„Kruojos“ gynybos klaidas išnaudojęs „Atlantas“ grįžo į pergalių kelią (komentarai)

Klaipėdos „Atlantas“ savo žiūrovų akivaizdoje pademonstravo kovingą charakterį, antrajame kėlinyje išplėšdamas 16-ąją pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. Pralaimėję pirmąjį kėlinį, uostamiesčio futbolininkai po pertraukos triskart pasiuntė kamuolį į varžovų vartus ir įveikė Pakruojo „Kruoją“ rezultatu 3:1 (0:1). Turnyro lentelėje klaipėdiečių persvara prieš dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Panevėžio „Ekraną“ išaugo iki šešių taškų.

Jau 3-ąją minutę Deivydui Lunskiui teko kristi po vieno prieš vartus išbėgusio Tado Eliošiaus kojomis, nukreipiant kamuolį į kampinį. Dar po penkių minučių Evaldas Razulis visiškai laisvas baudos aikštelė sulaukė Mariaus Papšio perdavimo iš dešinio krašto, tačiau galva smūgiavo virš  vartų.

Kiek netikėtai įvartis krito būtent į aktyviai rungtynes pradėjusių aikštės šeimininkų vartus. D.Lunkis laisvu smūgiu iš savo aikštės pusės pasiuntė kamuolį į „Atlanto“ baudos aikštelę. Joje kilusia sumaištimi pasinaudojo legionierius Yamadou Keita, vienu lietimu iš kelių metrų nuginkluodamas Mindaugą Malinauską 12-ąją rungtynių minutę.

Klaipėdiečių pastangos išlyginti rezultatą nebuvo sėkmingos. Be klaidų rungtyniavusi „Kruojos“ gynyba daug darbo Mariui Eltermaniui nesuteikė. Šalia vartų smūgiavo T.Eliošius, į puolimą atskubėjusio gynėjo Marko Benetos smūgį nesunkiai sugavo vartininkas.

35-ąją minutę M.Malinauskas pademonstravo puikią reakciją, šuoliu atremdamas labai pavojingą ir stiprų Ričardo Beniušio smūgį vienu lietimu iš baudos aikštelės prieigų po Nerijaus Astrausko reido dešiniu flangu. „Kruojos“ nelaimei, rezultatyviausias komandos puolėjas patyrė traumą ir rungtynių tęsti nebegalėjo.

Iškart po pertraukos įvarčio autorius Y.Keita puikiu reidu pro kelis gynėjus įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau smūgiavo tiesiai į vartininką.

48-ąją minutę svečiams praradus kamuolį aikštės viduryje, „Atlantas“ surengė žaibišką kontrataką. T.Eliošius kairiajame krašte išbėgo vienas prieš vartininką ir pabandė perdavimu surasti E.Razulį, tačiau kamuolį į savo vartus apmaudžiai nukreipė D.Lunskis.

Patyrusi nokdauną, „Kruojos“ gynyba vos nebuvo nubausta jau po minutės. Kazimieras Gnedojus koja pabandė „uždaryti“ perdavimą į baudos aikštelę. Keista trajektorija kamuolys pataikė į virpstą ir atšoko atgal į aikštę.  Pakartotinis efektingas E.Razulio smūgis per save buvo netikslus.

Antroji grubi pakruojiečių klaida leido „Atlantui“ išsiveržti į priekį 57-ąją minutę. M.Papšio perdavimo pažeme išmušti nesugebėjo nei vienas „Kruojos“ gynėjas, todėl vos dvi minutes aikštėje praleidęs A.Urbšys visiškai laisvas smūgiu iš kelių metrų nepaliko M.Eltermaniui jokių vilčių, išvesdamas uostamiesčio klubą į priekį.

Išsiveržęs į priekį „Atlantas“ nusiramino ir atsitraukė, atiduodamas kamuolio kontrolę varžovams. 78-ąją minutę aikštės šeimininkai surengė dar vieną gerą kontrataką. E.Razulis puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė Ernestą Veliulį, tačiau laiku vartus palikęs M.Eltermanis krisdamas kojomis nukreipė kamuolį į kampinį.

