Debiutantų dvikovoje triumfavo „Trakai“ (komentarai)

Nerijaus Astrausko ir Vytauto Lukšos įvarčiai padovanojo „Trakams“ pirmąją klubo istorijoje pergalę stipriausioje šalies lygoje. „SMScredit.lt A lygos“ debiutantai savo aikštėje įveikė taip pat turnyre debiutavusią „Klaipėdos granito“ vienuolikę – 2:0 (0:0).

Nors aktyviau dvikovą pradėjo svečiai iš Klaipėdos, pirmieji progą pasižymėti turėjo „Trakai“, 7-ąją minutę T.Labukui nepataikius į vartus smūgiu galva po V.Lukšos baudos perdavimo.

Graži aikštės šeimininkų ataka galėjo pasibaigti labai pavojingu momentu 20-ąją minutę, tačiau vienas prieš vartus išvestas Nerijus Astrauskas nesugebėjo sustabdyti kamuolio. Nerasdami prieigų prie vartų „Trakų“ futbolininkai bandė laimę smūgiais iš toli. T.Labuko smūgis skriejo virš vartų, o Andrius Lipskis pasiuntė kamuolį tiesiai į Paulių Pocių.

Jo kolega Paulius Grybauskas 21-ąją minutę išgelbėjo komandą nuo garantuoto įvarčio. Ernestas Veliulis ir Tomas Tamošauskas aštriais perdavimais surado į baudos aikštelę įkirtusį Dominyką Galkevičių, tačiau jo smūgį atrėmė „Trakų“ vartų sargas, pademonstravęs puikią reakciją.

Deja, D.Galkevičiui rungtynės baigėsi 36-ąją minutę po Jurijaus Mamajevo pražangos. Saugas iš aikštės buvo išneštas neštuvais ir į ją nebegrįžo.

Po šešių minučių gaisras kilo prieš „Klaipėdos granito“ vartų po kampinio P.Pociui kumščiais nepataikius į kamuolį. Į tuščius vartus jį bandžiusių nukreipti Justino Januševskio ir Jurijaus Kendyšo smūgius blokavo gynėjai.

Trečdalį antrojo kėlinio nei viena komanda susirinkusių žiūrovų pavojingais momentai nepamalonino. 59-ąją minutę V.Lukša sulaukė kamuolio baudos aikštelės prieigose, tačiau smūgis futbolininkui nepavyko ir P.Pocius pavojų nesunkiai likvidavo.

Rungtynių baigtį „Trakai“ nulėmė kėlinio viduryje, per dvi minutes įmušę du įvarčius. 69-ąją minutę pasižymėjo Nerijus Astrauskas, pirmas atsidūręs prie kamuolio po to, kai baudos aikštelėje nugriuvo du dėl jo kovoję futbolininkai.

Nespėjusių atsigauti po nokdauno klaipėdiečių laivą nuskandino fantastiškai sužaidęs Vytautas Lukša. Saugas pademonstravo neįtikėtiną techniką ir puikiai krūtine susistabdė kamuolį po perdavimo iš aikštės vidurio ir stipriu smūgiu į tolimą kampą nepaliko P.Pociui jokių šansų.

Sušvelninti rezultatą 74-ąją minutę galėjo Jevgenijus Morozas, tačiau būdamas visiškai laisvas baudos aikštelėje nesugebėjo sustabdyti kamuolio ir užbaigti gražios atakos, kurią „Klaipėdos granitui“ sukūrė Georgas Alaverdašvilis.

84-ąją minutę LFF stadionas ėmė švęsti trečiąjį įvartį, kai kamuolį galva į vartus po baudos perdavimo pasiuntė Justinas Januševskis, tačiau euforija truko tik keliolika sekundžių, nes šoninis rungtynių arbitras pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Po keturių minučių savo antrąjį įvartį galėjo pelnyti vienas prieš vartininką iššokęs V.Lukša, tačiau jam nepavyko pergudrauti jį pasitikusio P.Pociaus. Kamuolys atšoko Dzmitrijui Koubui, bet šio futbolininko bandymui pasiųsti kamuolį į tuščių vartų tinklą sutrukdė pasiaukojamai sužaidę gynėjai.

)

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai“): „Visada malonu laimėti. Mūsų laukai dar daug darbo, nes yra labai jaunų vaikinų, kurie neturi patirties tokioje lygoje. Dabar tas momentas, kai jie kaups tą patirtį. Yra ir patyrusių žaidėjų komandoje, apie kuriuos bandysime lipdyti kolektyvą. Kiekvienas kitas rungtynes stengsinės tobulėti. Apyligės jos buvo iki įvarčio. Po to tas nokdaunas - „Klaipėdos granitas“ tokioje duobėje, o mums pavyko pasiekti antrą įvartį ir turėjome galimybių įmušti dar. Vyrai laikėsi žaidybinės disciplinos. Belieka juos pasveikinti su šia pergale.“

Paulius Grybauskas („Trakai“): „Komandos vardu noriu padėkoti visiems „Trakų“ fanams, kas sirgo už mus. Rungtynės nebuvo lengvos. Čempionato pradžia visada yra sunki - nėra favoritų, nėra autsaiderių. Gerai, kas gerai baigėsi. Svarbiausia šiandien buvo trys taškai. Įgavome pasitikėjimo ir toliau judėsim. Psichologiškai ši pergalė mums buvo labai svarbi, nes mes kartu nedaug treniruojamės, labai mažai laiko turėjome susižaidimui. Pozityviai žiūrėsime į priekį.“

Treneris Robertas Poškus („Klaipėdos granitas“): „Pirmos rungtynės - kai kurie žaidėjai per daug jaudinosi. Pirmas minutes neblogai žaidėme, manau, buvo apyligė kova. Tiek mes turėjome progų, tiek turėjo „Trakai“. Praleidome per dvi minutes du įvarčius. Išmušė skaudi D.Galkevičiaus trauma. Pralošėme visą žaidimą viduryje. Laukiame pastiprinimo, dviejų vidurio gynėju iš Ukrainos. Su „Atlantu“ pamatysime kitą komanda.“