"Ekranas" vėl parklupdė "Šiaulius" paskutinėmis rungtynių akimirkomis (komentarai)

Arsenijaus Buinickio baudos smūgis trečią pridėto laiko minutę atnešė Panevėžio "Ekranui" pergalę Šiauliuose "SMScredit.lt A lygos" čempionato rungtynėse. Panevėžiečiai labai panašiai tuo pačiu rezultatu 2:1 išplėšė tris taškus antrajame rate - tada per teisėjo kompensuotą laiką kamuolį į tinklą pasiuntė Dovydas Norvilas.

Rungtynes aktyviau pradėjo "Šiauliai", bet pirmąjį ketvirtį valandos pavojingesnių progų sukurta nebuvo. Pirmas galimybę susikūrė ir ją realizavo "Ekranas". 16-ąją minutę Dejanas Djeničius iš aikštės krašto pakabino kamuolį virš baudos aikštelės, o Giedrius Tomkevičius įmušė galva.

Po įvarčio D.Djeničius ir toliau siautėjo panevėžiečių puolimo kairiajame krašte. 21-ąją min. jis įsiveržė į baudos aikštelę ir privertė padirbėti Paulių Pocių - "Šiaulių" vartininkas kojomis atmušė kamuolį į kampinį.

Po praleisto įvarčio šiauliečiai pradėjo šaudyti iš toli. Įmušti iš už baudos aikštelės ribų pabandė Modestas Vorobjovas, Tomas Birškys. Nemelavo trečias kartas - 26-ąją min. Tautvydas Eliošius atmetė kamuolį įsibėgėjusiam T.Birškiui, o šis iš 20 metrų paleido kamuolį į apatinį vartų kampą.

31-ąją min. "Šiauliai" surezgė kitą pavojingą ataką. "Ekrano" vartininkui Tadui Kauneckui teko dukart iš eilės gulti po varžovų kojomis. Dar po septynių minučių Saulės miesto komanda turėjo idealią galimybę išsiveržti į priekį. Į baudos aikštelę įsiveržęs Niko Tokičius atmetė kamuolį Leonidui Mušnikovui, bet šis iš septynių metrų paleido kamuolį virš tuščių vartų skersinio.

Po pertraukos iniciatyvą perėmė du keitimus atlikęs "Ekranas". P.Pociui nuolat teko dalyvauti žaidime, kai kamuolys atsidurdavo "Šiaulių" baudos aikštelėje ar virš jos.

Vis dėlto labai pavojingų progų panevėžiečiams sukurti nepavyko. Šiauliečių išpuoliai nebuvo dažni. Bene pavojingiausią ataką jie surezgė 83-iąją min., kai po Rolando Leščiaus perdavimo galva mušė Dovydas Medžiaušis.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos pasipylė pražangos ir geltonos kortelės. "Ekranas" uždirbo virtinę standartinių situacijų varžovų aikštės pusėje, bet viena jų pasinaudojo tik pačioje dvikovos pabaigoje. Sekundmačiui skaičiuojant paskutines pridėto laiko sekundes A.Buinickio, aikštėje pasirodžiusio antrojo kėlinio viduryje, baudos smūgis buvo rezultatyvus.

Treneris Valdas Dambrauskas ("Ekranas"): "Sunku pasakyti, kodėl su "Šiauliais" būna sunku ir pergalę lemia įvarčiai paskutinėmis minutėmis. "Šiauliai" šiandien iš tikrųjų nustebino. Pirmą kėlinį labai gerai perdavinėjo kamuolį ir tikrai mus privertė dirbti iš visų jėgų. Jauna komanda, matosi jie buvo pailsėję, atsigavę po paskutinių rungtynių. Mes – atvirkščiai. Nors ir turėjome tris dienas poilsio po "Atlanto", bet tos rungtynės buvo labai sunkios. Galbūt ir nusiteikimo, ir poilsio pritrūko. Arsenijus turi tą sėkmę žaidžiant prieš „Šiaulius“. Pernai paskutinę minutę įmušė du įvarčius. Šiandien irgi išgelbėjo komandą. Galbūt ne tik Arsenijus, bet ir tie žaidėjai, kurie išėjo – Dovydas Norvilas, Aurimas Vertelis, jie su "Atlantu" žaidė daug mažiau. Galbūt antrame kėlinyje tai įnešė šviežumo, nes, kaip matėte, tuomet jau mes kontroliavome kamuolį. "Šiauliai" neturėjo nė vieno smūgio į mūsų vartų plotą."

Arsenijus Buinickis ("Ekranas"): "Pergalė. Manau, kad pirmą kėlinį visiškai nesigavo žaidimas. Neplanavome taip žaisti. „Šiauliams“ davėme žaisti, labai atsitraukėme. O antras kėlinys, net nežinau, buvo toks kaip ir apylygis. Panašus į sūpynes. Tai ten, tai ten. Jie neįmušė, o mes pabaigoje daug standartinių situacijų turėjome. Vieną pavyko išnaudoti. Pergalę nulėmė tai, kad mes įmušėme du, o jie vieną. O jei rimtai, tai buvo tokia mintis, kad „Šiaulių“ komanda labai jauna. Gal trūko kažkiek patirties kur protingiau sužaisti. Aplink baudos aikštelę galbūt pražangų nedaryti. Neįsivaizduoju. Šiaip komanda smagi. Aš nežinau, kas čia vyksta. Mistika kažkokia. Žaidėme Panevėžyje – išlipome paskutinę minutę. Nežinau, gal „Šiauliams“ reikia žaisti tiesiog nuo 89-os iki 93-ios minutės, o visas rungtynes nežaisti, nes matote, kaip gaunasi. Tiesiog tokie sutapimai yra. O kas tą lemia – net neįsivaizduoju. Nesigilinom labai. Iš tikrųjų tai jaučiau, kad šiandien bus pergalė, bet galvojau, kad bus lengviau. Bet buvo nelabai lengva pelnyti tuos taškus. Tačiau jaučiau, kad laimėsime."

Treneris Tomas Kančelskis ("Šiauliai"): "Taško tikrai buvome verti. Pirmą kėlinį žaidimą kontroliavome visiškai. Išskyrus įvartį, pavojingų momentų „Ekranas“ nesukūrė. Antrą kėlinį jie perėmė iniciatyvą, gal nuovargis kiek pasijautė. Mes per savaitę žaidėme tris kartus. Jie vieną. Daugiau jie turėjo poilsio. Bet čia ne pasiteisinimai. Reikia žaisti iki galo, o gale „Ekranas“ šiandien parodė tą nugalėtojų mentalitetą išplėšė pergalę. Pirmu kėliniu esu patenkintas, antru nelabai, nes jie kontroliavo žaidimą, parėmė iniciatyvą."

Klimas Gusočenko ("Šiauliai"): "Apmaudžios rungtynės, gaila, kad taip pralošėm. Pirmą kėlinį manau dominavome, turėjome kamuolio kontrolę, sukūrėme pavojingų momentų, galia jog keleto jų nepavyko realizuoti. Antras kėlinys buvo sudėtingesnis. „Ekranas“ pradėjo mus spausti, nebeleido taip laisvai įžaidinėti kamuolio. Pradėjome žaisti tolimais perdavimais, deja, tai nepasiteisino. Gaila, žiūrime toliau. Manau pagrindinė problema buvo dažnos mūsų pražangos, kurios leido „Ekranui“ kelti daug „standartų“. Rungtynių gale vieną jų išnaudojo."