9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Ekranas“ iškovojo svarbią pergalę prieš „Atlantą“ (komentarai)

Panevėžio „Ekranas“ reabilitavosi savo žiūrovų akivaizdoje po skaudaus pralaimėjo Marijampolės „Sūduvai“. Vidurio Lietuvos klubas kovingose ir atkakliose „SMScredit.lt A lygos“ XXV turo rungtynėse minimalia persvara 1:0 (0:0) įveikė turnyro lentelės kaimyną Klaipėdos „Atlantą“, sumažindamas atsilikimą nuo uostamiesčio klubo iki trijų taškų bei turėdamas vienerias rungtynes atsargoje.

Abi komandos rungtynes pradėjo labai susikaupusios ir didelį dėmesį visų pirma skyrė gynybai, todėl labai pavojingų momentų susirinkę žiūrovai nematė. 6-ąją minutę D.Kazlauskas gavo perdavimą kairiajame krašte, tačiau smūgiavo tiesiai į vartininką. „Ekranas“ Manto Galdiko budrumą patikrino tik 23-ąją minutę, kai baudos smūgiu kamuolį į vartus pasiųsti pabandė Vaidas Slavickas.

Kėlinio viduryje aikštėje ėmė kilti aistros po to, kai rungtynių arbitrai užfiksavo keletą aikštės šeimininkų nuošalių, dėl kurių sutikti nenorėjo tiek futbolininkai, tiek treneriai, tiek panevėžiečius aktyviai palaikę sirgaliai.

40-ąją minutę nedovanotinai suklydo Edgaras Baranauskas. Baudos aikštelėje pralaimėjęs poziciją kovoje dėl kamuolio, saugas nugriovė E.Razulį, „uždirbdamas“ 11 m. baudinį. Savo komandos draugo klaidą ištaisė Tadas Kauneckas, pademonstravęs puikią reakciją ir atrėmęs E.Razulio smūgį nuo 11 m. žymos.

Po pertraukos „Ekrano“ treneriai į aikštę išleido komandos debiutantą Dejaną Deničių. Keitimas iškart pasiteisino. 50-ąją minutę puolėjas puikiu perdavimu surado savo tėvynainį Marko Vučetičių, kuris, išbėgęs vienas prieš vartininką, išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Jau po dvejų minučių gerą progą padvigubinti persvarą turėjo Arnas Ribokas, tačiau jo smūgį pažeme į artimą vartų kampą už galinės linijos nukreipė M.Galdikas.

Nervų karas ir kova kiekviename aikštelės centimetre tęsėsi. Dėl kiekvieno teisėjo sprendimo nepasitenkinimo banga kildavo tai iš vienos, tai iš kitos komandos stovyklos. Kortelės buvo skiriamos ir už pražangas, ir už diskusijas, ir už vaidybą.

Iki rungtynių pabaigos likus 20 minučių, svečių treneriai atliko „dvigubą“ keitimą, tačiau tai „Atlanto“ žaidimo nepagyvino. Klaipėdiečiams progų išlyginamajam įvarčiui sukurti nesisekė.

87-ąją minutę žiūrovus sulaikyti kvėpavimą privertė T.Kauneckas, kuriam besileidžiantis kamuolys atsitrenkė į koją ir nuskriejo keletą metrų. Vartininko laimei, arti jokio „Atlanto“ futbolininko neatsirado ir jis spėjo sugauti kamuolį bei ištaisyti savo klaidą.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Ypatingai smagu pasiekti pergalę namuose, o ypač tada, kai jaučiame žiūrovų paramą. Ją šiandien mes išties jautėme. Jautė ir treneriai ir žaidėjai. Ta energija, sukurta stadione, tikrai padėjo laimėti rungtynes. M.Vučetičius ir D.Djeničius atliko savo darbą. Būtent to mes norime iš legionierių. Mums reikia, kad jie būtų matomi. Būtų kaip tik keista, jei jie būtų aikštėje nematomi ir silpnesni negu vietiniai žaidėjai. Mano manymu jie tik atliko tai, ką turėjo atlikti. Nėra taip, kad D.Djeničius būtų visiškai pasveikęs. Nėra pilnai išsigydęs traumos, nes jei taip būtų, turbūt rungtynes jis būtų pradėjęs nuo pradžių. Kitąvertus, ilgas laikas praleistas be rungtynių, todėl gal ir labai geros būklės dar nėra, ne šimtu procentu pasiruošęs. Nemanau, kad pirmas kėlinys buvo labai vangus. Paprasčiausiai toks buvo žaidimo planas. Visą savaitę besiruošdami rungtynėms ypač akcentavome taktinius dalykus, žaidimo drausmę ir discipliną. Ir manau, kad šiandien tai pavyko įgyvendinti. Nieko ypatingo šiandien nepadarėme. Paprasčiausiai su tokiu atsidavimu, su tokiu noru ir su tokia drausme turėtume žaisti kiekvienas rungtynes. Nenorėčiau komentuoti teisėjų darbo. Jis buvo toks, koks buvo.“

Marko Vučetičius („Ekranas“): „Tai buvo labai svarbios ir didelę reikšmę mums turinčios rungtynės. Žaidėme visai kitokį žaidimą, negu demonstravome pastarąsias dvi savaites. Šiandien gerai sužaidėme kaip komanda. Dabar žiūrėsime į kitas rungtynes, mums jos visos svarbios. Pirmoje rungtynių pusėje buvo daugiau taktinis žaidimas. Antrame kėlinyje žaidimas tapo daug atviresnis. "Atlantas" po įvarčio siekė atsakyti tuo pačiu ir taip paliko mums daugiau erdvės. Dėkoju Dejanui, kad perdavė man kamuolį, o aš turėjau progą pasižymėti. Aš labai patenkintas ir savo įvarčiu, ir komandos pergale. Mušti įvarčius sieksiu ir kitose rungtynėse.“

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Sunkios rungtynės, principingos. Reikia pasvekinti „Ekraną“ su pergale, nes jie stengėsi ir jos nusipelnė. Jie šiandien pasirinko kiek kitokią taktiką, gynybinę. Jei rezultatą pasiekė, tai buvo teisingas sprendimas. Tačiau pasakysiu, kad pralaimėti buvo apmaudu, nes varžovų komanda mometų prie mūsų vartų praktiškai nesukūrė. Dėl kontratakų vaikinus buvau įspėjęs, kad būtų labai atidūs, tačiau viena jų pavyko, buvo įmuštas įvartis. Mes sužaidėme ne ypač gerai, ne taip kaip turėjome, neteisingai. Apie teisėjavimą kalbėti nėra prasmės. Suprantama, kad buvo galima parodyti ir raudoną kortelę, kai buvo skirtas 11 m. baudinys. Tačiau skųstis nėra kuo. Teisėjavimas normalus, niekam nebuvo padedama. Serbų žaidėjai išėjo į aikštelę ir ėmė provokuoti. Gerai, kad tai nesibaigė muštynėmis. Todėl reikėtų įdėmiai sekti, kada jie pradeda kritinėti, šaukti - tai jų charakteryje. Taip buvo. O šiaip dėl teisėjavimo - jokių klausimų.“