Dešimtyje žaidusi „Kruoja“ atlaikė „Šiaulių“ spaudimą (komentarai)

„SMScredit.lt A lygos“ II-ajame ture užfiksuotos antrosios lygiosios. Išlyginę rezultatą, „Šiauliai“ savo žiūrovų akivaizdoje nesugebėjo palaužti daugiau nei pusę antrojo kėlinio dešimtyje žaidusios Pakruojo „Kruojos“ – 1:1 (0:1).

Šiauliuose abi komandas pasitiko į Lietuvą sugrįžusi žiema, todėl pirmosiomis dvikovos minutėmis futbolininkams teko prisitaikyti prie stipraus vėjo ir pūgos. Pirmieji tai padarė „Kruojos“ futbolininkai, išsiveržę į priekį po Ričardo Beniušio smūgio 11-ąją minutę.

Po įvarčio svečiai atsitraukė, atiduodami kamuolio kontrolę „Šiauliams“ ir grasindami aštriomis kontratakomis. 22-ąją minutę po Edvino Jasaičio smūgio iš kairiojo krašto kamuolys atsidūrė pakruojiškių vartų tinkle, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę.

27-ąją minutę po pražangos prie varžovų vartų „Šiauliai“ gražiai įžaidė baudos smūgį, tačiau Yamadou Keita smūgiuoti nespėjo, gynėjams išmušus kamuolį į kampinį. Dar po penkių minučių aikštės šeimininkai sukūrė pavojingiausią pirmajame kėlinyje progą, kai po Filipo Zderičiaus perdavimo iš dešinės Niko Tokičius galva smūgiavo šalia vartų.

Jo pabaigoje keletą pavojingų momentų sukūrė „Kruoja“. R.Beniušis turėjo puikią galimybę padvigubinti rezultatą 42-ąją minutę po perdavimo per pusę aikštės, bet jo stiprų smūgį pirštų galais į kampinį nukreipė Ignas Plūkas. Vėliau smūgiais iš toli vartams grasino Youbou Thome ir Nerijus Mačiulis, tačiau legionierius į vartus nepataikė, o lietuvis smūgiavo tiesiai į vartininką.

Po pertraukos abi komandos metėsi į priekį. 52-ąją minutę Robertas Vėževičius kairėje baudos aikštelės pusėje suklaidino gynėją, bet griebėsi už galvos, kai smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia tolimo vartų virpsto.

Sužaidus 16 minučių antrajame kėlinyje „Šiauliai“ išlygino rezultatą. Po pražangos netoli vartų Stjepanas Babičius atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę N.Tokičiui, kuris nukreipė kamuolį į artimą vartų kampą.

Dar po minutės „Kruojos“ situacija komplikavosi, nes antrąją geltoną kortelę gavo ir iš aikštės buvo pašalintas Radanfahas Abu Bakras.

„Šiauliai“ pabandė pasinaudoti sąmyšiu svečių komandoje. Pavojingai galva smūgiavo N.Tokičius, gaisras „Kruojos“ baudos aikštelėje kilo po Roko Gedmino perdavimo į baudos aikštelę, kurį gynėjai panaikino ne be vargo.

Atlaikę pirmąją atakų bangą pakruojiškiai nusiramino ir sėkmingai atlaikė visus aikštės šeimininkų bandymus įmušti antrąjį įvartį. Atlikti keitimai šiauliečių atakoms aštrumo nepridėjo, dvikova baigėsi lygiosiomis.

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Gamtinės sąlygos įnešė nemažai korekcijų. Tas vėjas ir sniegas nepadėjo tiek mums, tiek „Kruojai“. Prisidirbome patys pirmajame kėlinyje. Ir ne kartą. Buvau nusivylęs gynėjų žaidimu. Antrajame kažkiek pasitaisėme. Neturime dar to meistriškumo. Po „Žalgirio“ tikėjausi, kad padarysime mažą žingsnelį į priekį žaidimo kokybėje, bet, manau, šiandieną padarėme mažą žingsnelį atgal. Gerai, kas gerai baigėsi - įmušėme įvartį. Buvo progelių, bet tai - objektyvus rezultatas.“

Niko Tokičius („Šiauliai“): „Buvo sunkios rungtynės, nes šalta, snigo, vėjuota. Netinkamas laikas futbolui, tačiau stengėmės pademostruoti, ką galime. Pirmajame kėlinyje nežaidėme gerai, tačiau po pertraukos pasakėme sau, kad turime žaisti geriau. Įmušėme įvartį, sužaidėme lygiosiomis. Neblogai, tačiau galime geriau. Imušti antrą įvartį per dvejas rungtynės - gera statistika, bet neįmuščiau, jei neturėčiau gerų komandos draugų, kurie atliko perdavimus. Jie perduoda, aš įmušu.“

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Sunkios oro sąlygos, tačiau jų metu kovojo abi komandos. Gerai pradėjome rungtynes, įmušėme, bet susižaidimo dar trūksta, todėl buvo sunkoka. Tačiau turėjome progų padidinti rezultatą ir kontroliuoti rungtynes, bet nesugebėjome. Po pertraukos atsirado atsipalaidavimas, buvo proga, bet neįmušėme ir praleidome įvartį po standartinės padėties, liekame be vieno žaidėjo. Stengėmės perlaužti rungtynių eigą, atakuoti ir išplėšti pergalę, bet viskas baigėsi taip, kaip baigėsi. Nepasakyčiau, kad „Šiauliai“ - silpna komanda, bet mes turėjome daugiau šansų laimėti. Tokiomis oro sąlygomis rezultatas gal ir dėsningas, bet norėjosi daugiau.“

Martynas Matuzas („Kruoja“): „Manau, praradome du taškus. Įtakojo aikštė, oro sąlygos, bet ir varžovas buvo nusiteikęs rungtynėms. Atsipalaidavome šiek tiek, koncentracijos stygius. Pabaigoje, be vieno žaidėjo, gal net ir lengviau buvo. Siekėme trijų taškų.“