Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

Elvio Žaldario nuotr.

Vilniaus „Žalgirio“ gretose lieka ir dar vienas praėjusį sezoną komandai atstovavęs žaidėjas – klubas pasiekė susitarimą dėl sutarties pratęsimo su Mario Paveličiumi.

29 metų M. Paveličius į Vilnių atvyko 2021 metų vasarą. Praėjusių metų pabaigoje baigėsi gynėjo sutartis su „Žalgiriu“, kurią abi pusės neseniai sutarė pratęsti.

Futbolininkas prie komandos prisijungs artimiausiu metu treniruočių stovykloje Turkijoje.

Per pusantro sezono austras padėjo komandai po du kartus iškovoti čempionų titulą bei taurę.

Pirmajame pusmetyje jis sužaidė 22 rungtynes visuose turnyruose, o pernai – 49 rungtynes.

Europos turnyruose 2022 metų sezone jis buvo vienas iš dviejų futbolininkų, žaidusių visas 14 rungtynių startinėje sudėtyje ir be keitimų.

Sutartis su „Žalgiriu“ tarpsezonyje taip pat pratęsė vartininkai Tomislavas Duka, Edvinas Gertmonas, gynėjai Joelis Bopesu, Saulius Mikoliūnas, saugai Nicolas Gorobsovas ir Ovidijus Verbickas.

***

Tris sezonus Vilniaus „Žalgiriui“ atstovavęs saugas iš Ganos Francis Kyeremeh karjerą tęs Bosnijoje ir Hercegovinoje.

F. Kyeremeh atvyko į „Žalgirį“ 2020 metais ir tuomet sudarė trejų metų sutartį. Pasibaigus kontraktui futbolininko ir Lietuvos čempionų keliai išsiskyrė.

Legionierius iš Ganos karjerą tęs „Sarajevo“ klube, kur žais ir kitas buvęs žalgirietis Renanas Oliveira.

Su Vilniaus koamnda F. Kyeremeh triskart tapo šalies čempionu, dukart laimėjo taurę, padėjo komandai patekti į UEFA Konferencijų lygos grupių etapą.

Per tris sezonus žalgiriečių gretose 25 metų atakuojantis saugas sužaidė 115 rungtynių (79 rungtynes čempionate, 14 rungtynių taurėje ir Supertaurėje, 22 rungtynes UEFA varžybose) ir įmušė 24 įvarčius. Daugiau rungtynių „Žalgiryje“ yra sužaidę tik trys legionieriai.

Pirmąjį sezoną čempionate F. Kyeremeh per 12 rungtynių įmušė 2 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o antrajame per 33 rungtynes pasižymėjo 9 įvarčiais ir 4 rezultatyviais perdavimais. 2021 metų LFF taurės finale jis pelnė pirmąjį komandos įvartį ir padėjo „Žalgiriui“ nugalėti „Panevėžį“ 5:1.

Trečiajame sezone jis buvo daugiausiai rungtynių komandoje (53) sužaidęs futbolininkas. Jis praleido tik dvejas rungtynes čempionate (iš viso sužaidė 34, įmušė 7 įvarčius ir atliko 8 rez. perdavimus) ir vienerias Europoje. Tarptautinėje arenoje ganietis pasižymėjo įvarčiais į Budės „Glimt“ ir Bratislavos „Slovan“ vartus bei rezultatyviu perdavimu dvikovoje prieš „Basel“.

FK „Žalgiris“ dėkoja futbolininkui už indėlį į komandos pasiektus laimėjimus ir linki sėkmės naujuose iššūkiuose.