Aštuonis įvarčius pelnęs „Žalgiris“ sutriuškino „Sūduvos“ komandą (komentarai)

„SMSCredit.lt“ A lygos čempionai Vilniaus MFD „Žalgirio“futbolininkai iškovojo antrąją pergalę ir tapo turnyro lentelės lyderiais. „Žalgiriečiai“ namuose 8:1 sutriuškino Marijampolės „Sūduvos“ ekipą. „Sūduva“ šiame mače pirmavo, tačiau pirmojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ per 18-a minučių 5 kartus pasiuntė kamuolį į vartus ir išsprendė visas problemas.

Abi komandos aktyviai pradėjo rungtynes ir pirmasis įvartis krito sužaidus 8 minutes. „Sūduvos“ žaidėjas Audrius Brokas atlieka perdavimą iš dešinio krašto ir Valentinas Baranovskis galva muša pirmą rungtynių įvartį.

Patyrę šaltą dušą savo žaidimą pradėjo demonstruoti ir Lietuvos čempionai. 17-ąją minutę „žalgirietis“ Ramūnas Radavičius atlieka rezultatyvų perdavimą ir Serge Nyuiadzi muša jį į vartus. Jau po keturių minučių įvarčio autorius S. Nyuiadzi pats atlieka rezultatyvų perdavimą ir įvartį pelno Kristis Andreou.

Pajutę įvarčio skonį „Žalgirio“ ekipa neketino sustoti. Savo šansą išnaudoja ir „Žalgirio“ žaidėjas Jakubas Wilkas. Lenkas pasižymėjo 26-ąją minutę. Jau po trijų minučių R.Radavičius atlieka dar vieną puikų perdavimą ir antrąjį savo įvartį muša S.Nyuiadzi – 4:1.

33-ią minutę vilniečiai pradeda varžovų triuškinimą. Linas Pilibaitis pasiunčia kamuolį į kairį vartų kampą – 5:1. Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas keičia du įvarčius įmušusį ir traumą patyrusį S. Nyuiadzi.

„Rungtynių pradžioje patyrėme šaltą dušą, tačiau tai buvo į naudą, - po pirmojo kėlinio teigė „Žalgirio“ žaidėjas Georgas Freidgeimas. – Vangiai pradėjome susitikima, o po praleisto įvarčio patys pradėjome aktyviau žaisti, tikimės tokį žaidimą išlaikyti ir antroje mačo dalyje“.

Antrą kėlinį vėl aktyviai pradėjo aikštės šeimininkai. Kelias progas pasižymėti turėjo Rytis Leliūga. 56-ąją minutę baudos aikštelėje griūna R.Radavičius, tačiau teisėjas pačiam „žalgiriečiui“ už vaidybą parodė geltoną kortelę.

71-ąją minutę Jakubas Wilkas kelia kamuolį į baudos aikštelę ir galva įvartį muša Andro Švrljuga – 6:1. Po dešimties minučių, 81-ąją min., R.Radavičius siunčia kamuolį į baudos aikštelę ir ten galva kamuolį į vartus pasiunčia po keitimo pasirodęs Paulius Janušauskas. 86-ąją minutę P.Janušauskas baudos aikštelėje suklaidina „Sūduvos“ gynėjus, atlieka perdavimą ir įvartį pelno Rytis Leliūga – 8:1.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Esame patenkinti iškovoję dar tris taškus. Prieš rungtynes niekas nesitikėjo, kad viskas taip klostysis. Kita vertus, dėl oro sąlygų 9 įvarčiai buvo tarsi saulės spindulys fanams, atėjusiems tokiu bjauriu oru. Suprantu mūsų varžovus. Jie atvyko norėdami pakartoti praėjusio lapkričio rezultatą, tačiau mes norėjome gerai atsirevanšuoti. Tai mūsų komandai buvo labai svarbu. Pradžia mums nepasisekė, bet vėliau įmušėme aštuonis įvarčius ir dar turėjome progų. Geros rungtynės, geras reginys. Tikiuosi, žiūrovai liko patenkinti. Jau galvojame apie kitas rungtynes prieš „Trakus“ ir prieš „Atlantą“.“

Andro Švrljuga („Žalgiris“): „To nesitikėjome, Rezultatas 8:1 yra per didelis. Visą savaitę ruošėmės ir norėjome parodyti savo fanams ir visiems, kad galime įveikti „Sūduvą“ ir iškovoti tris taškus. Jie pirmi įmušė, pirmavo 1:0, bet po to mes ėmėme žaisti geriau ir geriau. Parodėme, kad turime charakterį, kad esame komanda. Visų pirma - komanda.“

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Pradėjome labai gerai, po to - per dvylika minučių keturi įvarčiai. Kažkoks košmaras. Sunku pasakyt, kas atsitiko. Neturiu paaiškinimo. Tokiuose momentuose gynyboje tokios klaidos. „Žalgiris“ - čempionai, sužaidė geras rungtynes, bet kas atsitiko mums, yra didelis klaustukas. Nėra ką komentuoti. Gynyboje pas mus - rėtis, „Žalgirio“ potencialas atakome matosi didelis. Išvada viena: reikia žiūrėti gynybą ir taisyti visa tai. Ieškosime žmonių, kurie sugebės apginti savo vartus.“