11 turas / Bal 27 , Telšiai
11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė

Nervingą mūšį Taline laimėjo Estija (komentarai)

Lietuvos futbolo rinktinei nepavyksta nutraukti nesėkmingos serijos. Po atkaklios ir permainingos kovos Europos čempionato atrankos rungtynėse Taline pergalę rezultatu 1:0 šventė šeimininkai Estijos futbolininkai. Vienintelį įvartį 71 min. pelnė Konstantinas Vasiljevas.

Nervinga rungtynių pradžia

Lietuvos rinktinės sudėtyje įvyko trys pakeitimai lyginant su paskutinėmis rungtynėmis prieš Šveicariją. Vartus gynė Giedrius Arlauskis, gynybos viduryje išbėgo Marius Žaliūkas, o saugų linijos krašte – Arvydas Novikovas.

Rungtynes Lietuvos komanda pradėjo nervingu žaidimu, netrūko individualių klaidų. 8 minutę M. Žaliūkas bandydamas išmušti kamuolį pataikė į Mindaugą Panką. Kamuolys atiteko Sergejui Zenjovui, tačiau šio reidą baudos aikštelėje pavyko sustabdyti.

Vėliau smūgiais iš toli laimę pabandė šio žanro meistrai – Estijos komandos gretose K. Vasiljevas, Lietuvos komandoje A. Novikovas.

18 min. dar vieną lietuvių klaida vos nepadovanojo įvarčio varžovams. Deivydas Matulevičius neapdairiai perdavė kamuolį atgal ir šį perėmė Atsas Purje, tačiau estų žaidėjo ataką nutraukė vartus toli palikęs G. Arlauskis.

Komandoms pritrūko tikslumo

32 min. po kampinio galva netiksliai smūgiavo Ragnaras Klavanas. Po minutės pavojus jau buvo prie Estijos vartų, tačiau Vykintui Slivkai nepavyko sustabdyti kamuolio.

37 min. estai surengė vieną pavojingiausių savo išpuolių – po perdavimo iš krašto griūdamas smūgiavo Joelis Lindperis. Jo muštas kamuolys praskriejo greta virpsto.

Lietuvos rinktinė gerą šansą likus porai minučių iki pertraukos. Po A. Novikovo perdavimo estai kamuolį atmušė V. Slivkai baudos aikštelės krašte, bet jo spirtas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Neišnaudotos progos

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo aktyvesniu žaidimu atakoje. 48 min. po tikslios kombinacijos Mindaugas Panka atakavo iš 25 metrų, tačiau kamuolį atmušė vartininkas. Tiesa, 50 min. galėjo pasižymėti šeimininkai, kai G. Arlauskis palikęs vartus nepagavo kamuolio ir A. Purje smūgiuotą kamuolį nuo vartų atmušė M. Žaliūkas.

57 min. Lietuvos komanda po greitos atakos turėjo geriausią progą pasižymėti. D. Matulevičiaus ir V. Slivkos kombinacija į puikią poziciją išvedė Fedorą Černychą, bet jis iš 10 metrų smūgiavo aukštai virš vartų. Dar po minutės jau F. Černycho smūgis iš toli patikrino estų vartininką Mihkelį Aksalu.

Lemtingas estų saugo smūgis

Antrajame kėlinyje svečiai iš Lietuvos buvo aktyvesni puolime, tačiau po greitos kontratakos įvartį pelnė Estijos rinktinė. 71 min. S. Zenjovas atidavė kamuolį K. Vasiljevui, šis greitu spurtu aplenkė gynėjus ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į artimąjį viršutinį vartų kampą.

79 min. lietuviai turėjo gerą šansą išlyginti rezultatą. Po baudos smūgio ir perdavimo į baudos aikštelę kamuolys šalia vartų atšoko Deimantui Petravičiui, bet jo smūgį griūdamas blokavo gynėjas.

Rungtynių pabaigoje lietuviai dar bandė pakilti į varžovų vartų šturmą, tačiau estai gynėsi patikimai. Estijos komandai pergalė leido su 10 taškų pakilti į trečiąją vietą, lietuviai su 6 taškais lieka penkti.

E grupėje 7 pergalę iš tiek pat galimų iškovojo Anglija, kuri svečiuose nepaliko vilčių San Marinui (6:0). Rungtynėse tarp Šveicarijos ir Slovėnijos šeimininkai iki 80 minutės atsilikinėjo 0:2, tačiau išlygino rezultatą ir ketvirtą pridėtinio laiko minutę išplėšė pergalę rezultatu 3:2.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais antradienį, rugsėjo 8-ąją namuose su San Marino futbolininkais.