Komandos šeštadienį žaidė kontrolinius mačus

zalgiris.lt nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ šeštadienį „Hikvision“ arenos manieže per kontrolines rungtynes nugalėjo Suvalkų „Wigry“ komandą 1:0 (1:0).

Rungtynes Marijampolės ekipoje pradėjo Giedrius Zenkevičius, Diogo Coelho, Simas Venckevičius, Augustas Dubickas, Žygimantas Baltrūnas, Ernestas Burdzilauskas, Oleksijus Zbunis, Maksymas Pyrohovas, Aivaras Emsis ir du peržiūroje dalyvaujantys žaidėjai.

Po pirmojo kėlinio į aikštę žengė Tautvydas Burdzilauskas ir Jevgenas Protasovas, o 60 min. – Linas Zingertas, Karolis Skamarakas, Ignas Skamarakas, Dominykas Pudžemys, Deivydas Zubavičius, Adomas Norgėla, Tomas Gumbelevičius ir Kasparas Teresius.

Vienintelis rungtynių įvartis buvo pelnytas jau 2 min., kai po varžovų baudos aikštelėje kilusios sumaišties kamuolį į vartus pasiuntė vienas iš peržiūroje dalyvaujančių žaidėjų.

Kitas kontrolines rungtynes „Sūduva“ žais „Hikvision“ arenos manieže vasario 4 d. 19 val.  su „Garliava“.

Šiuo metu sutartis su „Sūduva“ 2023 metų sezonui turi Vilius Stebrys, G. Zenkevičius, D. Coelho, A. Dubickas, Ž. Baltrūnas, E. Burdzilauskas, T. Burdzilauskas, O. Zbunis, M. Pyrohovas, A. Emsis, L. Zingertas bei Levanas Mačarašvilis.

***

„Kauno Žalgirio“ futbolo klubas pasirengimo cikle sužaidė antras kontrolines rungtynes ir iškovojo pirmą pergalę. Roko Garasto auklėtiniai rezultatu 6:1 (3:1) sutriuškino Alytaus „Dainavos“ ekipą.

Aktyviai rungtynes pradėję žalgiriečiai gana greitai išsiveržė į priekį. Po kelių gražių perdavimų kulniuku, stipriu smūgiu į viršutinį vartų kampą pirmą dvikovos įvartį pelnė Yuma Suwa.

Sužaidus pusę pirmojo kėlinio, savo persvarą aikštės šeimininkai padvigubino. Prie baudos aikštelės ribų prieš vieną iš „Kauno Žalgirio“ žaidėjų buvo prasižengta, o puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą paskirtą  baudos smūgį realizavo peržiūroje dalyvaujantis žaidėjas – 2:0.

Baigiantis kėliniui kauniečiai grubiai suklydo savoje aikštės pusėje, o tuo pasinaudoję svečiai sugebėjo nuginkluoti Igną Plūką.

Tiesa, labai greitai, dar pirmoje dvikovos pusėje, dviejų įvarčių pranašumą Kauno komandai atstatė įvarčiu po Grato Sirgėdo perdavimo pasižymėjęs Artūras Dolžnikovas – 3:1.

Antroje rungtynių dalyje jau minėtas A. Dolžnikovas toliau žaidė aktyviai ir sukūrė dar vieną įvartį. Aštriai į baudos aikštelę įsiveržęs komandos naujokas dviem lietimais sužaidė su Nerijumi Valskiu, atliko perdavimą Antonui Fase, o šis pelnė ketvirtą komandos įvartį.

Antrojo kėlinio viduryje aikštėje pasirodęs Nidas Vosylius priėmė kamuolį baudos aikštelės kampe ir uždirbo baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Edvinas Girdvainis – 5:1.

Dvikovos pabaigoje žalgiriečiai kūrė vieną pavojingą progą po kitos, o viena iš atakų taip pat baigėsi rezultatyviai. Denis Ževžikovas atliko stiprų perdavimą pažeme, o laiku ir vietoje atsidūręs Karolis Šilkaitis smūgiavo tiksliai – 6:1.

