Turo apžvalga: dramatiški „Riterių“ ir „Bangos“ išsigelbėjimai

Elvio Žaldario nuotr.

Po praėjusio „Optibet A lygos“ turo įvyko vienas pokytis turnyro lentelės viduryje.

Budelis. Vilniaus „Riteriai“ atliko ne patį lengviausią darbą, kadangi šiemet visus keturis kartus nugalėjo Telšių „Džiugą“ – pastaroji pergalė sostinėje buvo iškovota rezultatu 2:1. Prie jos taikliais smūgiais prisidėjo 38-erių Valdemaras Borovskis ir 16 metų jaunesnis Rokas Filipavičius.

Pastarasis saugas, šiame sezone žaidžiantis rezultatyviausiai per karjerą, „Džiugui“ per pastarąsias dvejas rungtynes atseikėjo net 3 įvarčius, kurie buvo pelnomi paskutinėmis minutėmis.

Pralaimėjimai. „Džiugui“ pastarosiomis savaitėmis fatališkai nesiseka – varžovams itin skaudžiai nusileista net keturis kartus iš eilės. Achilo kulnu tapo dvikovų pabaigos: 89-oji minutė Šiauliuose, 82-oji ir 93-ioji minutė Telšiuose bei 96-oji minutė Vilniuje tapdavo lemtingomis.

Per 21 mačą džiugiečiai vis dar yra iškovoję 2 pergales – tai buvo laimėjimai prieš „Jonavą“.

Sugrįžimas. „Panevėžys“ praėjusią savaitę iškovojo labai svarbią pergalę namuose, kai 2:1 nugalėjo iki tol penkerių pastarųjų rungtynių nepralaimėjusį „Kauno Žalgirį“. Pozityvu tapo beveik trijų mėnesių tylą nutraukęs Nasko Milevas – bulgaras pasižymėjo ketvirtą kartą ir iš viso Lietuvos čempionate yra pelnęs 15 įvarčių.

Kauniečiai nuo „Panevėžio“ atsilieka 13 taškų skirtumu, likus abiem klubams sužaisti po 17 mačų iki sezono pabaigos.

Traumos. „Kauno Žalgiris“ paskelbė apie dar vieną žaidėją, kuriam buvo atlikta operacija. Dėl stresinio padikaulio lūžio saugui Benui Anisui buvo atlikta operacija, tad futbolininkas į rikiuotę grįš po maždaug dviejų mėnesių.

Be to, buvo pranešta, jog Laikinosios sostinės komanda atsisveikino su fizinio pasirengimo treneriu Šarūnu Bičiušu.

Atkarpa. Atvykus naujajam puolėjui Oleksijui Ščebetunui, FA „Šiauliai“ pradėjo dažniau skinti pergales – ne išimtimi tapo ir pastarasis mačas, kai 3:1 buvo nugalėta „Jonava“. Šiauliečiams penkios pastarosios dvikovos susiklostė puikiai – per jas buvo iškovota 12 taškų ir pakilta į 6-ąją vietą.

O. Ščebetunas ir toliau nestabdo: ukrainietis pasižymėjo visuose žaistuose keturiuose mačuose ir yra pelnęs 6 įvarčius.

Permainos. „Jonavą“ paliko dar viena grupelė žaidėjų – Benas Spietinis, Gytis Vasylius, Paulius Osauskas, Sebastianas Vasquezas, Yoichi Kawachi ir Jorge Tapia. Į jų vietas atvyko keli legionieriai bei jaunimas iš sostinės klubų – Gabrielis Nikonovas, Nojus Stankevičius ir Juozas Lubas.

J. Lubas naujame klube neužtruko pasižymėti. Tai buvo pirmasis karjeros įvartis „Optibet A lygoje“ bei vos ketvirtasis „Jonavai“ šiame sezone.

Veteranas. Praėjusią savaitę taikliu smūgiu džiaugėsi dar vienas labai patyręs žaidėjas. 36-erių Robertas Vėževičius išplėšė Gargždų „Bangai“ tašką akistatoje su Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa – 1:1.

„Banga“ laipteliu žemiau įsitaisiusį „Džiugą“ lenkia jau 7 taškais ir pranašumą šią savaitę gali dar labiau padidinti.

Pirmasis. Mėlynai baltų komandos kapitonas Vilius Armanavičius vis ryškiau įprasmina geriausią savo karjeros sezoną. 27-erių saugas pasižymėjo ir Gargžduose bei tapo pirmuoju futbolininku šiemet, pasiekusiu dviženklį įvarčių skaičių.

Keturiems Lietuvos čempionato klubams atstovavęs V. Armanavičius iš viso yra pasižymėjęs 19 kartų.