2022-05-04 | 12 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Donatas Šimėnas | Žiūrovai: 275

Trečiadienį „Optibet A lygoje“ užfiksuota dramatiška rungtynių pabaiga. 12-ajame ture Vilniaus „Žalgiris“ tik per pridėtą rungtynių laiką palaužė pagirtinai mažumoje žaidusią Gargždų „Bangą“ 2:1 (1:1).

Gargždiškiai daugiau nei kėlinį žaidė be pašalinto Roberto Vėževičiaus ir buvo beveik užsitikrinę lygiąsias. Visgi ilgai vargę Lietuvos čempionai pranašumą įrodė likus minutei iki dvikovos pabaigos, kai pasižymėjo Nemanja Ljubisavljevičius.

Lietuvos čempionai rungtynes pradėjo aukšta nata ir jau ketvirtą minutę išsiveržė į priekį. Petaras Mamičius nuo kampinio gairelės atliko perdavimą link artimojo virpsto, o kamuolys netrukus suspurdėjo vartų tinkle.

„Žalgiris“ stengėsi įprasminti savo pranašumą, bet geros progos įvarčiais nepavirto – tam įtakos turėjo ir geras gargždiškių vartininko Kornelijaus Smilingio žaidimas. Jaunasis futbolininkas iš pradžių neutralizavo Josipo Tadičiaus smūgį kontratakoje, o vėliau atrėmė ir Francio Kyeremeh šūvį.

Abi komandos pirmajame kėlinyje patyrė netekčių. „Žalgirio“ gretose dėl traumos rungtynių nepratęsė vienas iš lyderių Nicolasas Gorobsovas, o „Banga“ nuo 38 minutės liko žaisti mažumoje – grubiai prieš varžovą sužaidęs R. Vėževičius užsidirbo raudoną kortelę.

Visgi „Banga“ netrukus sugebėjo nustelbti varžovus ir išlyginti rezultatą. Po įžaisto baudos smūgio Shogo Yoshikawa nuo galinės linijos atliko perdavimą priešais vartus atsidūrusiam Goncalo Vieirai, o šis sugebėjo nukreipti kamuolį į vartus.

Po pertraukos „žalgiriečiai“ dažnai kūrė pavojų varžovų baudos aikštelėje. Kėlinio pradžioje geras progas turėjo Mantas Kuklys bei Oliveris Buffas, bet jų smūgiai buvo netikslūs.

Pavyzdinga Davido Afonso auklėtinių gynyba ilgai neleido varžovams sukurti pavojingų progų. Visgi per aštuntą pridėto rungtynių laiko minutę „Žalgiris“ privertė varžovus kapituliuoti – M. Kuklys baudos aikštelėje atmetė kamuolį N. Ljubisavljevičiui, o šis paleido tikslų šūvį į vartus.

Pergalė „Žalgiriui“ (26 tšk.) leido pakilti į antrą vietą ir sumažinti atsilikimą nuo pirmaujančio „Panevėžio“ iki vieno taško. Devynis taškus surinkusi „Banga“ rikiuojasi aštunta.