Lietuviai Serbijoje daug vilčių neturėjo

Leonido Stankevičiaus nuotr.

Lietuvos nacionalinei futbolo rinktinei pirmadienio vakaro Europos čempionato rungtynės Serbijoje nesusiklostė sėkmingai. Po apmaudaus pirmojo kėlinio lietuviai pralaimėjo šeimininkams 1:4.

Po dvikovos su Liuksemburgu, Lietuvos komandos treneris Valdas Urbonas atliko keturis keitimus startinėje sudėtyje. Modestą Vorobjovą, Saulių Mikoliūną (abu – suspenduoti), Paulių Golubicką ir Nerijų Valskį aikštėje pakeitė Rolandas Baravykas, Domantas Šimkus, Karolis Laukžemis ir Algis Jankauskas.

Rungtynių pirmąjį kėlinį lietuviai norės greičiau pamiršti. Serbijos ekipa nuo pirmų minučių perėmė kamuolio kontrolę ir aktyviai vystė atakas. 13 minutę puikią progą turėjo Luka Jovičius, kuris išniro vienas prieš Džiugą Bartkų, bet lietuvis atrėmė smūgį.

20 minutę serbai išsiveržė į priekį. Algiui Jankauskui nepavyko išmušti kamuolio iš po Aleksandro Mitrovičiaus kojų, o puolėjas vikriai apsisuko į vartų pusę ir netrukus pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Po kiek daugiau nei penkiolikos minučių, Serbija įmušė du įvarčius per dvi minutes. Iš pradžių, po kombinacijos baudos aikštelėje, tiksliu smūgiu  dar kartą pasižymėjo A. Mitrovičius, o netrukus šūviu į kairįjį kampą vartininką nuginklavo L. Jovičius.

Po pertraukos Lietuvos rinktinės žaidimas pagerėjo. V. Urbono auklėtiniai žaidė agresyviau ir bandė paspausti oponentus. 55 minutę pirmąją progą įmušti turėjo D. Šimkus, kuris tolimu šūviu smūgiavo kamuolį šalia vartų.

68 minutę K. Laukžemis sugebėjo perimti kamuolį varžovų baudos aikštelėje, paliekant užnugaryje vartininką, bet varžovai užkirto kelią smūgiui.

Po kelių minučių lietuviai kėlė kampinį, o šioje situacijoje A. Mitrovičius baudos aikštelėje sužaidė ranka ir už tai arbitras skyrė vienuolikos metrų baudinį. Prie kamuolio stojęs Arvydas Novikovas užtikrintai realizavo savo galimybę. Tai buvo antrasis jo įvartis per du mačus ir septintas žaidžiant už nacionalinę rinktinę.

Serbija taip pat neapleido puolimo ir mačui einant į pabaigą pasinaudojo galimybe baudos aikštelėje – įvartį įmušė Ademas Ljajičius.

Dvikova baigėsi Serbijos pergale 4:1. Europos čempionato atrankos B grupėje lietuviai per tris mačus surinko vieną tašką ir užima penktą vietą.

Rungtynių statistika:

Serbija – Lietuva 4:1 (3:0)

„Rajko Mitič“ stadionas, Belgradas

Teisėjas – Adrienas Jaccottet  (Šveicarija)

Įvarčiai: 20 min. A. Mitrovičius (1:0), 34 min. A. Mitrovičius (2:0), 35 min. L. Jovičius (3:0), 71 min. A. Novikovas (iš 11 m., 3:1), 90+2 min. A. Ljajičius (4:1).

Įspėti: 40 min. K. Laukžemis (Lietuva), 59 min. D. Šimkus (Lietuva), 71 min. A. Mitrovičius (Serbija)

Lietuvos sudėtis: Džiugas Bartkus, Rolandas Baravykas, Linas Klimavičius, Algis Jankauskas (46 min. Karolis Chvedukas), Mindaugas Palionis, Vytautas Andriuškevičius, Vykintas Slivka, Domantas Šimkus, Arvydas Novikovas, Fiodoras Černychas (69 min. Deimantas Petravičius), Karolis Laukžemis (77 min. Nerijus Valskis).

Atsargoje: Tomas Švedkauskas, Marius Adamonis, Donatas Kazlauskas, Paulius Golubickas, Edvinas Girdvainis, Vaidas Slavickas.