Kapitono įvarčio nepakako

Gerry Schmito nuotrauka

Penktadienį Lietuvos futbolo rinktinė nesėkmingai pradėjo 2020 metų  Europos čempionato atrankos B grupės  varžybas.

Pirmosiose vyriausiojo trenerio Valdo Urbono rungtynėse Liuksemburge lietuviai išsiveržė į priekį po Fiodoro Černycho įvarčio, bet šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir laimėti dvikovą 2:1.

Rungtynių pradžioje Liuksemburgo futbolininkai siekė įmušti greitą įvartį, bet to jiems padaryti nepavyko. Lietuvos komanda žaidė kiek atsargiau ir laukė savo progos.

14 minutę Lietuvos rinktinė pasinaudojo pirma realia galimybė įmušti. Saulius Mikoliūnas kairiajame krašte laimėjo dvikovą prieš varžovą, atliko perdavimą į priekį spurtavusiam F. Černychui, kuris iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į vartus. Tai buvo devintasis kapitono įvartis Lietuvos rinktinėje.

V. Urbono auklėtiniai toliau teikė prioritetą atsargiam žaidimui, bet turėjo progų priekyje. 28 minutę po pavojingo Deimanto Petravičiaus perdavimo S. Mikoliūnas baudos aikštelėje atliko grėsmingą smūgį galva, bet varžovai bandymą blokavo. Po pakelto kampinio Linas Klimavičius mušė virš vartų.

45 minutę Liuksemburgui pavyko išlyginti rezultatą. Leandro Martinsas dešiniajame krašte pranoko lietuvių gynėjus ir nuginklavo priešais jį likusį Ernestą Šetkų.

Po pertraukos Lietuvos rinktinės situacija tapo sudėtinga. 55 minutę šeimininkams pavyko išsiveržti į priekį. Gersonas Rodriguesas kairiajame krašte atliko klastingą smūgį į tolimąjį vartų kampą ir E. Šetkui nepavyko šio kamuolio pasiekti.

Į tai lietuviai iš karto bandė reaguoti primesdami savo spaudimą. S. Mikoliūnas po dviejų minučių smūgiavo į vartus, bet vartininkui pavyko atmušti kamuolį ir neutralizuoti pavojų. Vėliau realią galimybę pelnyti įvartį priešais vartus turėjo F. Černychas, bet smūgis buvo netikslus. Arti  tikslo kampinio situacijoje buvo ir L. Klimavičius, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Kėliniui persiritus į antrąją pusę, kelis kartus savo vartus meistriškai išgelbėjo E. Šetkus. Tuo tarpu V. Urbonas bandė pagyvinti žaidimą į aikštę įleisdamas Artūrą Žulpą, Nerijų Valskį ir debiutavusį Justiną Marazą.

Lietuviai iki paskutinių minučių spaudė oponentų vartus, bet rungtynės baigėsi Liuksemburgo rinktinės pergale 2:1.

Rungtynių statistika:

Liuksemburgas – Lietuva 2:1 (1:1)

Josy Barthel stadionas, Liuksemburgas, 3 353 žiūrovai. Teisėjas – Rol Reinshreiber (Izraelis).

Įvarčiai: 14 min. F. Černychas (0:1), 45 min. L. Martinsas (1:1), 55 min. G. Rodriguesas (2:1)

Įspėti: 45+1 min. S. Mikoliūnas (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Algis Jankauskas, Vaidas Slavickas, Rolandas Baravykas, Vykintas Slivka, Deimantas Petravičius (61 min. Nerijus Valskis), Mantas Kuklys, Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas (56 min. Artūras Žulpa), Saulius Mikoliūnas (76 min. Justinas Marazas).