Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai

Anglijos rinktinės pergalių mašinos nesustabdė ir lietuviai

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė užbaigė atrankos ciklą į Europos čempionatą. Paskutinėse rungtynėse lietuvai turėjo pripažinti be suklupimų žengusių garsių varžovų pranašumą ir pralaimėjo rezultatu 0:3.

Anglai atrankos E grupėje iškovojo 10 pergalių iš 10 galimų. Lietuvos rinktinė su 10 taškų užėmė penktąją vietą, o treneris Igoris Pankratjevas paskelbė apie pasitraukimą iš pareigų.

Apsiginti pavyko pusę kėlinio

Per pirmąsias 20 minučių anglai turėjo kamuolio kontrolę, tačiau lietuviai spėjo neutralizuoti svečių keliamas grėsmės ir neleido varžovams smūgiuoti baudos aikštelėje. Harry Kane'as tris kartus smūgiavo į mūsiškių vartus iš toliau, tačiau Giedrius Arlauskis patikimai atrėmė „Tottenham Hotspur" puolėjo smūgius. Vienintelį mūsiškių smūgį link Jacko Butlando vartų atliko Artūras Žulpa.

Visgi anglai pralaužė gynybą nepraėjus pirmajam dvikovos pusvalandžiui. 28 minutę Rossas Barkley suklaidino varžovą staigiu judesiu ir galingai smūgiavo į kamuolį. Šis rikošetu lietė Tomo Mikuckio nugarą ir nuo virpsto atšoko į vartus.

33 minutę lietuviai taip pat turėjo šansą. Fiodoras Černychas prasiveržė viduriu ir perdavė kamuolį į laisvą plotą Lukui Spalviui. Šis iš kairio krašto nedelsdamas smūgiavo į anglų vartus, tačiau J. Butlandas spėjo atremti kamuolį.

Deja, netrukus anglai padvigubino persvarą. Po Adamo Lallanos ir H. Kane'o kombinacijos pastarasis smūgiavo į kairį vartų kampą. Kamuolys atšoko nuo virpsto ir įriedėjo į vartus nuo G. Arlauskio. Kėlinio pabaigoje lietuviai pabandė grasinti spyriais iš toli, bet Georgo Freidgeimo ir Arvydo Novikovo smūgiai buvo netaiklūs, tad išliko svečius tenkinantis rezultatas 2:0.

Apsiaustis po pertraukos ir dar trečias įvartis

Antrojo kėlinio pradžioje prie lietuvių vartų ne kartą kilo pavojus ir G. Arlauskiui su gynėjams teko itin paplušėti. Iš pradžių H. Kane'o smūgį iš arti atrėmė G. Arlauskis.

Netrukus po perdavimo iš krašto anglų puolėjas dukart smūgiavo netrukdomas. Po pirmojo smūgio kamuolį atrėmė G. Arlauskis, antrajam bandymui pasiekti vartus  sutrukdė G. Freidgeimas. Dar po minutės G. Arlauskis puikiai atrėmė Philo Jagielkos galva smūgiuotą kamuolį.

Varžovams savo tikslą pasisekė įgyvendinti 62 minutę. Po Kyle'o Walkerio perdavimo  Alexas Oxlade'as-Chamberlainas atsidūrė laisvas baudos aikštelės krašte ir stipriai smūgiavo į artimąjį vartų kampą.

Susitikimo pabaigoje atakų skaičius sumenko. Lietuviams savo išpuoliais nepavyko pasinaudoti. F. Černychas buvo įsiveržęs į baudos aikštelę, bet smūgiavo virš vartų, o po Vykinto Slivkos baudos smūgio J. Butlandas sučiupo kamuolį.

Po rungtynių konferencijoje žiniasklaidai rinktinės treneris I. Pankratjevas paskelbė apie savo pasitraukimą. „Iš karto atsiprašysiu. Yra pradžia ir pabaiga. Pasibaigė ciklas, pasibaigė ir mano darbas su rinktine. Dėkoju visiems tiems, kurie palaikė rinktinę ir sakau viso gero“, – kalbėjo strategas.

Kitas atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė žais 2016-ųjų rugsėjį. Pirmuoju mūsiškių varžovu bus Slovėnijos komanda.

Rungtynių preliminari statistika:

Lietuva – Anglija 0:3 (0:2)
LFF stadionas, 5051 žiūrovas
Teisėjas – Kenn Hansen (Danija)
Įvarčiai: 29 min. Ross Barkley, 35 min. Harry Kane, 62 min. Alex Oxlade-Chamberlain.

Įspėti: 84 min. Lukas Spalvis, 89 min. Egidijus Vaitkūnas (Lietuva); 79 min. Jonjo Shelvey, 79 min. Jamie Vardy (Anglija)
Lietuvos rinktinės sudėtis: Giedrius Arlauskis, Vytautas Andriuškevičius (82 min. Egidijus Vaitkūnas), Linas Klimavičius, Tomas Mikuckis, Georgas Freidgeimas, Fedor Černych, Artūas Žulpa, Mindaugas Panka,  Arvydas Novikovas (63 min. Deimantas Petravičius), Vykintas Slivka, Lukas Spalvis (86 min. Deivydas Matulevičius)

Atsarginiai: Vytautas Černiauskas, Emilijus Zubas, Vaidas Slavickas, Egidijus Vaitkūnas, Rolandas Baravykas, Deividas Česnauskis, Deimantas Petravičius, Linas Pilibaitis, Mantas Kuklys, Ernestas Veliulis, Deivydas Matulevičius.