18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas

Apžvalga. Žalias ir baltas ratas

Apžvalga. Žalias ir baltas ratas
foto: Evaldas Černiauskas

Antrasis „SMScredit.lt A lygos“ ratas apsisuko po „Žalgirio“ ženklu. Vilniaus futbolo komanda dominavo nuo pradžios iki pabaigos, o per paskutines šešerias besąlygiškai laimėtas rungtynes įmušė net 28 įvarčius.

Volas. Per aštuonerias rato rungtynes „Žalgiris“ prarado vos du taškus, kai sužaidė lygiosiomis su „Šiauliais“. Žali ir balti įmušė 30 įvarčių, o varžovams tokiu džiaugsmu leido pasimėgauti vos dukart. Dviejų taškų deficitą, kurį turėjo po pirmojo rato lyginant su tuomečiu lyderiu Klaipėdos „Atlantu“, vilniečiai pavertė šešių taškų persvara prieš artimiausius persekiotojus.

Taškai. „Žalgiris“ per antrąjį ratą surinko 22 taškus. „Ekranas“ savo sąskaitą papildė 19, „Atlantas“ ir Marijampolės „Sūduva“ - po 14, Gargždų „Banga“ - 10, Pakruojo „Kruoja“ - 8, Alytaus „Dainava“ - 7, „Šiauliai“ - 5, Tauragės „Tauras“ - 3 taškais. Lyginant su pirmuoju ratu, didelį žingsnį į priekį žengė ne tik „Žalgiris“, bet ir „Banga“. Buksuoti ėmė „Atlantas“, didžiąją rato dalį klimpo „Kruoja“, o „Šiauliams“, vertinant surinktus taškus, ši sezono atkarpa tapo tikra tragedija.

Lenkai. Vilniaus komandos puolimo lyderiai antrajame „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rate buvo legionieriai iš Lenkijos. Kamilis Bilinskis per septynerias žaistas rungtynes įmušė 9 įvarčius, Jakubas Wilkas pridėjo 3 bei nudžiugino komandos draugus penkiais rezultatyviais perdavimais.

Traumos. Žaidėjų sveikatos problemos nuolat kaišiojo pagalius į „Atlanto“ ratus. Traumą išsigydė Tadas Eliošius, bet klaipėdiečiams vienu ar kitu metu teko verstis be kitų lyderių – Kazimiero Gnedojaus, Mariaus Papšio. Ratą „Atlantas“ baigė be rezultatyviausio savo snaiperio Evaldo Razulio, kuriam skilo pėdos kaulas.

Frazė. „Nenorėjo 20 minučių žaisti žiūrovams, daugiau treniruosis“, - reziumavo „Atlanto“ treneris  Konstantinas Sarsanija po to, kai klaipėdiečiai, sugrįžę į savo stadioną, pusantro tūkstančio žiūrovų akivaizdoje 4:0 sumušė „Taurą“, bet rungtynių pabaigą žaidė blankiai.

Gimdymas. Praėjusi savaitė buvo kupina įvykių „Ekrano“ prezidentui Aušriui Labinui. Panevėžiečių klubo vadovas tapo tėvu, o po pergalės prieš „Šiaulius“, kuri buvo išplėšta paskutinėmis rungtynių sekundėmis, A.Labinui liko konstatuoti: „Antras gimdymas per savaitę“.

Kukliai. Kalbant apie surinktus taškus, „Ekranas“ išlaiko čempionišką ritmą dvikovose su vidutiniokais ir autsaideriais. Panevėžiečių bėda – akistatos su pagrindiniais konkurentais. Antrajame rate „Ekranas“ vėl pralaimėjo „Žalgiriui“, o „Atlantui“ išsigelbėti leido, kai Klaipėdoje praleido pačioje rungtynių pabaigoje. Per ketverias rungtynes su čempionato lyderiais Panevėžio komanda surinko vos vieną tašką.

Permainos. Ratą „Ekranas“ baigė be puolėjo Artūro Rimkevičiaus. Su „SMScredit.lt A lyga“ atsisveikino ir būrys kitų žaidėjų. Pakruojo „Kruoją“ paliko Tomas Miklinevičius, „Šiauliai“ atleido net penkis futbolininkus.

Penki. Šis skaičius šiauliečių klubui antrajame rate buvo magiškas. „Šiauliai“ ne tik surinko tiek taškų, bet ir tiek žaidėjų per vieną dieną atleido. Atsisveikinti su Šarūnu Jurevičiumi, Deivydu Lunskiu, Tomu Snapkausku, Marko Rašo ir vienu rezultatyviausių čempionato žaidėjų Georgijumi Alaverdašvili Saulės miesto klubą paskatino pralaimėjimas Alytaus „Dainavai“. Pralaimėjimas rungtynėse, kuriose šiauliečiai praleido penkis įvarčius.

Užribyje. „Sūduva“ pastaruoju metu rungtyniavo ne tik be traumuotų Karolio Chveduko bei Mariaus Šoblinsko, bet ir be trenerio Dariaus Gvildžio pasitikėjimą praradusio brazilo Rafaelio Ledesmos. Šis futbolininkas birželio pradžioje net galėjo sau leisti atstovauti Lietuvoje gyvenančių brazilų komandai turnyre, skirtame LRT vasaros sezono pristatymui.

Badas. „Kruoja“ antrąjį ratą baigė dviem laimėtomis rungtynėmis. Pasotinti pergalių alkį pavyko po ilgos pertraukos – iki tol Pakruojo komanda „SMScredit.lt A lygoje“ nebuvo laimėjusi devyneriose rungtynėse iš eilės.

Prakiuro. „Banga“ rato pradžioje tiesiog siautėjo. Mindaugo Čepo treniruojama komanda tris dvikovas iš eilės laimėjo tuo pačiu rezultatu – 4:1. Vėliau gargždiškių puolimas aprimo, bet išsikapstyti iš autsaiderių grupės bei priartėti prie turnyro lentelės viduryje esančių komandų „Bangai“ pavyko.

Permaina. „Dainavą“, tada, kai komandai vadovavo Gedeminas Jarmalavičius, mušė, kas netingėjo. Klubas ryžosi permainoms, kurios padėjo pagerinti rezultatus. Dariaus Urbelionio vadovaujami alytiškiai laimėjo dvejas rungtynes iš trejų.

Dugne. „Tauras“ ratą pradėjo pergale išvykoje prieš „Kruoją“, bet šie taškai liko vieninteliai, kuriuos Tauragės komanda iškovojo per antrąjį „SMScredit.lt A lygos“ čempionato ketvirtį. „Po rungtynių su „Žalgiriu“ sakiau, kad mums nebėra kur kristi. Bet mes vis dar krentame“, - vienu metu pratrūko treneris Aliaksandras Brazevičius.