30 turas / Rug 17 , Telšiai
30 turas / Rug 17 , Šiauliai
30 turas / Rug 18 , Marijampolė
30 turas / Rug 18 , Vilnius
20 turas / Rug 27 , Vilnius
31 turas / Spa 01 , Jonava
Tiesiogiai 31 turas / Spa 01 17:00 , Kaunas
Tiesiogiai 31 turas / Spa 02 17:55 , Panevėžys
Tiesiogiai 32 turas / Spa 08 13:00 , Telšiai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 15:00 , Jonava
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 17:55 , Vilnius
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 20:00 , Gargždai
Tiesiogiai 20 turas / Spa 15 18:00 , Šiauliai

Klubai rengia memorandumą dėl padėties Lietuvos futbole

Klubai rengia memorandumą dėl padėties Lietuvos futbole
LFF nuotr.

Praėjusią savaitę „Optibet A lygos“ ir „Optibet Pirmos lygos“ klubų atstovai susirinko į diskusiją dėl dabartinės padėties Lietuvos futbole.

Diskusijos metu buvo aptartas Lietuvos futbolo klubų atstovavimas Lietuvos futbolo federacijoje bei finansavimo iššūkiai, su kuriais susiduria Lietuvos futbolo klubai bei futbolo akademijos.

„Lietuvos futbolo klubai, kurie žaidžia A lygoje ir Pirmoje lygoje, supranta, kad politikų iniciatyvos kelia didelį ažiotažą, tačiau labai svarbu suprasti, kad tiek Lietuvos futbolo valdymas, tiek klubų atstovavimas Lietuvos futbolo federacijoje, yra išskirtinai Lietuvos futbolo bendruomenės klausimai.

Lietuvos futbolo federacijoje sudaryta speciali darbo grupė paprašė klubų pateikti savo siūlymus, kaip tobulinti esamus įstatus, kad klubų atstovavimas atitiktų pačių klubų poreikius bei įvardinti esmines problemas, su kuriomis susiduria klubai savo veikloje“, – teigė „Optibet A lygos“ prezidentas Janas Nevoina.

Diskusijos metu buvo nutarta, kad klubai pateiks memorandumą, kuriame išdėstys savo pozicijas tiek dėl klubų atstovavimo, tiek atkreips politikų dėmesį į klubų finansavimo iš valstybės ir savivaldybių biudžetų problemas, futbolo akademijų finansavimo poreikį bei sudėtingą situaciją su futbolo infrastruktūra.

„Politikų pasisakymų fone nublanksta esminės futbolo klubų veiklos problemos, susijusios su nesutvarkytais valstybės finansavimo klausimais, akademijų, kuriose ugdomi jaunieji futbolo talentai, stiprinimas bei valstybės investicijų į futbolo infrastruktūrą klausimai. Lygos priėmė sprendimą išreikšti savo vieningą poziciją šiais klausimais.

Esame įsitikinę, kad dabar reikalingos ne tuščios politinės batalijos, o bendras konstruktyvus darbas“, – sakė „Optibet Pirmos lygos“ direktorė Diana Jonaitienė.