11 turas / Bal 28 , Marijampolė

Turo apžvalga: DFK „Dainava“ kyla į neregėtas aukštumas

Dominyko Sidaro nuotr.

„TOPsport A lygos“ pirmame trejete vis dar išlieka pora netikėtų ekipų.

Ginklas. Alytaus DFK „Dainava“ išsiskyrė kiek netikėtu rezultatu – Sergejaus Kuznecovo kariauna 1:0 nugalėjo Kauno rajono „Hegelmann“ ekipą.

Pergalingą įvartį 87-ąją minutę pelnė Chibuike Nwosu, atidaręs taiklių smūgių sąskaitą Lietuvos čempionate. Dainaviečiai su 12 taškų pakilo į 2-ąją vietą.

Ruožai. „Hegelmann“ futbolininkai pirmame rate puikiu stiliumi nugalėjo čempioną ir vicečempioną, pelnydami net 7 įvarčius.

Per pastaruosius du mačus su praėjusio sezono apatinės turnyro lentelės dalies komandomis mėlynai balti įvarčių nepelnė. Šeštadienį Marijampolėje Andriaus Skerlos kariauna ant natūralios vejos susigrums su vos 5 įvarčius praleidusia „Sūduva“.

Faktorius. Praėjusio sezono prizininkų dvikova Saulės mieste tarp FA „Šiauliai“ ir „Panevėžio“ baigėsi lygiosiomis 1:1.

Stiprus vėjas turėjo didelę įtaką – abi komandos skirtinguose kėliniuose pelnė įvarčius žaisdamos pavėjui. Tiek šiauliečiai, tiek panevėžiečiai vis dar rikiuojasi antroje turnyro lentelės dalyje.

Sugrįžimai. Šiauliečiai svarbiose 7-ojo turo rungtynėse vertėsi gilesne sudėtimi. Pirmą kartą vartus gynė Lukas Paukštė, į rikiuotę sugrįžo Mantas Kuklys bei Donatas Kazlauskas.

Pasitikėjimo turėjo įgauti išlyginamąjį įvartį pelnęs Nauris Petkevičius. Po 2021 metų sezono puolėjas Lietuvos čempionate sužaidė 29 mačus, per kuriuos pasižymėjo vos porą sykių.

Minutės. Rungtynėse Gargžduose tarp „Bangos“ bei „Sūduvos“ įvarčių nebuvo pelnyta – 0:0. Dovydo Lastausko treniruojami futbolininkai antrą kartą iš eilės išlaikė vartus „sausus“ net ir žaidžiant be Aleksandro Živanovičiaus.

Antrasis kėlinys po VAR peržiūros gerokai užsitęsė, rungtynėse buvo sužaista beveik lygiai 102 minutės.

Debiutas. Pasibaigus žaidėjų perėjimų langui, „TOPsport A lygos“ ekipos gali savo gretas papildyti tik laisvaisiais agentais. Vienas tokių buvo mestas į kovą 7-ajame ture.

Pastaruoju metu nukraujavusi „Sūduva“ pristatė futbolininką iš Nigerijos Henry Uzochukwu, kuris jau spėjo debiutuoti rungtynėse Gargžduose.

Duetas. „Kauno Žalgiris“ su laikinuoju vyr. treneriu Nerijumi Mačiuliu ir toliau nepralaimi – kauniečiai įrašė pirmąją nesėkmę Telšių „Džiugui“, kurį nugalėjo 3:0.

Žalgiriečių gretose porą kartų kamuolį į vartus siuntė rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapęs Armandas Kučys, sykį pasižymėjo Artūras Dolžnikovas. Šis duetas pelnė net 6 komandos įvarčius iš 8-ių.

Pabaiga. „Džiugas“ neišlaikė „sausų“ vartų ir patyrė pirmąją nesėkmę, tiesa, reikia pripažinti, jog rezultatas 0:3 neatspindi to vaizdo, kurį sirgaliai matė Dariaus ir Girėno stadione.

Vartininkas Marius Paukštė nepraleido įvarčio daugiau negu 13 kėlinių ir kapituliavo tik 603-iąją minutę.

Produktyvumas. Vilniaus „Žalgiris“ nemažina apsukų ir vienintelis stabiliai skina pergales. Penktasis laimėjimas buvo pasiektas prieš Vilniaus rajono „TransINVEST“ – 2:0.

Trečią sykį šiame sezone pasižymėjo bosnis Arminas Hodžičius. 29-erių puolėjas pirmą kartą sužaidė pilnas rungtynes ir tarp rezultatyviausių žaidėjų prasibrovė vos po 193 minučių žaidimo.

Sirgaliai. Kol kas „Žalgirio“ akistatos „TOPsport A lygoje“ lankomos skaitlingiausiai, vidutiniškai po 1250 žiūrovų apsilanko susitikimuose.

Kiti klubai irgi pagerins savo statistiką – į pagrindinius stadionus sugrįš „Sūduva“ ir „Panevėžys“, paskutinę dvikovą Marijampolėje jau anksčiau sužaidė „Dainava“.