Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius

„Kruoja“ ir „Šiauliai“ išsiskyrė taikiai (komentarai)

Antrą kartą sezone Pakruojo „Kruoja“ savo aikštėje nesugebėjo įveikti Šiaulių „Šiaulių“ pasipriešinimo. Atkaklios ir kovingos XXVII-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo rungtynės baigėsi be įvarčių 0:0 (0:0). Iškovoję tašką, šiauliečiai turnyro lentelėje dar kartą pavijo šeštoje vietoje įsikūrusią Gargždų „Bangą“.

Nors abiejų komandų strategai prieš rungtynes kalbėjo apie gynybos svarbą, dvikova prasidėjo be žvalgybos. Ričardas Beniušis nestipriu smūgiu galva pirmasis patikrino Pauliaus Pociaus budrumą 2-ąją minutę po Yamadou Keita perdavimo iš dešinės.

Šiauliečiams daug nemalonumų kėlė standartinės aikštės šeimininkų padėtys. Aliaksandras Tiškėvičius iššoko aukščiau už gynėją kampinio metu 13-ąją minutę, tačiau galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

„Šiauliai“ savo puolimą grindė tolimais perdavimais iš aikštės gilumos link Niko Tokičiaus. Puolėjas iš Kroatijos buvo arti įvarčio 21-ąją minutę. Mariui Eltermaniui šuoliu teko palydėti šalia virpsto legionieriaus iš Kroatijos stipriai pažeme pasiųstą kamuolį.

Kėlinio viduryje „Kruoja“ sukūrė pavojingiausią progą. Nerijus Astrauskas įkirto į baudos aikštelę dešiniajame krašte, laiku gavo perdavimą ir liko vienas prieš svečių vartininką. Tačiau puikiai sužaidė laiku vartus palikęs P.Pocius, kuris krisdamas kojomis nukreipė kamuolį kampinį.

Svečiai atsakė gražia kontrataka 29-ąją minutę. Jos smaigalyje atsidūręs Arminas Vaskela pabandė savo laimę smūgiu iš toli, bet pataikė tiesiai į M.Eltermanį.

Prieš pertrauką pasižymėti galėjo Davydas Arlauskis. Gynėjas po Nerijaus Mačiulio baudos perdavimo kamuolį galva pasiuntė virš skersinio.

Antrajame kėlinyje žaidimas išsilygino. Atakavo tai viena, tai kita komanda. Didžiulis vėjas stadione futbolininkams neleido demonstruoti viso savo meistriškumo. 56-ąją minutę „Kruojos“ gynėjai liko labai nepatenkinti arbitro sprendimu nefiksuoti nuošalės N.Tokičiui, kuris, likęs visiškai laisvas, nesitikėjo tokios dovanos ir netaikliai smūgiavo iš toli.

62-ąją minutę dar kartą į žaidimą teko įsijungti M.Eltermaniui ir sugauti pavojingą A.Vaskelos baudos perdavimą. Pavojingai link kamuolio iššokusiam Mantui Fridrikui jį pasiekti pritrūko kelių centimetrų.

Atrodė, kad A.Tiškevičiaus perdavimas 72-ąją minute buvo per stiprus, tačiau pirmas prie kamuolio atskubėjo Giedrius Slavickas, bet, dideliam žiūrovų nusivylimui, labai stipriu smūgiu kaire koja į vartus nepataikė.

Po šešių minučių už galvos griebėsi Klimas Gusočenko. Be priežiūros paliktas saugas po kampinio baudos aikštelėje techniškai susistabdė kamuolį pirmu lietimu, tačiau antruoju smūgiavo tiesiog į vartų vidurį, kur M.Eltermanis sužaidė ramiai ir užtikrintai.

80-ąją minutę plojimų susilaukė P.Pocius, akrobatiniu šuoliu į kampinį atmušęs kamuolį, kuris, atšokęs nuo žemės, jau leidosi į tolimą vartų kampą po labai pavojingo ir klastingo A.Tiškevičiaus smūgio galva.

Dvikovos pabaigoje aikštės šeimininkai pabandė užgulti šiauliečių vartus, tačiau pavojingų momentų nesukūrė.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Kovingos rungtynės, lygiaverčių varžovų dvikova. Mes pradžioje turėjome teritorinę persvarą, vėliau „Šiauliai“ perėmė iniciatyvą. Mes nuo pradžių planavome žaisti nuo gynybos, kontratakomis. Jie irgi laukė, kol mes atsiversime. Rungtynės buvo iki įvarčio, bet jo nesulaukėme nei į vienus vartus. nei į kitus. Rezultatas atspindi rungtynių eigą. R. Beniušis smūgiavo galva, dar N.Astrausko momentas iš aštraus kampo, bet vėliau žaidimas išsilygino, „Šiauliai“ pasitikdavo ir griaudavo mūsų atakas. Kam daryti keitimą, jei tenkina tie žaidėjai, kurie aikštėje.“

Maris Eltermanis („Kruoja“): „Rungtynės šiandien buvo iki įvarčio. Niekas neįmušė, todėl lygiosios - teisingas rezultatas. Dvikova buvo panaši, kaip vakar sužaidė „Atlantas“ ir „Banga“. Neturėjome daug progų nei mes, nei „Šiauliai“. Mes tikėjomės, kad lengva nebus, kad bus kova. Mums su visais nėra lengva žaisti, su visais reikia kovoti. Negalima sakyti, kad geriausiai žaidė vartininkai, nes daug pavojingų progų nebuvo. Aš darbo nedaug turėjau, varžovas - šiek tiek daugiau.“

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Galvoju, šiose rungtynėse mums nepasisekė ne tiek dėl progų, kiek dėl to, kad nesilaikėme to žaidimo plano, kurį aš planavau. Aikštė galbūt įnešė korektyvų, bet tai - ne pasiteisinimas. Pralošėme vidurį. Pirmajame kėlinyje dar susirinkdavome antruosius kamuolius, antrajame jie perėmė iniciatyvą, o mes žaidėme tik kontratakomis. Mažai kas pavyko. Aišku, taškas - vis į pliusą. Norėjau pergalės, bet neišėjo. Svarbu, gale ir neprasileidome, nors galėjome. Kovingos lygiosios. Jų lyderis - R.Beniušis. Kamuoliai visi siunčiami jam ir antri kamuoliai renkami. Kartais su tuo nesutvarkydavome ir kildavo pavojus. Man aktualiau, kad mes mažai sukūrėme momentų ir vidurio saugai neatliko savo funkcijų. “

Mantas Fridrikas („Šiauliai“): „Kovingos lygiosios. Neturėjome iš tikrųjų realių progų nei mes, nei Pakruojis. Manau, teisingas rezultatas 0:0. Lygiosios netenkina, norėjome atsirevanšuoti po praėjusių rungtynių. Tiesiog norėjome išsivežti tris taškus. Ir aikštė mūsų netenkino, manau, ji netenkino ir pačio Pakruojo. Negalėjome rodyti to futbolo, kurį iš tikrųjų galėtume rodyti. Buvo mažai aštrumo puolime, turėjome daugiau kovoti aikštėje, trūko kovingumo. Gynyboje išsivalėme tiek mes, tiek jie. Kai tokia aikštė, tiesiog muši kuo toliau į priekį nuo savo vartų ir eini į priekį „kabintis ant kamuolio“. Vėjas, žinoma, įtakojo. Bet tokia čia aplinka, kad to vėjo nepasplėpsi.“