19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas
2021-10-24 | 23 turas | Alytaus m. stadionas | Teisėjas: Manfredas Lukjančukas | Žiūrovų: 555

Nukeltose 23-iojo turo „Optibet A lygos“ rungtynėse užfiksuoti penki įvarčiai, o Alytaus „Dainava“ jose palaužė turnyro lentelės kaimyną Telšių „Džiugą“ 3:2 (1:1).

Dzūkai šia pergale nutraukė ketverių iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją. Tuo tarpu telšiškiai sezoną užbaigs taip ir nepatyrę pergalės skonio prieš sekmadienio varžovus.

Susitikimo pradžioje netrūko veiksmo prie abiejų vartų. Jau trečiąją minutę dzūkai išsiveržė į priekį – standartinėje situacijoje Vytautas Lukša atliko perdavimą į baudos aikštelę, o Periclesas nesėkmingai bandė neutralizuoti pavojų ir pasiuntė kamuolį į savus vartus.

Po dešimties minučių „Dainava“ galėjo padvigubinti persvarą, bet Saidas Hamuličius neišnaudojo šimtaprocentinės galimybės išniręs vienas prieš vartininką. Už tai šeimininkai netrukus buvo nubausti kitame aikštės gale, kai Ivo Brazas pasinaudojo geru Jeremy Fernandeso perdavimu ir iš arti nuginklavo vartininką Tomą Švedkauską.

Po šių įvarčių žaidimo tempas sulėtėjo ir ryškesnių progų abi komandos pirmajame kėlinyje daugiau nesukūrė.

Antrojo kėlinio pradžioje „Dainava“ buvo aktyvesnė. 53 minutę Deivydas Matulevičius nuo baudos aikštelės linijos nutaikė taikiklį į kairįjį vartų kampą, bet vartininkas Povilas Survila puikiai sureagavo į smūgį. Atšokusio kamuolio šalia virpsto tykojusiam S. Hamuličiui pataisyti nepavyko.

Alytaus ekipos pastangos nenuėjo perniek ir ji išsiveržė į priekį 58 minutę. Būdamas nepatogioje pozicijoje dešiniajame krašte Henrique Devensas atliko perdavimą į baudos aikštelę, o šį kartą S. Hamuličius buvo efektyvus ir pelnė įvartį galva.

Po kelių minučių „Džiugas“ pastatė save į dar nedėkingesnę padėtį, kai teisėjas už Luko Ankudinovo pražangą baudos aikštelėje paskyrė 11 m. baudos smūgį. Jį realizavo S. Hamuličius, kuriam tai buvo jau 15-asis įvartis. Olandas tapo rezultatyviausiu čempionato futbolininku.

Svečiai nesudėjo ginklų ir 72 minutę sušvelnino rezultatą. Po I. Brazo pakelto kampinio, smūgiu galva pasižymėjo J. Fernandesas.

Tomo Ražanausko auklėtiniams pavyko išlaikyti pranašumą ir švęsti pergalę. Surinkę 31 tašką, alytiškiai sumažino atsilikimą nuo septintoje vietoje žengiančio „Džiugo“ iki keturių taškų.

2'
Davydas Arlauskis
Pericles Mattiello Maier
3'
13'
Ivo Braz
(Jeremy Fernandes)
Vytautas Lukša
14'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Said Hamulic
(Henrique Devens)
58'
61'
Lukas Ankudinovas
Said Hamulic [11m.]
62'
62'
Martynas Vasiliauskas
(Dovydas Virkšas)
Jevgenij Terzi
69'
Martynas Vasiliauskas
(Vytautas Lukša)
70'
70'
Adomas Mika
(Konstantin Šulc)
72'
Jeremy Fernandes
(Ivo Braz)
79'
Rokas Stanulevičius
(Ivo Braz)
Titas Vitukynas
(Linas Savastas)
87'
Tomas Švedkauskas
89'
Martynas Vasiliauskas
90' +3
Rungtynių pabaiga