Dar viena klaipėdiečių kontrataka 84-ąją minutę baigėsi trečiuoju įvarčiu. Jo autorius – vienas prieš vartus išbėgęs T.Eliošius. Saugas išsilaikė ant kojų po Alfredo Skroblo bandymo nutraukti ataką, ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Jau per teisėjo pridėtą laiką T.Eliošius galėjo pelnyti savo antrąjį įvartį, tačiau baudos smūgiu iš 18 metrų į vartus nepataikė.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Komanda sužaidė sunkias rungtynes. Tiesa sakant, bijojau šios dvikovos ir ne veltui. Džiaugiuosi, kad sugebėjome perlaužti rungtynių eigą ir laimėti. „Kruoja“ - labai gera komanda, turi patyrusių žaidėjų, todėl buvo sunku. Po R.Beniušio traumos tapo lengviau, nes jis gerai kabinasi už kamuolių, per jį komanda išeina iš gynybos į ataką: jam priėmus kamuolį, „Kruojos“ žaidėjai nubėga į laisvas zonas. Mes tam ruošėmės, tačiau, kai jis žaidžia, lengva nebūna. Po jo išėjimo tapo lengviau. Per petrauką vyrams sakiau nusiraminti ir žaisti taip, kaip mes galime žaisti: be sumaišties, negrūdant kamuolio į priekį be jokios minties. Geriau sužaisti greičiau, trumpais ar vidutiniais perdavimais, kad šiek tiek atverti „Krujos“ gynybą. Jie bandė tempą numušti, bet mums tai pavyko. Tos kombinacijos, po kurių įmušėme, buvo greitos. Įvartis, kurį mums įmušė - nelaimė, nes M.Beneta paslydo.“

Mindaugas Malinauskas („Atlantas“): „Pirmą kėlinį žaidėme kiek vangokai, kamuolys nesilaikė. Vėliau pasitaisėme, įmušėme įvartį - vieną, antrą - ir viskas atsistojo į savo vietas. Rezultatas 3:1 yra pagal žaidimą. Antrą kėlinį aš buvau be darbo ir viskas tuo pasakyta. Jie nieko neturėjo, mes, ką turėjome, įmušėme. Super. Debiutuoti komandoje prieš savo buvusią komandą - geras jausmas, papildomos emocijos. Svarbiausia pergalė. Jautėsi sentimentai, nes su jais praėjome ir šalto, ir šilto. “

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Rezultatas atspinti rungtynių eigą. Pirmas kėlinys buvo mūsų, turėjome dar keletą momentų, nepasinaudojome. Antrajame kėlinyje išėjome gavus traumą R.Beniušiui, priekyje nebebuvo kam užsikabinti už kamuolio, labiau atsitraukėme. Visi trys įvarčiai - grubios klaidos. Žaidžiant su „Atlantu“ ir darant tokias klaidas, tegiamo rezultato gali nesitikėti. Antrajame kėlinyje priekyje nieko nesukūrėme. Atrodo, ir kamuolį palaikėme, bet nužudė klaidos. Dar traumą gavo D.Arlauskis, o atraminio saugo pozicijoje išėjęs A.Lipskis nepateisino vilčių. “

Yamadou Keita („Kruoja“): „Nebuvo blogai. Pirmajame kėlinyje žaidėme gerai. Taip buvo mano pirmos rungtynės „Kruojos“ startinėje sudėtyje. Prieš „Ekraną“ žaidžiau 15 minučių. Antrajame kėlinyje varžovai išnaudojo klaidas ir įmušė, tačiau rungtynės nebuvo prastos. Džiaugiuosi, kad įmušiau pirmąjį įvartį. Dėkoju komandai ir treneriui, kad pasitikėjo ir išleido į aikštę. Tikiuosi, kad tas įvartis nebus paskutinis. Daug dirbsiu.“