Tiesiogiai 1 turas / Kov 01 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 1 turas / Kov 02 13:00 , Telšiai
Tiesiogiai 1 turas / Kov 02 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 1 turas / Kov 03 13:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 1 turas / Kov 03 18:30 , Marijampolė
Tiesiogiai 2 turas / Kov 09 13:00
Tiesiogiai 2 turas / Kov 09 15:00 , ^irvintai
Tiesiogiai 2 turas / Kov 10 13:00 , Šiauliai

„Panevėžys“ ir „Sūduva“ tęsia komplektaciją

„Panevėžys“ ir „Sūduva“ tęsia komplektaciją
Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Futbolo klubas „Panevėžys“ tęsia komplektaciją 2024-ųjų sezonui. „Optibet A lygos“ čempionai pratęsė bendradarbiavimą dar metams su saugu Federico Palaciosu.

Vokietis prie komandos prisijungė praėjusią vasarą, taip pradėdamas legionieriaus karjerą. F. Palaciosas „Panevėžio“ gretose debiutavo liepos mėnesio akistatoje su „Kauno Žalgiriu“.

Lietuvos čempionate saugas sužaidė 13 rungtynių, per kurias atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Konferencijų lygos atrankos varžybose vokietis pasirodė per visus keturis mačus.

Saugo teigimu fk-panevezys.lt svetainei, pirma legionieriaus patirtis jo nenuvylė.

„Iš pradžių man žaisti naujoje šalyje tapo dideliu pokyčiu, tačiau mūsų komanda mane gerai priėmė. Buvo smagu tapti Lietuvos čempionais.

Noriu žaisti kuo daugiau, kiek tik galiu ir vėl padėti komandai kovojant dėl gerų rezultatų kitame sezone“, – kalbėjo F. Palaciosas.

Pirmoji „Panevėžio“ treniruotė įvyks sausio 8 dieną.

***

Vartininkas Giedrius Zenkevičius dar mažiausiai metus vilkės Marijampolės „Sūduvos“ aprangą. Klubas su 26-erių vartų sargu pasirašė sutartį 2024 metų sezonui.

Marijampolietis šiais metais debiutavo Lietuvos futbolo „Optibet A lygoje“ ir per 24 rungtynes praleido 38 įvarčius.

„Sezonas buvo neblogas, labai džiaugiuosi, kad sulaukiau pasitikėjimo iš trenerio ir gavau galimybę pasirodyti aikštėje. Tikiuosi, kad nenuvyliau, – šypsojosi G. Zenkevičius. – Visos sužaistos rungtynės buvo įsimintos, buvo gerų akimirkų, buvo ir prastesnių, bet labiausiai įsiminė tikriausiai debiutinės rungtynės A lygoje.“

Pirmą kartą elitinėje lygoje į aikštę vartininkas žengė antrajame ture, kai „Sūduva“ daug kam netikėtai namie nugalėjo Kauno raj. „Hegelmann“ komandą 2:0 (1:0). G. Zenkevičius tuomet pasižymėjo ne vienu sėkmingu epizodu.

Sezono metu marijampolietis ne tik pats žaidė, bet ir Marijampolės futbolo centre dirbo vartininkų treneriu.

„Kadangi esu dar jaunas, bent pats save tokiu laikau, kol kas viską derinti sekasi neblogai. Aišku, būna dienų, kai grįžti po treniruotės (ypač pasirengimo sezonui metu) ir atrodo, kad nieko jau nenori daryti, tik ilsėtis. Bet žinai, kad reikia, tad eini ir dirbi su jaunimu. Suprantu, kad futbolo iki pensijos nežaisiu, anksčiau ar vėliau teks likti prie futbolo kitame vaidmenyje, tad nėra ko skųstis“, – pasakojo G. Zenkevičius.

Sprendimas pasirašyti naują sutartį su „Sūduva“ vartininkui buvo gana lengvas.

