29 turas / Rug 03 , Šiauliai
29 turas / Rug 03 , Vilnius
22 turas / Rug 16 , Marijampolė
30 turas / Rug 16 , Gargždai
30 turas / Rug 17 , Kaunas
30 turas / Rug 17 , Vilnius
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 18:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Rug 23 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 31 turas / Rug 23 17:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 31 turas / Rug 24 15:00 , Kaunas
Tiesiogiai 31 turas / Rug 24 17:55 , Vilnius
Tiesiogiai 32 turas / Rug 28 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 32 turas / Rug 29 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 32 turas / Rug 30 15:00 , Marijampolė

„Kauno Žalgiris“ pasipildė N. Valskiu, „Panevėžys“ – senegaliečiu

„Kauno Žalgiris“ pasipildė N. Valskiu, „Panevėžys“ – senegaliečiu
zalgiris.lt nuotr.

Stipriausioje Lietuvos futbolo lygoje rungtyniaujantis „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas savo sudėtį papildė dar vienu futbolininku – nuo šiol žaliai baltus marškinėlius vilkės Nerijus Valskis.

Rugpjūčio 4 dieną savo 35-ąjį gimtadienį švenčiantis puolėjas rungtyniauti į Lietuvą sugrįžo po daugiau nei penkerių metų pertraukos ir su Kauno klubu pasirašė iki 2024-ųjų pabaigos galiojantį kontraktą.

„Jau kurį laiką norėjau grįžti į Lietuvą, o ypač – į Kauną, kuris man jau 15 metų yra kaip tikri namai. Kaune auga puikus stadionas, klubas nuolat auga, turi ambicingą planą ir matau, kad ateinu į labai gerą organizaciją. Tikiu, kad kryptingai dirbdami pasieksime kažką gražaus“, – Kauno Dariaus ir Girėno stadione Žalgiris.lt sakė naujausias klubo žaidėjas.

Ilgametis Lietuvos rinktinės narys karjeros pradžioje kurį laiką rungtyniavo Vilniaus „Polonijos“, Vilniaus „Žalgirio“ ir Kauno „Jėgerių“ ekipose bei priklausė legendiniam FBK „Kaunui“.

Iš tuometinių Lietuvos futbolo lyderių N. Valskis buvo skolinamas „Šilutei“ ir „Smorgon“ klubui iš Baltarusijos, o vėliau keletą metų praleido Liepojos „Metalurgs“ (Latvija) ir „Minsk“ (Baltarusija) ekipose.

Įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktinėms atstovavęs N. Valskis 2013-aisiais prisijungė prie Marijampolės „Sūduvos“, tapo rezultatyviausiu Lietuvos čempionato futbolininku ir vėl pratęsė legionieriaus karjerą.

Per dvejus metus naujasis žalgirietis pabuvojo Krajovos „Universitatea Craiova“ (Rumunija) ir Suvalkų „Wigry“ (Lenkija) ekipose, o tuomet vėl grįžo į Lietuvą ir papildė tuometinę „Trakų“ komandą.

Du sėkmingus sezonus Lietuvoje sužaidęs N. Valskis 2017-ųjų pradžioje vėl išvyko į užsienį ir ten rungtyniavo iki šiol. Iš pradžių Izraelyje su Tel Avivo „Bnei Yehuda“ klubu N. Valskis laimėjo šios šalies taurę, o vėliau apsivilko ir Tel Avivo „Hapoel“ marškinėlius.

Savo karjeros metu „Kauno Žalgirio“ naujokas spėjo parungtyniauti ir egzotiškose šalyse. 2018-ųjų sezoną jis praleido Tailando aukščiausios lygos „Ratchaburi“ klube, o nuo 2019-ųjų rungtyniavo Indijos Super lygoje.

„Chennai City“ ir „Jamshedpur“ klubuose žaidęs futbolininkas per 52 mačus Indijos lygoje pelnė 25 įvarčius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o 2020-aisiais tapo rezultatyviausiu šios šalies lygos futbolininku.

Lietuvos vyrų futbolo rinktinėje N. Valskis per savo karjerą yra sužaidęs arti 30-ties rungtynių, o Lietuvos čempionate savo sąskaitoje turi beveik 60 pelnytų įvarčių.

„Kauno Žalgirio“ naujokas į Lietuvos futbolo stadionus žengs su 99-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais. Artimiausias rungtynes kauniečiai rugpjūčio 7 dieną „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos stadione žais su Vilniaus „Riteriais“.

***

„Panevėžio“ futbolo klubas, finišavus vasaros perėjimų langui, pasipildė paskutiniu naujoku – juo tapo 30-metis senegalietis Seydina Keita, su kuriuo pasiektas susitarimas iki šio sezono pabaigos. Taip pat į komandą sugrįžo ir joje jau darbuojasi fizinio rengimo treneris Leonardo Iparraguirre.

Legionierius iš Senegalo savo karjerą pradėjo gimtinės „Diambars“ klube, vėliau priklausė Norvegijos „Molde“ ekipai ir 2017 metais persikėlė į Liepojos „Liepaja“ komandą ir joje šį sezoną darbavosi būtent su L. Iparraguirre. S. Keita „Liepaja“ gretose praleido net šešis sezonus iš eilės.

Šiemet Latvijos čempionate „Panevėžio“ naujokas pasirodė 13-oje rungtynių ir pastarąjį mačą žaidė birželio 22 dieną.

„Tiesą pasakius, itin daug apie Lietuvos čempionatą nežinojau ir teko priimti greitą sprendimą. Po to, ką man papasakojo fizinio rengimo treneris Leonardo Iparraguirre, su kuriuo aš dirbau „Liepaja“ klube, tai man suteikė motyvacijos prisijungti prie „Panevėžio“.

Iš turnyro lentelės matosi, kad komandai puikiai sekasi, tad mano tikslai – suteikti savo kuklios patirties, daug dirbti ir vieningai kovoti su savo komandos draugais dėl dviejų likusių šio sezono titulų“, – fk-panevezys.lt svetainei kalbėjo S. Keita.

„Panevėžio“ naujokas „Optibet A lygoje“ galės debiutuoti jau šio sekmadienio rungtynėse su Marijampolės „Sūduva“. Rugpjūčio 7 dieną „Hikvision“ arenoje 21-ojo turo dvikova prasidės nuo 17.55 val.