„Dainavos“ iš „Šiaulių“ dvikovoje – svečių pergalė (komentarai)

Šiaulių „Šiauliai“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“. Saulės miesto komanda išvykoje nuliūdino Alytaus „Dainavos“ sirgalius įveikdami varžovus minimaliu rezultatu 1:0 (0:0). Po pergalės šiauliečiai turnyro lentelėje dar labiau atritrūko nuo Dzūkijos klubo bei pasivijo šeštoje vietoje esančią Gargždų „Bangą“.

Nors pirmajame kėlinyje vyravo atviras, atakuojantis futbolas, tačiau ekipoms pavojingų momentų sukurti nesisekė. Atakoms trūko tikslumo ir paskutinio perdavimo. Todėl gana dažnai futbolininkai bandė laimę smūgiais iš toli, kurie tikslo nepasiekė.

Tik prieš pat pertrauką aikštės šeimininkai turėjo puikią galimybę išsiveržti į priekį, kai perdavimu iš aikštės gilumos vienas prieš vartus buvo išvestas Kęstutis Balčiūnas, tačiau puolėjas paskubėjo ir pabandė pirmu lietimu maždaug iš 12 metrų pasiųsti kamuolį į tinklą, tačiau pažeme smūgiuotas kamuolys į vartų stačiakampį nepataikė.

Antroje dvikovos dalyje ėmė ryškėti „Šiaulių“ pranašumas, kurių gretose išsiskyrė Arminas Vaskela. Būtent po jo reido kairiuoju kraštu ir perdavimo į baudos aikštelę Domagojaus Verajos smūgis sudrebino vartų skersinį 57-ąją minutę.

Po penkių minučių jau pats A.Vaskela baudos smūgiu į artimą vartų kampą patikrino Donato Mikučiono budrumą. „Dainavos“ vartininkas šuoliu nukreipė kamuolį į kampinį. Tuo gaisras prie aikštės šeimininkų vartų nesibaigė ir nesugebėjusius tinkamai išsirikiuoti gynyboje alytiškius dar kartą išgelbėjo vartų skersinis po tolimo R.Gedmino smūgio.

Įvartis brendo ir po dar vienos grubios gynėjų klaidos 65-ąją minutę „Šiauliai“ išsiveržė į priekį. Po sumaišties vartininko aikštelėje net du alytiškiai nesugebėjo išsmūgiuoti kamuolio iš pavojingos zonos. Pirmasis prie jo atsidūrė vos prieš tris minutes aikštėje pasirodęs Tomas Birškys ir šaltakraujiškai smūgiu į tolimą vartų kampą iš kelių metrų D.Mikučioniui nepaliko jokių šansų.

77-ąją minutę gerą šiauliečių nuotaiką apkartino R.Gedmino trauma. Saugas iš aikštės buvo išgabentas neštuvais ir dar nesibaigus dvikovai skubiai išgabentas į ligoninę.

„Dainavos“ pastangos iškovoti bent tašką buvo nesėkmingos. 82-ąją minutę Darius Cibulskas neišnaudojo puikios progos išlyginti rezultatą. Po Tito Vitukyno reido dešiniuoju kraštu labai stiprus be priežiūros paliko saugo smūgis buvo netikslus.

Per likusį laiką surengti lemiamo „Šiaulių“ vartų šturmo alytiškiams nepavyko.

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Visų pirma noriu pasveikinti savo vyrus už kovingumą, už atsidavimą aikštėje ir už išplėštą nelengvą pergalę. Manau, kad dalį žaidimo mes kontroliavome ir progų turėjome daugiau. Aišku rungtynių gale mus galėjo nubausti, bet toks futbolas. Jeigu tu neįmuši - kitas įmuš. Neplanavome „Dainavos“ stipriai spausti, norėjome žaisti antru numeriu, bet, pasirodo, jie irgi norėjo žaisti antru numeriu. Todėl antrajame kėlinyje perstatėme žaidėjus, pasitikome aukščiau ir perėmėme iniciatyvą. Jeigu įmuša įvartį, reiškia su keitimu atspėjome. Šaunuolis Tomas, tai jam duos daugiau pasitikėjimo. Alytuje nei vienai komandai nėra lengva, todėl tikrai labai norėjosi pergalės, gal dėl to buvo per daug emocijų. Džiugu, kad antra iš eilės pergalė pasiekta. Norėčiau, kad ta serija nenutrūktų.“

Tomas Birškys („Šiauliai“): „Sunkios rungtynės, daug kovos buvo, daug baudų. Smagu, kad laimėjome. Žaidimas, manau, buvo iki pirmo įvarčio. Pradžioje turėjome progų, jų neišnaudojome, atrajame tas ir lėmė. Įvarčio momentu pasisekė. „Dainava“ - jauna, kovinga komanda, kaip mes. Smagu išeiti po keitimo ir įmušti įvartį. Kiekvienas žaidėjas, išėjęs į aikštę po keitimo, tikisi, kad gaus žaisti starte. Visada reikia gerinti žaidimą. Tą treneris treniruotėse akcentuoja. Buvo duobė, pralaimėjome daug rungtynių iš eilės. Smagu, kad laimime antras iš eilės. Tikiuosi, ta serija nenutrūks. Rūbinėje visi džiaugiasi, kad laimėjome, visai kitos nuotaikos.“

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Labai sunku kąžką komentuoti. Pralaimėjome rungtynes, kurias, neslėpsiu, tikėjomės laimėti. Kažkiek trūko šviežumo: šiuo metu esame papuolę į sudėtingų rungtynių ciklą. Prieš tai turėjome tris stiprius varžovus. Turėjome kelis neblogus momentus, nepasisekė ir tiek. Varžovams, savo ruožtu, kažkiek pasisekė: mūsų du žaidėjai nesugebėjo kokybiškai išmušti kamuolio ir laisvas be priežiūros šiaulietis įmušė įvartį. Aišku, prieš tai jie turėjo momentų. Antrojo kėlinio pradžia buvo ne į mūsų pusę, jie kėlė pavojų prie mūsų vartų. Sakykime, gal link to ir ėjo. Gaila, kad neįmušė ten, kur galėjo, o įmušė ten, kur leidome įmušti. Tokio žaidimo kaip pabaigoje norėjosi anksčiau, kad prie varžovų vartų kurtume daugiau momentų, daugiau standartinių situacijų turėtume. Reikės susikaupti, mobilizuotis sekančios rungtynėms su „Tauru“ išvykoje, kur mes negalvojame apie pralaimėjimą ar lygiasias. Mes turime ten laimėti, turime įrodyti, kad galime įmušti įvartį, galime sėkmingiau žaisti, laimėti ir įsirašyti į savo sąskaitą tris taškus.“

Kęstutis Balčiūnas („Dainava“): „Patys neišnaudojome progų, o gavome kažkokį paprastą, neišmušę kamuolio. Nubaudė. Apmaudu, pats neįmušiau, būtų gal kitaip buvę. Planas buvo toks, kad iš pradžių turėjome apsiginti, o po to užpulti. Bandėme, bet rezultatas - matote patys. Jį nulėmė gynėjų nesusikalbėjimas. „Šiaulių“ komanda siurprizų nepateikė, tikrai lengviau žaisti nei prieš „Žalgirį“. Smagu, kad manimi treneris pasitiki, gaunu pažaisti, stengiuosi, bet dvi tokias progas turėjau su „Žalgiriu“, čia irgi neišnaudojau. Reikia persilaužti.“