11 turas / Bal 27 , Telšiai
11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė

Du tolimi šūviai Maltoje parbloškė lietuvius

Lietuvos rinktinei per kontrolines rungtynes nepavyko išbristi iš nesėkmingo ruožo. Lietuviai Maltoje nepralaužė šios šalies gynybos, o varžovai antrajame kėlinyje įmušė du įspūdingus įvarčius ir iškovojo pergalę rezultatu 2:0.

Šeimininkai atlaikė lietuvių spaudimą

Lietuvos komandoje po rungtynių su Vengrija įvyko keli pasikeitimai. Vartuos debiutavo jaunasis Edvinas Gertmonas, gynyboje rungtynes pradėjo Georgas Freidgeimas, iš saugų linijos atitrauktas Deividas Česnauskis. Saugų grandyje rungtyniavo prie omandos prisijungęs Saulius Mikoliūnas, pirmą kartą startinėje sudėtyje žaidė Vykintas Slivka, taip pat šansą startinėje vienuolikėje gavo Mantas Kuklys ir Vytautas Lukša.

Pirmąjį smūgį šalia vartų Deivydas Matulevičius jau 4 minutę. Šeimininkams teko daug pasidarbuoti ginant savo baudos aikštelę po lietuvių keliamų kampinių. 19 minutę po trečiojo lietuvių kampinio sekė pavojingas Manto Kuklio smūgis, tačiau Justinas Haberis suspėjo jį atremti.

Per pirmą pusvalandį taikytas aktyvus spaudimas visgi neatnešė rezultato. 25 minutę sėkmę baudos smūgiu pabandė Egidijus Vaitkūnas, tačiau po rikošeto kamuolys nuskriejo parankia vartininkui trajektorija. Per likusį laiką konstruktyvesnių atakos išpuolių nepavyko surengti. Maltos komanda grasino pavojinga Michaelo Mifsudo kontrataka, po kurios smūgiui pritrūko tikslumo.

Po auksinės progos sekė karti bausmė

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos komanda turėjo geriausią progą pasižymėti. 53 minutę D. Matulevičius nespėjo nukreipti Vytauto Lukšos perduoto kamuolio į vartus, o pakartotinis Sauliaus Mikoliūno bandymas nepasiekė tikslo neįtikėtinu būdu - kamuolys atsimušė į ant vartų linijos gulėjusį D. Matulevičių.

Lietuviai nepajėgė išnaudoti savo kozirių standartinėse padėtyse, ypač kampiniuose, o retą progą gavę šeimininkai tuo pasinaudojo. 62 minutę po kampinio Paulas Fenechas perėmė atšokusį kamuolį ir stipriu bei tiksliu smūgiu iš tolimos distancijos pelnė pirmą susitikimo įvartį.

Įsiveržę į priekį maltiečiai susispietė gynyboje ir budriai reagavo į suaktyvėjusio lietuvių puolimo keliamas grėsmes. Negana to, 79 minutę varžovai pelnė dar vieną įspūdingą įvartį. Išbėgęs į kontrataką Alfredas Effiongas suktu smūgiu iš toli pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą ir pasiuntė lietuvius į nokautą.

Lietuvos rinktinė taip ir nepavyko atsigauti po patirto smūgio. Sauliaus Mikoliūno reidas 85 minutę buvo realiausia proga sušvelninti rezultatą, tačiau nudžiuginti triukšmingų lietuvių sirgalių stadione nepavyko.

Po dviejų kontrolinių rungtynių Lietuvos rinktinės laukia Europos čempionato atrankos dvikova - birželio 14 dieną namuose vyks rungtyėns su Šveicarijos atstovais.