„Kauno Žalgirio“ marškinėlius šiose rungtynėse vilkėjo šie futbolininkai: Deividas Mikelionis, Ignas Plūkas, Yuma Suwa, Sethas Sincere’as, Maxime'as Spano, Martynas Dapkus, Edvinas Girdvainis, Jasonas Noslinas, Pijus Nainys, Denis Ževžikovas, Edvinas Kloniūnas, Karolis Šilkaitis, Gratas Sirgėdas, Antonas Fase, Artūras Dolžnikovas, Nerijus Valskis, Nidas Vosylius, Aidas Rybelis, Tomas Stelmokas, Abdulgafaras Opeyemi ir trys peržiūroje dalyvaujantys žaidėjai.

***

„Panevėžio“ futbolo klubas šį savaitgalį sužaidė trečiąsias kontrolines rungtynes klojant pamatus 2023 metų sezonui. Aukštaitijos sostinės komanda „Hikvision“ arenos manieže vykusiame mače 0:1 (0:1) nusileido Rygos „Metta“ futbolininkams.

Panevėžiečiai dvikovą pradėjo eksperimentine sudėtimi. 11-ąją minutę suklydus aikštės viduryje, varžovai surengė greitą ataką ir smūgiu iš arti išsiveržė į priekį. Po 13 minučių Nojus Lukšys atliko perdavimą iš krašto, tačiau Martinas Perveinis į vartų plotą nepataikė.

Po pertraukos „Panevėžys“ žaidė aktyviau – vienos pirmųjų atakų metų Ariagneris Smithas galva smūgiavo pro šalį. 56-ąją minutę po puikaus Wandersono Melo perdavimo prieš vartininką iššokęs A. Smithas jo nepergudravo.

72-ąją minutę tiek pastarojo puolėjo, tiek ir dar po kelių minučių sekusį Pijaus Širvio bandymą atrėmė „Metta“ ekipos vartų sargas. 82-ąją minutę Ernesto Veliulio atliktas baudos smūgis sudrebino virpstą.

Latvijos komanda atsilaikė bei iškovojo pergalę.

„Panevėžio“ sudėtis: Vytautas Černiauskas (66 min. Danas Šimkevičius), Seydina Keita, Marko Tomičius (46 min. Linas Klimavičius), Kajus Stankevičius (46 min. Romanas Mirošnykas), Markas Beneta (46 min. Pijus Širvys), Matijus Remeikis (46 min. Jovanas Čadženovičius), Domantas Vaičekauskas (46 min. Wandersonas Melo), Artiomas Ščedras (46 min. Tautvydas Eliošius), Martinas Perveinis (46 min. Ernestas Veliulis), Nojus Lukšys (46 min. Sebastianas Rinconas), Noelis Mbo (46 min. Ariagneris Smithas).

Kitas kontrolinis mačas planuojamas vasario 1 dieną, trečiadienį, 14 val. Rygoje. Panevėžiečių varžovas – vietos RFS klubas.

***

Pirmąjį pasiruošimo ciklą Vilniaus „Žalgiris“ baigė trimis pergalėmis iš trijų. Permainingose trečiose kontrolinėse rungtynėse Vilniuje 3:2 nugalėta Kauno rajono „Hegelmann“ komanda.

Įvarčius žalgiriečiams pelnė Kipras Kažukolovas, Romualdas Jansonas ir Donatas Kazlauskas.

Šiose rungtynėse komandai ir toliau negalėjo padėti traumuotas kapitonas Saulius Mikoliūnas ir apsirgęs Petaras Mamičius. Į rikiuotę grįžo Fabienas Ourega, Marko Miličkovičius ir Gustas Jarusevičius.

Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova, daug progų komandos nesukūrė. „Žalgirio“ gretose pora kartų smūgiais iš toli varžovų vartams grasino F. Ourega.

39 min. po baudos smūgio vilniečiai įmušė pirmą įvartį. Po N. Gorobsovo perdavimo į baudos aikštelę K. Kažukolovas galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiriui“ pavyko rezultatą padvigubinti. Tiksliu smūgiu iš kairiojo atakos krašto pasižymėjo R. Jansonas. Jaunam puolėjui tai buvo pirmasis įvartis pagrindinės komandos gretose.

