G. Sirgėdo dublis privertė kapituliuoti Farerų Salų rinktinę

Elvio Žaldario/LFF nuotr.

Lapkričio 11-ąją Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė pergalingai 2:1 (2:0) sužaidė rungtynes su Farerų Salų atstovais, ruošdamasi artėjančioms UEFA Tautų lygos kovoms.

LFF stadione prieš pat rungtynių pradžią tylos minute pagerbtas Anapilin iškeliavęs Marius Žaliūkas (1983–2020), Lietuvos vyrų rinktinei atstovavęs nuo 2006 iki 2015 metų.

Lietuviai aktyviai pradėjo rungtynes ir anksti ėmė regzti grėsmingas atakas. Penktą minutę smūgį atliko Linas Mėgelaitis, paskiau perspektyvių progų neišnaudojo Markas Beneta ir Egidijus Vaitkūnas. Mūsiškiai puolimą dažniausiai vystė kairiuoju kraštu, o fareriečiams sunkiai sekėsi kurti momentus prie Tomo Švedkausko vartų.

Kėlinio pabaigoje Karolis Laukžemis dusyk smūgiavo netiksliai. Lietuvių pastangos galiausiai buvo vainikuotos įvarčiu, kuomet 42 minutę po sumaišties prie vartų pasižymėjo Gratas Sirgėdas.

Per teisėjo pridėtą laiką po Donato Kazlausko perdavimo G. Sirgėdas padvigubino lietuvių persvarą, taikliai nukreipęs galva kamuolį į vartus.

Antrajame kėlinyje žaidybinę iniciatyvą perėmė svečiai, tačiau lietuvių gynėjams pavyko sužaisti drausmingai ir blokuoti varžovų smūgius.

Farerų Salų rinktinei garbės įvartį pavyko pelnyti pačioje rungtynių pabaigoje, kuomet po efektingo Hilmaro Jacobseno smūgio atšokusį kamuolį įmušė Gunnaras Vatnhamaras.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė Minsko „Dinamo“ stadione sieks pratęsti sėkmingą seriją prieš Baltarusijos ekipą. Rungtynės startuos 19 valandą.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Farerų Salos 2:1 (2:0)

LFF stadionas, teisėjas – Aleksandras Anufrijevas (Latvija)

Įspėtas: 13 min. Magnusas Jacobsenas (Farerų Salos)

Įvarčiai: 42 ir 45+1 min. Gratas Sirgėdas (Lietuva); 90+2 min. Gunnaras Vatnhamaras (Farerų Salos)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Tomas Švedkauskas, Markas Beneta, Vytas Gašpuitis, Edvinas Girdvainis, Egidijus Vaitkūnas, Donatas Kazlauskas (68 min. Arvydas Novikovas), Linas Mėgelaitis (68 min. Edgaras Utkus), Gratas Sirgėdas (53 min. Danielis Romanovskis), Vykintas Slivka (75 min. Tautvydas Eliošius), Justas Lasickas (53 min. Ovidijus Verbickas), Karolis Laukžemis (68 min. Deimantas Petravičius).

Atsargoje: Deividas Mikelionis, Ignas Driomovas, Rolandas Baravykas, Ernestas Veliulis, Gytis Paulauskas.