15 turas / Rug 16 , Gargždai
16 turas / Rug 20 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 , Vilnius
17 turas / Rug 27 , Gargždai
17 turas / Rug 27 , Vilnius
17 turas / Rug 27 , Marijampolė
18 turas / Spa 02 19:00 , Vilnius
18 turas / Spa 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Spa 03 17:00 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 17:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 18:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 19:00 , Vilnius
19 turas / Spa 20 20:00 , Marijampolė
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys

Naujoji Lietuvos futbolininkų karta - trenerių akimis

Naujoji Lietuvos futbolininkų karta - trenerių akimis
Valdas Knyzelis

Kaune ir Alytuje šiandien prasideda lemiamos Europos U-19 čempionato kovos - Ispanijos, Portugalijos, Serbijos ir Prancūzijos jaunimas kausis dėl teisės ketvirtadienį žaisti finale. Lietuvos devyniolikmečių komandai ši futbolo šventė baigėsi, bet įspūdžiai - ir pačių vaikinų, ir tūkstančių juos stebėjusių sirgalių, ir futbolo ekspertų - liko. Apie jaunųjų futbolininkų potencialą, turnyro atmosferą, čempionate dalyvavusius "SMScredit.lt A lygos" klubų žaidėjus - šalies jaunimo (iki 21 metų) rinktinės treneris Arminas Narbekovas ir buvęs U-19 strategas, dabar Panevėžio "Ekraną" treniruojantis Valdas Dambrauskas.

A.Narbekovas: "Manau, kad vaikinams tai buvo geras turnyras. Ir dėl to, kad juos palaikė kone pilnos tribūnos, ir todėl, kad visi kovėsi negailėdami jėgų. Tie futbolininkai, kuriuos mes jau dabar kviečiame į U-21 rinktinę - Lukas Spalvis, Simonas Stankevičius, Tomas Švedkauskas - devyniolikmečių komandoje buvo lyderiai. Neblogai sužaidė ir Donatas Kazlauskas, bet būtų gerai, jei jis dažniau prisimintų, kad aikštėje yra ne vienas su kamuoliu. Yra dar dešimt žmonių, kurie galbūt to kamuolio laukia. Kalbant apie tuos, į kuriuos dar atkreipiau dėmesį - aišku, pirmiausia įvarčius mušęs Gratas Sirgėdas. Stebėsime jį, nors į artimiausias rungtynes kviesti nesirengiame - iki jų liko per mažai laiko, kad galėtume pradėti kažką kaitalioti. A lygos futbolininkai - kaip ir visi kiti - kovojo. Galbūt kairiajame gynybos krašte Lukui Čerkauskui ir Rolandui Baravykui ne visada viskas sekėsi, bet dar kartą pabrėšiu - visi stengėsi kaip galėjo".

V.Dambrauskas: "Šventė pavyko. Nesitikėjau, kad rungtynes stebės tiek žmonių, kurie dabar jau žinos ir tų jaunų futbolininkų pavardes. Iš mūsiškių galbūt norėjosi daugiau žaidimo, bet treneriai tokią taktiką pasirinko - gintis ir laukti savų šansų. Smagu matyti, kad komanda turi kurti sugebančių žaidėjų. Yra angliški žaidėjus apibūdinantys terminai - "ball players" ir "ball winners" (žaidžiantys kamuoliu ir atkovojantys kamuolį. - alyga.smscredit.lt). Šioje komandoje bent trys futbolininkai - G.Sirgėdas, Vykintas Slivka, S.Stankevičius - sugeba ne tik kovoti, bet ir žaisti. Neatsimenu kitos Lietuvos jaunimo komandos, kuri pastaraisiais metais būtų galėjusi pasigirti panašia prabanga. Kalbant apie A lygos futbolininkus - du treniruojasi mūsų klube. Lukas Narbutas puldamas kalnų nenuvertė, bet tai yra krašto saugas, kuris daug dirba gindamasis, todėl jo indėlį derėtų vertinti kompleksiškai. L.Čerkauskas prieš pirmąsias rungtynes su olandais perdegė, bet tam buvo objektyvių, su futbolu nesusijusių, priežasčių. L.Čerkausko pozcijoje sunku buvo ir R.Baravykui. D.Kazlauskas rodė daug noro ir entuziazmo, bet tikslumo ir šaltakraujiškumo jam kartais stigo. Lukas Artimavičius įmušė įvartį olandams, bet gynėjų žaidimą aš linkęs vertinti ne pagal įmuštus įvarčius, o pagal prie savų vartų laimėtus kamuolius".

Į Europos U-19 čempionate dalyvavusiąį Lietuvos rinktinę buvo pakviesti šeši "SMScredit.lt A lygoje" rungtyniaujantys futbolininkai - komandos kapitono raištį ryšėjęs L.Artimavičius, D.Kazlauskas ir R.Baravykas iš Klaipėdos "Atlanto", L.Čerkauskas ir L.Narbutas iš "Ekrano" bei Tauragės "Tauro" vartininkas Edvinas Gertmonas. D.Kazlauskas ir L.Narbutas visas rungtynes žaidė pagrindinėje sudėtyje, L.Artimavičius praleido tik paskutinę dvikovą su portugalais, L.Čerkauskas su R.Baravyku dalijosi laiką kairiojo gynėjo pozicijoje, o E.Gertmonas visas rungtynes stebėjo nuo atsarginių suolo.

Lietuvos komanda Kaune 2:3 nusileido Olandijai, 0:2 - Ispanijai ir 2:4 - Portugalijai. Vieną iš keturių įvarčių įmušė L.Artimavičius, kitus tris - Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinis G.Sirgėdas.