18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas

Apžvalga. „Žalgiris“ nenustūmė „Atlanto“ nuo viršūnės

Apžvalga. „Žalgiris“ nenustūmė „Atlanto“ nuo viršūnės
foto: V.Knyzelis/LFF.lt

Ambicingų tikslų sau bent jau viešai šį sezoną nekeliantis Klaipėdos „Atlantas“ pirmąjį „SMScredit.lt A lygos“ ratą baigė būdamas pirmoje turnyro lentelės vietoje. Nors artimiausias persekiotojas Vilniaus „Žalgiris“ rato finišo tiesiojoje efektingai laimėjo Marijampolėje, „Atlantas“ į priekį varžovo nepraleido.

21. Tiek taškų per pirmąsias aštuonias sezono dvikovas surinko uostamiesčio komanda. Išvykose parklupdę visus pernykščius čempionato prizininkus klaipėdiečiai nuostuolius skaičiavo tik po pralaimėtų namų rungtynių Gargžduose „Šiauliams“. Ratą „Atlantas“ baigė ten pat. Vietos „Bangos“ pasipriešinimą klaipėdiečiai palaužė nelengvai – 1:0.

10. Akistatoje su „Banga“ penktose rungtynėse iš eilės įmušė Evaldas Razulis, šįkart realizavęs 11 metrų baudinį. „Atlanto“ snaiperiui tai buvo jau dešimtasis tikslus smūgis „SMScredit.lt A lygoje“. Į dviženklę statistikos zoną daugiau nei po įvartį per rungtynes vidutiniškai mušantis puolėjas įžengė pirmas iš visų čempionato dalyvių. E.Razulis yra pelnęs daugiau nei pusę lyderių komandos įvarčių.

Toliašaudė artilerija. Du preciziškai tiksliai atlikti baudos smūgiai į Marijampolės „Sūduvos“ vartus atsakė į klausimą: „Kas laimės?“ rungtynėse, kuriose „Žalgiris“ Suvalkijos komandą sumušė 5:0. Pirmojo kėlinio pabaigoje idealiai pataikęs Mantas Kuklys padidino vilniečių persvarą iki dviejų, o sužaidus beveik valandą Jakubas Wilkas – iki trijų įvarčių. Rungtynių pabaigoje dar vieną įvartį iš už baudos aikštelės ribų pridėjo rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas Kamilis Bilinskis, kuris permetė kamuolį per toli iš vartų išbėgusį vartininką Pavelą Davidovą.

Retos gretos. „Sūduvai“ dvikovoje su „Žalgiriu“ negalėjo padėti traumuoti Karolis Chvedukas, Xen Rinis, Vilmantas Bagdanavičius ir prieš pat rungtynes iš protokolo išbrauktas veteranas Nerijus Radžius. „Bet tai – ne pasiteisinimas“, - po triuškinamo pralaimėjimo nukirto Marijampolės klubo prezidentas Vidmantas Murauskas.

Žolė. Per rungtynes Marijampolėje pirmą kartą „SMScredit.lt A lygoje“ šį sezoną buvo žaidžiama ant gyvos žolės. Bet pavasarinį sugrįžimą į pagrindinę savo aikštę „Sūduvos“ futbolininkai, matyt, norės kuo greičiau pamiršti.

Triumviratas. „Šiuo metu esame trys treneriai ir dirbame kartu. Pasiskirstome darbus ir siekiame bendro tikslo“, - į klausimą, kas priima sprendimus „Ekrano“ komandoje po to, kai iš posto pasitraukė Valdas Urbonas, atsakė Valdas Dambrauskas, strateginiame čempionų štabe dirbantis su Arvydu Skrupskiu ir Rolandu Čepkausku. Tiumviratas prie „Ekrano“ vairo debiutavo pergalingai – 2:1 įveikė Tauragės „Taurą“. Tačiau čempiono ratai dvikovoje su autsaideriu girgždėjo – trys taškai buvo išplėšti tik rungtynių pabaigoje.

Senbuvis. Senas arklys vagos negadina – taip teigia patarlė. Senovinę išmintį Panevėžyje patvirtino pergalingą įvartį „Ekranui“ pelnęs Giedrius Tomkevičius, kuris pirmą A lygos auksą iškovojo dar 2005-aisiais, o iš viso su Panevėžio komanda šalies čempionu tapo jau šešis kartus.

Iki raudonumo. Pakruojo „Kruoja“ ir „Šiauliai“ Aukštaitijos derbyje nugalėtojo neišsiaiškino. Rungtynės baigėsi 1:1. Toks pat rezultatas užfiksuotas ir raudonų kortelių grafoje – už paskutinės vilties pražangas teisėjas iš aikštės vijo „Kruojos“ gynėją Donatą Strockį ir šiauliečių vartininką Šarūną Jurevičių. Šiam pasitraukus per arbitro pridėtą antrojo kėlinio laiką vartininko pirštines teko pasimatuoti gynėjui Deivydui Lunskiui.

Kur?! „Kruojai“ įvarčio neįmušė nė vienas „Šiaulių“ žaidėjas. Stabdydamas šiauliečių ataką kamuolį į savo vartus pasiuntė Pakruojo komandos gynėjas Alfredas Skroblas. Įdomi detalė – tai buvo antras toks įvartis „SMScredit.lt A lygos“ čempionate ir antras, kurį įsimušė „Šiaulių“ varžovai. Anksčiau tokia nesėkmė kovojant su Saulės miesto futbolininkais buvo ištikusi „Tauro“ gynėją Mantą Lėkį.