Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 17:00 , Gargždai

L.Baranausko įvartis rungtynių pabaigoje išplėšė bronzos medalius „Atlantui“ (komentarai)

Po keitimo antrajame kėlinyje aikštėje pasirodžiusio Luko Baranausko įvartis 86-ąją minutę tapo „bronziniu“. Klaipėdos „Atlantas“ savo aikštėje lemiamose sezono rungtynėse minimalia persvara 1:0 (0:0) palaužė praėjusiame ture sidabrą užsitikrinusią Pakruojo „Kruoją“ ir „SMScredit.lt A lygos“ čempionate iškovojo trečiąją vietą.

Rungtynes „Atlantas“ pradėjo labai aktyviai ir jau 3-ąją minutę privertė padirbėti Martyną Matuzą. Mariaus Papšio baudos smūgis nebūtų pataikęs į vartų stačiakampį, bet svečių vartininkas apsidraudė, nukreipdamas kamuolį į kampinį.

„Kruojos“ vartų sargui darsyk teko gelbėti komandą 7-ąją minutę. Kelių varžovų apsuptyje labai pavojingai pažeme smūgiavo Evaldas Razulis, tačiau puikiu šuoliu M.Matuzas į kampinį nukreipė prieš jį nuo žemės atšokusį kamuolį.

Iškart po kampinio nepasisekė Donatui Kazlauskui. Puolėjui laimėjęs oro dvikovą kamuolį numetė Edgaras Žarskis, bet be priežiūros paliktas jaunasis futbolininkas iš ne pačios palankiausios pozicijos smūgiavo virš vartų.

20-ąją minutę už galvos griebėsi Radanfahas Abu Bakras. Legionierius po Tautvydo Eliošiaus perdavimo labai stipriais smūgiavo galva, bet pataikė tiesiai į Edviną Gertmoną, kuris sugebėjo sureaguoti ir atmušti kamuolį.

Žaidimui išsilyginus, progas prie abiejų komandų vartų susirinkę žiūrovai matė vis rečiau. 31-ąją minutę tik puikus R.Abu Bakro žaidimas išgelbėjo Pakruojo komandą nuo didelių nemalonumų. D.Kazlauskas tiksliu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Ovidijų Verbicką, bet šio smūgį legionierius iš Trinidado ir Tobago sugebėjo blokuoti.

Po pertraukos kamuolio kontrolė priklausė „Atlantui“, bet labai drausmingai gynyboje žaidusi „Kruoja“ klaidų nedarė. 52-ąją minutę kontratakos metu T.Eliošius tiksliu perdavimu surado prieš vartus išbėgantį Tomą Birškį, bet, pavedus technikai, šis per toli atleido kamuolį ir suskubę gynėjai pavojų likvidavo.

„Trakams“ įmušus įvartį rungtynėse prieš Alytaus „Dainavą“, klaipėdiečiams pergalė tapo būtina, todėl aikštės šeimininkai dar atkakliau metėsi į priekį. Vis tik, senkant laikui, „Atlantui“ sukurti realių progų nesisekė, nusivylimas augo, futbolininkai ėmė žaisti šiurkščiau, todėl teisėjui teko rodyti korteles.

Prie savų vartų spaudžiama „Kruoja“ į puolimą nesivežė. Retą pavojų prie klaipėdiškių vartų sukūrė Aivaras Bagočius, 81-ąją minutę pranėręs pro kelis varžovus. Tačiau futbolininkas pagailėjo perdavimo Trayonui Bobbui ir, patekęs į gynėjų apsuptį, smūgiuoti nesugebėjo.

Antrajame kėlinyje E.Razulį pakeitęs Lukas Baranauskas 86-ąją minutę tapo rungtynių didvyriu. Suklydus svečių gynybos linijai, nugara į vartus stovėjęs ir be priežiūros paliktas puolėjas sugebėjo gražiai galva permesti Andriaus Jokšo skersuotą kamuolį per vartus palikusį M.Matuzą.

Triumfuojantys „Atlanto“ sirgaliai uždegė dūminius užtaisus, dėl kurių rungtynių arbitrui teko porai minučių sustabdyti rungtynes.

„Kruojai“ nuskubėjus lyginti rezultato, idealios progos įtvirtinti komandos pergalę neišnaudojo Tadas Eliošius. Kažkokiu būdu varžovų gynėjų išvengęs saugas atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau vietoje smūgio tiesiog parideno kamuolį M.Matuzui į rankas.

Valdas Pocevičius („Kruoja“): „„Kruoja“ - garbinga komanda ir visada žaidžia iki galo. Šiandien parodėme charakterį, nepasidavėme, nors ir nukraujavę be R.Beniušio ir N.Mačiulio. Vis tiek parodėme savo nagučius ir sukovojome vyriškai. Ne pirmą kartą teko žaisti tokiomis sąlygomis. Sunku, viskas šala, bet visiems oras buvo vienodas.“

Lukas Baranauskas („Atlantas“): „Įvartis - vietoje ir laiku. Labai sunku buvo įeiti. Šaltas oras, nebuvo kvėpavimo, teko laukti, kol jis prasimušė. Tiesiog nebuvo kur trauktis, laukiau šanso. Gerą labai pakėlė, pakišau galvą ir įkrito. Nenoriu labai sakyt, bet švęsti reikės. Turėtume.“

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“):  „Buvo sunkios rungtynės, nes „Kruoja“ – stiprus ir kibus varžovas. „Atlanto“ vyrukai – šaunuoliai, parodę, kad esame vieninga komanda. Iki paskutiniųjų tikėjome, kad laimėsime. Ir laimėjome. Apskritai, sezonas mums buvo šiek tiek nesėkmingas. Tiesa, kovoti dėl čempiono vardo mums būtų buvę per sunku, tačiau vicečempionais mes turėjome tapti. Būti antriems sutrukdė žaidybinė duobė, atsivėrusi vasarą. Kaip bebūtų, vyrukai – šaunuoliai, išgelbėjo sezoną ypač sėkmingai žaidę paskutinįjį čempionato ratą. Kiekvienos rungtynės baigiantis pirmenybėms mums buvo lyg finalas. Neturėjome teisės prarasti taškų. Be to, iškopėme į Lietuvos futbolo taurės turnyro pusfinalį. Nužingsniavus tiek toli, būtų keista, jei mes nenorėtume laimėti šio trofėjaus. Sveikinu su užimta trečiąją vietą komandos aistruolius, žaidėjus, trenerius, klubo administraciją. Pagal 2014-ųjų sezono eigą, kaip ji klostėsi, šie bronzos medaliai mums atnešė daugiau džiaugsmo nei praėjusiais metais iškovotas sidabras.“