Lenkijoje – „lietuviškų“ klubų pergalės

Savaitgalį Lenkijos aukščiausiosios lygos „Ekstraklasa“ XXIV turo rungtynėse pergales iškovojo lietuvių atstovaujamos komandos.

Sekmadienį Balstogės „Jagiellonia Białystok“ 2:0 (2:0) svečiuose nugalėjo Poznanės „Lech Poznań“.

26-ąją minutę įvartį pelnė latvis Igoris Tarasovas (1:0), 40-ąją – Piotras Tomasikas (2:0).

„Jagiellonia Białystok“ atstovaujantis lietuvis Fedoras Černychas žaidė visas rungtynes.

Šeštadienį Belsko-Bialos „Podbeskidzie“ 2:1 (0:1) Krokuvoje pranoko vietos „Wisła Kraków“.

Šeimininkai pirmavo po 37-ąją minutę čeko Zdeneko Ondrášeko pelnyto įvarčio (0:1). „Podbeskidzie“ varžovus palaužė po pertraukos. 63-ąją minutę 11 metrų baudinį realizavo Mateuszas Możdżeńas (1:1), 80-ąją minutę įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs slovakas Samuelis Štefánikas (2:1).

„Podbeskidzie“ vartininkas iš Lietuvos Emilijus Zubas žaidė visą mačą.

Tikra drama vyko šeštadienį Lenčnoje. Vietos „Górnik Łęczna“ 3:2 (2:2) įveikė Kelcų „Korona Kielce“.

Svečius 7-ąją minutę į priekį išvedė Bartlomiejus Pawłowskis (0:1). 17-ąją minutę pasižymėjo ispanas Airamas Cabrera (0:2). Šeimininkai nesutriko ir iki pertraukos išlygino rezultatą. 20-ąją (1:2) ir 39-ąją (2:2) minutėmis 11 metrų baudinius realizavo Jakubas Świerczokas. Tas pats lenkas 69-ąją minutę įmušė ir pergalingą įvartį (3:2).

„Górnik Łęczna“ vartus visas rungtynes gynė lietuvis Džiugas Bartkus.

„Lech Poznań“ (31 taškas) lygoje žengia šešta, „Jagiellonia Białystok“ (31 tšk.) – aštunta, „Górnik Łęczna“ (30 tšk.) – devinta, „Podbeskidzie“ (27 tšk.) – 11-a, „Korona Kielce“ (27 tšk.) – 12-a, „Wisła Kraków“ (24 tšk.) – 15-a tarp 16-os komandų.

Kovo 1-ąją susitiks E. Zubo ir D. Bartkaus komandos. Rungtynės vyks Belsko-Bialoje. F. Černycho ekipa kovo 2-ąją namie žais su Ščecino „Pogoń Szczecin“ (41 taškas – 3 vieta).