N.Mačiulio įvartis dovanojo pergalę „Kruojai“ lietingame Pakruojyje (komentarai)

Ilgiausiai „SMScredit.lt A lygoje“ atostogavusi Pakruojo „Kruoja“ kovingų ir atkaklių XXIII turo rungtynių pirmajame kėlinyje įmušė įvartį, kurio užteko įveikti Gargždų „Bangą“. Po pergalės minimaliu rezultatu 1:0 (1:0), pakruojiškiai turnyro lentelėje sugrįžo į prieš savaitę prarastą ketvirtąją vietą.

Po 10 minučių trukusios žvalgybos pirmieji pavojingą momentą sukūrė aikštės šeimininkai. Po kampinio Ričardas Beniušis stipriu smūgiu galva patikrino Rimanto Bogužo budrumą. „Banga“ atsakė pavojingu reidu dešiniu kraštu 16-ąją minutę. Mikas Kura puikiu perdavimo baudos aikštelėje surado Tomą Salamanavičių, tačiau šis nesugebėjo tiksliai pataikyti į kamuolį ir jo smūgį koja Maris Eltermanis sugebėjo nukreipti į kampinį.

Įvartis brendo. 17-ąją minutę „Kruojos“ legionieriui Aleksandrui Tiškevičiui pritrūko kelių centimetrų, kad jo vienu lietimu po perdavimo iš dešiniojo krašto labai stipriai į vartus pasiųstas kamuolys suspurdėtų tinkle.

Tai ko nepavyko padaryti baltarusiui, po minutės atliko Nerijus Mačiulis. Saugas, pirmasis atsidūrė prie gynėjų atmušto kamuolio ir tiksliu smūgiu kaire koja iš maždaug 20 metrų į tolimą vartų kampą išvedė Pakruojo komandą į priekį.

Po įvarčio aikštės šeimininkai atsitraukė. M.Eltermanis ne be vargo atrėmė rezultatyviausio svečių futbolininko Aurelijaus Staponkos smūgį iš aštraus kampo po prasiveržimo dešiniu flangu 21-ąją minutę. Prie atšokusio kamuolio pirmieji suskubo „Kruojos“ gynėjai ir likvidavo kilusį pavojų.

Kėlinio pabaigoje susirinkusių žiūrovų šypsenų susilaukė Donatas Strockis. Gynėjas po baudos smūgio pabandė efektingai krisdamas smūgiuoti į vartus galva, tačiau į kamuolį nepataikė ir jį užgulė, nutraukdamas pavojingą savo komandos ataką.

Iškart po pertraukos „Banga“ vienos atakos metu turėjo dvi galimybes išlyginti rezultatą. Iraklis Gerkenašvilis visiškai laisvas įkirto į baudos aikštelę, laiku gavo perdavimą, tačiau jo smūgį blokavo gynėjai. Po dar vieno perdavimo jau M.Eltermaniui teko įsijungti į žaidimą ir atremti labai pavojingą T.Salamanavičiaus smūgį galva.

Praėjus 10 minučių, suklydo D.Strockis. A.Staponka perėmė kamuolį baudos aikštelės dešinėje pusėje, tačiau labai stipriu smūgiu nesugebėjo pataikyti į tolimą vartų kampą. Kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Nors kėlinio viduryje „Banga“ perėmė iniciatyvą, ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau pavojingų momentų sukurti nesugebėjo. Aikštės šeimininkai patikimai gynėsi ir progai pasitaikius stengėsi kontratakuoti. Abejoms ekipoms trukdė lietus ir šlapia aikštė.

81-ąją minutę įvarčio autorius N.Mačiulis po Giedriaus Slavicko perdavimo pabandė labai techniškai vienu lietimu, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, smūgiuoti į vartus, bet į kamuolį nepataikė.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Minėjau prieš rungtynes, kad tikrai laukia sunki kova. Taip ir buvo, nes ir oras toks - lietus, vėjas - ir varžovams tas pats. Pirmajame kėlinyje įmušėme įvartį, turėjome dar momentų, bet paprasčiausiai pralošėme aikštės vidurį, sunkiai sekėsi regzti atakas. Antrajame varžovai žaidė pavėjui, mes labiau atsitraukėme, bandėme kontratakuoti, bet irgi nelabai sekėsi. Minėjome žaidėjams, kad „Bangos“ vidurys stipriai užpildytas, kad per jį sunkiai seksis pralaužti gynybą. Bandėme kraštais, bet visi momentai kildavo tik tam krašte, kur žaidė N.Astrauskas, o A.Šidlausko pusėje sekėsi kažkaip sunkiai. Aišku rezultatu patenkinti, žaidimu - nelabai. Aišku, sunku po tokio tarpo įsivažiuoti, „Banga“ jau buvo sužadusi puikias rungtynes su „Ekranu“ ir tik paskutiniu momentu prarado taškus. Galvoju, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Tos pertraukos ne į naudą, bet nieko - rezultatas tenkina, žaidimą teks koreguoti. Pergalės lengvai nesigauna. Dar padirbėsim, taisysim klaidas ir sieksim užsibrėžto tikslo.“

Nerijus Mačiulis („Kruoja“): „Svarbiausia - pergalė. Sunki aikštė, nepalankios oro sąlygos. Svarbiausia pergalė ir dar kartą pergalė po tokios pertraukos. Vistiek buvo nemažas tarpas, gal trūko žaidybinės praktikos, gal susižaidimo ir visų tų komponentų, kurių reikia futbole. Tai šiai dienai pergalė svarbu. „Banga“ mums yra neparanki, primeta savo žaidimą, į kurį mes įsiveliame. Bet to tikėjomės, taip treniravomės, ruošėmės visą savaitę. Visada malonu pergalė. Aišku, pačiam įmušus irgi malonu, bet dėkui visiems vyrams, žiūrovams, kurie susirinko tokiomis sąlygomis. Galima sakyti, kad man geras sezonas - ir pergalės, ir įvarčiai.“

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Pralaimėjome stipriam varžovui. Šiandien vėl pavedė momentų realizacija. Kartais, ypač gynyboje, trūkdavo koncentracijos. Pirmame kėlinyje nedidelę iniciatyvą turėjo „Kruojos“ žaidėjai. Nepaisant to, pačioje rungtynių pradžioje susikūrėme eilę momentų, jų neišnaudojome. Prasileidome įvartį. Antajame kėlinyje, manau, žaidėme šiek tiek geriau už juos. Dėsningesnis rezultatas būtų lygiosios, bet pralaimėjome.“

Žilvinas Banys („Banga“): „Šiandien buvome verti mažiausiai lygiųjų, bet pralaimėjome. Gaila. Su „Ekranu“ paleidome, čia, atrodo, paleidome. Ką padarysi. Pritrūko sėkmės ir meistriškumo. Neįmušėme. Nežinau ką kaltinti - sėkmę ar meistriškumą. Jų buvo du smūgiai - ir įvartis. Atvažiavus nuo dirbtinės dangos, yra sunku, o dar lietus. Sunkiai sekėsi prisitaikyti. Sentimentų „Kruojai“ nejaučiau, nes žaidžiau tik metus. „Ekranui“ jų daugiau.“