+
1 turas / Kov 05 18:00 , Vilnius
1 turas / Kov 06 13:00 , Telšiai
1 turas / Kov 06 15:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 07 13:00 , Kaunas
1 turas / Kov 07 15:00 , Marijampolė
2 turas / Kov 12 18:00 , Vilnius
2 turas / Kov 13 13:00 , Kaunas
2 turas / Kov 13 15:00 , Vilnius

„Hegelmann Litauen“ pasikvietė slovėną ir japoną

„Hegelmann Litauen“ pasikvietė slovėną ir japoną
Elijaus Kniežausko nuotr.

Nuo šio sezono Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ gretose rungtyniaus vartų sargas iš Slovėnijos.

25 metų Miha Tetičkovičius ir mėlynai balti sukirto rankomis dėl vienerių metų kontrakto.

186 cm ūgio vartininkas savo karjeroje rungtyniavo gimtojoje Slovėnijoje ir Vokietijoje. Savo vartininko karjerą pradėjo Kidričevo „Aluminij“ klubo U-19 komandoje, o vėliau persikėlė į Slovėnijos antros lygos „Šmartno″ ekipą.

2017 metų pabaigoje slovėnas laimės ieškoti išvyko į Vokietiją ir prisijungė prie „SV Wacker Burghausen“ klubo žaidžiančio regioninėje Vokietijos lygoje. Po kelių praleistų mėnesių Bavarijos regiono komandoje, Miha sugrįžo namo ir sukirto rankomis su Slovėnijos aukščiausios lygos klubu „Domžale“, kuriame praleido sezoną.

Į „Hegelmann Litauen“ gretas slovėnas atvyksta iš antrosios šalies lygos „Krško“ ekipos.

„Tiesa, nedaug slovėnų yra rungtyniavę Lietuvoje, todėl man bus įdomu išbandyti jėgas Jūsų šalies lygoje. Kaip aš sugalvojau atvykti čia? Na, tai labai ilga ir įdomi istorija, kurią būtinai pasidalinsiu su jumis sezono eigoje.

Aš daug nežinojau apie klubą, bet kai man paskambino, viską patikrinau ir pamačiau, tai puiki organizacija, turinti ambicingų ir puikiai dirbančių trenerių. Nuo pat pirmos akimirkos man čia viskas tapo išties įdomu“, – sakė komandos naujokas.

Slovėnas savo karjeros metu nuolat ieškojo „vietos po saule“.

„Norėčiau padėkoti klubo sporto direktoriui ir treneriams, kad įžvelgė manyje potencialą. Esu laimingas būdamas čia ir galėdamas daryti tą, kas man labiausiai patinka. Darysiu viską, kas įmanoma, kiekvienoje treniruotėje, kiekvienose rungtynėse ir stengsiuosi džiaugtis gyvenimu čia, Kaune, nes niekada negali žinoti, ką suteiks gyvenimas“, – savo istoriją pasakojo Miha.

„Jei būsime realistais, tai manau, kad šiemet A lygoje turėtume užimti vietą turnyro lentelės viduryje. Tačiau gyvenimas yra per trumpas, kad būtume realistais, todėl aš visada esu 100 procentų optimistas. Manau, jog galime kovoti dėl vietos rungtyniauti Europoje“, – optimizmo nestokojo slovėnas.

M. Tetičkovičius tapo antruoju komandos vartininku – anksčiau šią poziciją papildė buvęs Marijampolės „Sūduvos“ vartų sargas kaunietis Ignas Plūkas.

Sudėtį netrukus prasidėsiančiam naujam A lygos sezonui baigiantys formuoti mėlynai balti sukirto rankomis su tekančios saulės šalies atstovu – Yukiyoshi Karashima.

24 metų saugas jau kurį laiko plušo komandos treniruotėse ir dalyvavo kontrolinėse rungtynėse, kuriose jau spėjo pelnyti du įvarčius.

„Iš tikrųjų daug nežinojau apie komandą, bet kai pirmą kartą atėjau į treniruotę, pajutau, kad šis klubas gali būti mano, džiaugiuosi būdamas čia. Komandos draugai ir treneriai yra labai malonūs. Prieš pirmą treniruotę labai jaudinausi, bet jaudulys staiga dingo, nes visi norėjo bendrauti“, – pirmame savo interviu klubui sakė Y. Karashima.

Įprastai vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantis žaidėjas į Lietuvą atvyko po keletos mėnesių praleistų Latvijos Rygos „Dinamo“ klube.

Prieš tai Y. Karashima rungtyniavo Vokietijoje „Hürth“ klube, o savo futbolininko karjerą pradėjo Japonijos komandose.

„Futbolą žaidžiu ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo šeimos, draugų, kurie mane palaiko. Man jų palaikymas ypač svarbus.

„Šiame sezone norėčiau pelnyti kuo daugiau įvarčių, padėti komandai kiekvienose rungtynėse ir kartu siekti kuo aukščiausių pozicijų turnyre“, – kalbėjo naujasis „Hegelmann Litauen“ komandos narys.

Y. Karashima tapo dešimtuoju mėlynai baltų naujoku prieš naują sezoną. Anksčiau komandą papildė nigeriečiai Omokhafe Thomasas ir Thompsonas Gavi, kartvelas Levanas Mačarašvilis, slovėnas Miha Tetičkovičius, brazilas Ricardinho bei lietuviai Ignas Plūkas, Martynas Vasiliauskas, Lukas Čerkauskas ir Vilius Armalas.