gynėjo žaidimu, bet sulaukęs palankios progos smūgiavo vienu lietimu šalia vartų.

Kėlinio viduryje „Trakai“ suaktyvėjo, dešiniajame krašte varžovus vertė iš peties plušėti greitasis Ronaldas Solominas. Būtent šio saugo smūgis galva privertė Martyną Matuzą pademonstruoti savo meistriškumą. Netrukus „Kruojos“ vartininkas buvo priverstas dar kartą įsitraukti į žaidimą atmušdamas pavojingą varžovo smūgį.

Po pertraukos abi komandos kurį laiką nesukūrė pavojingų epizodų, gynėjai ir saugai savo darbą atliko patikimai. Visgi svečiai blykstelėjo 62-ąją minutę – Ričardas Beniušis puikiai praleido kamuolį Aivarui Bagočiui, kuris įsiveržė į baudos aikštelę bei smūgiavo į vartų plotą, tačiau patikimai sužaidęs P.Grybauskas išsaugojo lygų rezultatą.

Netrukus vėl blykstelėjo žaibas, ir šį kartą jis buvo įsikūnijęs į Vytautą Lukšą. Įspūdingai senosios sostinės riterio smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją, po šio epizodo „Trakų“ futbolininkai buvo tarsi įgavę antrą kvėpavimą, bet per tą atkarpą daugiau pavojingų progų nesukūrė.

80-ąją minutę vėl savo komandą išgelbėjo P.Grybauskas, nukreipęs į kampinį Nerijaus Mačiulio smūgiuotą kamuolį. Tiek „Kruojos“ saugo smūgis vienu lietimu, tiek šeimininkų vartininko žaidimas tame epizode buvo verti aukščiausių balų.

Paskutinis gaisras prie svečių vartų kilo 85-ąją minutę, kai Tadas Labukas įsiveržė į baudos aikštelę ir suklaidino vartininką. Puolėjas kiek perlaikė kamuolį šalia vartų, o nuo jo perdavimo „Kruojos“ gynėjai apsigynė.

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai"): „Vienintelio dalyko, kurio mums pritrūko iki pergalės buvo įvartis. Žaidėme prieš komandą, kuri aiškiai parodė su kokia strategija čia atvažiavo. Nuo pirmųjų minučių matėsi, kad paskutinėje linijoje penki gynėjai - tikrai pavyzdingai gynėsi. Žmonės tikrai atidavė daug jėgų besigindami. Smagu matyti, kad yra tokios komandos, kurios atvažiuoja su konkrečia strategija ir žino kaip žais. Pasiektas įvartis galbūt būtų pakeitęs visą vaizdelį. Mano akimis, mes sužaidėme vienas iš geresnių rungtynių čempionate, pritrūko tiktai užbaigimo, įvarčio, nors progų buvo užtektinai. Čia yra futbolas".

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja"): „Galima sakyti, kad rungtynės buvo taktinis mūšis. Abi komandos stengėsi įvykdyti savo užduotis. Mes žinojome, kad „Trakai" atakuos didelėmis pajėgomis. Mes paskirstėme savo jėgas, žaidėme kontratakuojantį futbolą. Buvome susikūrę neblogų progų, kai galėjome pasižymėti. „Trakai" neveltui yra lentelės viršuje, gerai subalansuota komanda, jų veiksmai gynyboje ir saugų grandyje puikiai suderinti. Jie prie mūsų vartų sukūrė daug nemalonių momentų. Bet aš manau, kad mes turėjome daugiau galimybių įmušti įvartį. Noriu išskirti labai užtikrintą „Trakų" vartininko žaidimą, kuris ne kartą išgelbėjo komandą. Mūsų puolėjams atakos smaigalyje pritrūko tikslumo. Žaidimas buvo klampus, nes abiejų komandų futbolininkai neleido varžovams erdvės. Iš viso to susidėjo rezultatas 0:0".

Ričardas Beniušis („Kruoja"): „Rezultatas teigiamas. Buvo pertrauka, sunki kelionė, manau ji atsispindėjo aikštėje. Keliais žodžiais pasakant, tai buvo lygiaverčių varžovų rungtynės. Tai rodė lentelė, kova ir „atnešimas" į šias runtgynes. Buvo sunku išlipus iš autobuso iš karto eiti ir vykdyti visas užduotis, bet esame patenkinti, kad bent jau nepraleidome įvarčio. Mane pertrauka sezono įkarštyje išmuša iš vėžių, kai žaidi rungtynes ir esi tonuse, tada smagiau".