Dar po kelių minučių puikų šansą turėjo ir Ovidijus Verbickas, bet jo smūgis iš kairiojo baudos aikštelės krašto buvo netikslus – kamuolys skriejo pro šalį.

Kėlinio viduryje „Hegelmann“ ataką tiksliai užbaigė baudos aikštelėje atsidūręs gynėjas Lukas Čerkauskas, o likus žaisti apie aštuonias minutes kauniečiai ir išlygino rezultatą – pasižymėjo Didis Lutumba-Pitah.

Visgi paskutinį žodį tare vilniečiai – dešiniuoju kraštu nuo gynėjų pabėgęs D. Kazlauskas tiksliai smūgiavo į tolimąjį kampą – 3:2.

Kitas kontrolines rungtynes Lietuvos čempionai jau žais Turkijoje, kur numatyta dviejų savaičių treniruočių stovykla.

„Žalgirio“ sudėtis: Edvinas Gertmonas, Joelis Bopesu, Kipras Kažukolovas, Dimašas Kaškenas, Džiugas Aleksa (66 min. Tomas Bakšys), Fabienas Ourega (46 min. Billalas Sebaihi), Nicolasas Gorobsovas (46 min. Yukiyoshi Karashima), Paulius Golubickas (46 min. Marko Miličkovičius (83 min. Dariušas Stankevičius)), Gustas Jarusevičius (46 min. Ovidijus Verbickas), Romualdas Jansonas (54 min. Matas Vareika), Mathiasas Oyewusi (54 min. Donatas Kazlauskas).

***

Pasiruošimo 2023-iųjų metų sezonui antrose kontrolinėse rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ 2:0 nugalėjo Daugpilio BFC „Daugavpils“ ekipą. Tai buvo antroji vilniečių pergalė iš eilės. Po įvartį nugalėtojams pelnė Rokas Filipavičius ir Matas Ramanauskas.

Nors pačioje dvikovos pradžioje Tomas Dombrauskis buvo atsidūręs vienas prieš varžovų vartininką, tačiau tam, kad įgytų persvarą, „Riteriams“ prireikė gerokai daugiau laiko. Varžovai, savo ruožtu, per visą pirmąjį kėlinį neturėjo nė menkiausios galimybės pasižymėti.

Sužaidus pusę kėlinio, Ebuka Onah tiksliu perdavimu išvedė R. Filipavičių į priekį, o šis vienu lietimu užtikrintai nuginklavo varžovų vartininką. Po šio įvarčio „Riterių“ persvara tapo milžiniška.

Per likusią kėlinio dalį kelis gerus reidus atliko Colinas Odutayo (po vieno jų per plauką nepasižymėjo), užtikrintai savo krašte žaidė Milošas Spasičius, o gražiausią rungtynių įvartį pelnė M. Ramanauskas.

Likus aštuonioms minutėms iki kėlinio pabaigos, spausdami varžovus „Riteriai“ perėmė kamuolį ir M. Ramanauskas galingu smūgiu į devyniukę padvigubino skirtumą. Per likusią kėlinio dalį atrodė, kad aikštėje žaidžia tik viena komanda. Tiesa, be E. Onah, kuris patyrė traumą.

Po pertraukos vilniečiai nemažino tempo, o „Daugavpils“ neturėjo jiems ką pasiūlyti. Panašiai kaip ir pirmose kontrolinėse rungtynėse su „Banga“, skirtumas galėjo stipriai išaugti, bet daugelis progų liko neišnaudotos. Arčiausiai trečiojo įvarčio buvo R. Filipavičius, kuris pasižymėti galėjo bent du kartus.

Įpusėjus antrajam kėliniui aikštėje pasirodė šią savaitę į Lietuvą atvykęs ir su komanda sutartį pasirašęs Stefanas Filipovičius. Jis po truputį bus įtraukiamas į „Riterių“ žaidimą.

Per likusį laiką įvarčių įmušta nebuvo.

„Riterių“ starto sudėtis: A. Vitkauskas, V. Paulauskas, V. Borovskis, N. Stankevičius, M. Spasičius, M. Ramanauskas, T. Dombrauskis, M. Šmatlakas, R. Filipavičius, C. Odutayo, E. Onah.