Nemaloni serija nutraukta Albanijoje

Elvio Žaldario/LFF nuotr.

Donato Kazlausko įvartis lėmė ilgai lauktą lietuvių pergalę antrose UEFA Tautų lygos rungtynėse. Tiranos „Air Albania“ stadione Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė įveikė varžovus rezultatu 1:0.

Pirmame kėlinyje Lietuvos rinktinė pavyzdingai sužaidė gynyboje, leidusi albanams atlikti tik vieną smūgį link vartų. Atakuodami mūsiškiai sukūrė tris progas. Albanų vartų sargui Thomasui Strakoshai teko atremti Donato Kazlausko smūgius 10 ir 38 minutę. Kėlinio viduryje Justas Lasickas pamėgino smūgiuoti iš tolimos distancijos.

Antro kėlinio pradžia mūsiškiams susiklostė sėkmingai – po kontratakos 51 minutę D. Kazlauskas atitrūko į priekį nuo varžovų gynėjų, apžaidė Th. Strakoshą ir nukreipė kamuolį į albanų vartininko apleistus vartus.

Praleistas įvartis suaktyvino albanus, kurie padidino apsukas puolime ir atliko porą smūgių. 66 minutę Tomas Švedkauskas efektingai atrėmė galingą Rey‘aus Manajo baudos smūgį.

Dvikovos pabaigoje mūsiškiai labiau kontroliavo kamuolį, o žaidimą atakoje pagyvino po keitimo pasirodęs Gratas Sirgėdas. Albanai rungtynes baigė be pašalinto kapitono Elseido Hysajaus.

Po dviejų turų Tautų lygos C lygos 4-oje grupėje – lygybė. Visos keturios rinktinės šiuo metu turi po 3 taškus. Kitas rungtynes Lietuvos futbolininkai žais spalio 11 dieną LFF stadione prieš Baltarusijos rinktinę.

„Galiu tik pasidžiaugti, aišku, iškovojome tokią svarbią pergalę. Visų pirma žaidėjai nusipelnė didžiausios pagarbos už tą atiduotą „dūšią“ ir tai, kaip rungtynių metu vykdė mūsų žaidimo planą, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas. – Iš tikrųjų po ilgos pertraukos nugalėjome oficialiose varžybose. Manau, kad tai duos impulso ateities kovoms. Ir aišku gaila, kad pirmos rungtynės susiklostė taip nesėkmingai, bet manau, kad dabar atstatėme „status quo“ lentelėje ir toliau lauksime spalio mėnesio rungtynių.“