Atakuojantį futbolą demonstravęs „Atlantas“ nepaliko jokių vilčių „Dainavai“ (komentarai)

Klaipėdos „Atlantas“ iškovojo trečiąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“. Uostamiesčio klubas XXIV ture savo aikštėje nesunkiai rezultatu 4:1 (1:0) įveikė Alytaus „Dainavą“. Dukart pasižymėjęs Evaldas Razulis snaiperių klasifikacijoje pakilo į pirmąją vietą. Jo sąskaitoje – 15 įvarčių.

Nors aikštės šeimininkai nuo pirmųjų minučių užgulė „Dainavos“ vartus,  alytiškiai gynėsi patikimai ir Vitalijus Artjomenko darbo praktiškai neturėjo. Pavojingai, tačiau netaikliai į vartus smūgiavo Tadas Eliošius, Marius Papšys. Pasirinkę kontratakų taktiką svečiai „Atlanto“ į aikštės pusę pereidavo retai.

„Dainavos“ gynyba pirmą kartą suklydo 23-ąją minutę. Donatas Kazlauskas reidu kairiajame krašte įsiveržė į baudos aikštelę ir pasiuntė kamuolį į tinklą, išvesdamas klaipėdiečius į priekį. Per likusį laiką iki kėlinio pabaigos žaidimo scenarijus nesikeitė: „Atlantas“ atakavo, o „Dainava“ drausmingai gynėsi.

Nepatenkintas rungtynių eiga, svečių treneris Darius Urbelionis per pertrauką atliko iš karto du keitimus komandos sudėtyje, tačiau žaidimo pakeisti nepavyko. Ypač sunkiai alytiškiams sekėsi apsiginti nuo dešiniajame krašte siautusio Mariaus Papšio.

Po D.Kazlausko perdavimo iš kairiojo flango 67-ąją minutę savo įvartį įmušė E.Razulis, padvigubindamas „Atlanto“ persvarą. Dar po keturių minučių rungtynių baigtis tapo visiškai aiški, kai vos po keitimo aikštėje pasirodęs komandos debiutantas Ernestas Veliulis taip pat nepraleido savo progos pasižymėti, iš kelių metrų pasiuntęs kamuolį į tinklą po M.Papšio perdavimo.

Savo dominavimą „Atlantas“ įtvirtino 82-ąją minute, kai smūgiu galva po dar vieno idealaus M.Papšio perdavimo ketvirtąjį įvartį įmušė Tadas Eliošius .

Po keturių minučių pasinaudojęs „Atlanto“ atsipalaidavimu gynyboje ir sumaištimi baudos aikštelėje paguodos įvartį „Dainavai“ pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Teisis Leskauskas.

Susirinkusiems žiūrovams liko neišspręstas tik vienas klausimas – ar pavyks E.Razuliui tapti vienvaldžiu snaiperių klasifikacijoje lyderiu. Kėlinio pabaigoje po kampinio jis turėjo puikią galimybę įmušti antrąjį savo įvartį, tačiau puikią reakciją pademonstravo V.Artjomenko, šuoliu atrėmęs puolėjo smūgį galva.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Kiekviena komanda mums priešinasi. „Dainava“ - taip pat ne išmtis. Vyko atkaklios rungtynės net mums įmušus įvartį. Kai įmušėme antrą, rugntyniauti buvo lengviau. Rezultatas 4:1, nereikėjo praleisti, bet, kita vertus, vėl nerealizavome daug momentų. Tačiau, gal ir gerai, kad nemušame dabar, galbūt ateis laikas, kai įmušime iš niekur. Todėl tik tai džiugina. Vaikinams noriu padėkoti: stengėsi, palaikė aukštą tempą ir pelnytai nugalėjo. Ruošimės rungtynėms su „Ekranu“, žinau, kad jo rungtynės prieš „Žalgirį“ buvo nukeltos. Pažiūrėsime. Tikiuosi, sugebėsime atsistatyti po šiandienos ir pasiruošti būsimai dvikovai.“

Ernestas Veliulis („Atlantas“): „Pradžioje iš tikro buvo sunku, kol įmušėme įvartį. Po jo pradėjome labiau atakuoti, įmušėme dar tris. Gaila, kad praleidome. Treneris man sakė, kad svarbiausia gintis ir išeiti gretai į ataką. Pavyko, įmušiau įvartį. Malonu pirmose rungtynėse pasižymėti. Kolektyvas geras, priėmė gerai. Konkurencija kraštuose didelė, bet tai gerai - konkuruosime.“

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Minčių labai daug ir nelabai gerų. Ko gero mes dar nesame pasiruošę tris - keturias gero lygio rungtynes iš eilės nei fiziškai, nei psichologiškai. Galbūt čia ir buvo pagrindinė problema. Nesuprantamas prastovėjimas gynyboje ir yra to paseka po eilės sunkių rungtynių. Įtemptas tvarkaštis. Bet kokiu atveju reikia žiūrėti į priekį, artėja dvi dar svarbesnės rungtynės, kuriose turime tikrai įrodyti savo vertę, ką mes galime. Šiandien belieka pasidžiaugti tik vienintelių dalyku - jaunojo T.Leskausko įvarčiu. Pirmasis kėlinys tikrai pavyko, išskyrus tą klaidą, atsikirtimą gynyboje, po kurio „Atlantas“ pelnė įvartį. Antras kėlinys epizodais buvo tiesiog per didelės laisvės suteikimas varžovui. Tai privedė prie to rezultato, kokį turime. Keitimus per pertrauką padariau norėdamas pagyvinti žaidimą. Galbūt su vienu keitimu nepataikiau. Dalį atsakomybės galiu prisiimti. Norėjau daugiau jėgos, daugiau ūgio gynyboje. Ko gero tai nepasiteisino.“