„Visada reikia pagalvoti prieš darant. Šiuo atveju pasikalbėjau su komandos vadovais, treneriais, pasitariau su tėčiu ir tas sprendimas likti subrendo gana greitai, – sakė G. Zenkevičius. – Mūsų tikriausiai laukia dar įdomesnis sezonas nei šis, o asmeninis tikslas yra paprastas – sužaisti daugiau rungtynių nei sužaidžiau šiemet.“

***

Marijampolės „Sūduva“ pasirašė naują sutartį su vidurio saugu iš Ukrainos Maksymu Pyrohovu.

26 metų futbolininkas šiemet „Optibet A lygoje“ sužaidė 25 rungtynes, per kurias pelnė 1 įvartį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir gavo 4 geltonas korteles.

„Šis sezonas man buvo pirmas komandoje, turėjome daug jaunų vaikinų, visi stengėmės vykdyti užduotis ir siekti kuo aukštesnės vietos. Galbūt galėjome pasirodyti ir šiek tiek geriau, bet, mano nuomone, sezonas komandai buvo neblogas. Per metus susižaidėme, ūgtelėjome kaip komanda, tikiuosi, kad kitas sezonas bus geresnis. Tikslas – būti geresniais nei buvome šį sezoną, – sakė M. Pyrohovas. – Dėl naujo kontrakto pasirašymo man daug galvoti nereikėjo. Susitikome su klubo prezidentu, pasikalbėjome, abiem pusėms viskas tiko, tad greitai ir pasirašiau.“

2022 metais ukrainietis atstovavo Telšių „Džiugui“, anksčiau yra žaidęs Tauragės „Taure“, „Pakruojyje“, gimtinės Kryvyj Riho „Krivbass“, Moldovos Tiraspolio „Dinamo-Auto“ ir Suručenio „Sfintul Gheorghe“ klubuose, dukart buvo išvykęs į Vokietijos klubus.

„Sūduva“ pasirengimą naujam sezonui pradės sausio viduryje, o komandos aistruoliai jau dabar gali įsigyti 2024 metų klubo narystes ir abonementus.

***

Marijampolietis Žygimantas Baltrūnas ir „Sūduva“ pratęsė bendradarbiavimą – 21 metų krašto gynėjas pasirašė naują sutartį su gimtojo miesto klubu.

Į Lietuvos jaunimo rinktinę pastaruoju metu nuolat kviestas žaidėjas po karjeros etapo Italijoje atstovavo „Sūduvai“ du pastaruosius sezonus. 2022 metais „Optibet A lygoje“ Ž. Baltrūnas sužaidė tik 4 rungtynes, o šiemet – jau net 31. 2023-iaisiais krašto gynėjas įvarčiais nepasižymėjo, bet 4 kartus buvo įspėtas.

„Praeitą komandos sezoną vertinu tikrai neblogai, buvo ir sunkiai iškovotų pergalių, buvo ir nesėkmingų dienų. Buvo suburta nauja jauna komanda, bet manau, kad susitvarkėme su iššūkiais, užimta 7 vieta yra neblogas galutinis rezultatas, – sakė futbolininkas. – Pats sužaidžiau savo pirmą tvirtą sezoną lygoje, esu dėkingas treneriams, kurie manimi tikėjo ir pasitikėjo. Man praeitą sezoną daugiausia emocijų sukėlė pergalė prie savų žiūrovų prieš Vilniaus „Žalgirį“, tos dienos tikrai nepamiršiu. Bet visada yra kur tobulėti ir ko mokytis iš kitų.“

Sprendimas pasirašyti naują sutartį su gimtojo miesto klubu Ž. Baltrūnui buvo lengvas.

„Susitikome su klubo direktoriumi ir prezidentu, aptarėme visas sąlygas, susitarimas buvo greitas ir sklandus. Džiaugiuosi, kad būsiu šio klubo dalimi ir kitą sezoną, – kalbėjo marijampolietis. – Tikiuosi dar daugiau prisidėti prie geresnių komandos rezultatų.“