30 turas / Rug 17 , Šiauliai
30 turas / Rug 18 , Marijampolė
30 turas / Rug 18 , Vilnius
20 turas / Rug 27 , Vilnius
31 turas / Spa 01 , Jonava
31 turas / Spa 01 , Kaunas
Tiesiogiai 31 turas / Spa 02 17:55 , Panevėžys
Tiesiogiai 32 turas / Spa 08 13:00 , Telšiai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 15:00 , Jonava
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 17:55 , Vilnius
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 20:00 , Gargždai
Tiesiogiai 20 turas / Spa 15 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 28 turas / Spa 19 18:00 , Marijampolė

„Panevėžys“ pristatė naująjį strategą bei saugą

„Panevėžys“ pristatė naująjį strategą bei saugą
Pauliaus Židonio nuotr.

„Panevėžio“ futbolo klubas sukirto rankomis su naujuoju vyriausiuoju treneriu – juo tapo 55-erių Šveicarijoje gimęs ir Italijos pilietybę turintis Gino Lettieri. Su specialistu sudarytas kontraktas iki šio sezono pabaigos su galimybe jį pratęsti kitiems metams.

Anksti profesionalaus futbolininko karjerą baigęs G. Lettieri dar prieš įkopdamas į ketvirtą dešimtį pasuko trenerio keliu. Strategas pradėjo darbuotis Miuncheno „TSV 1860“ trenerių štabe, o vėliau tapo Hofo „Bayern“ bei „Augsburg“ klubų vairininku – su pastaruoju buvo laimėta trečioji pagal pajėgumą Vokietijos lyga.

Po to G. Lettieri darbavosi Bonos „Bonner SC“, „SpVgg Bayreuth“, „Darmstadt 98“, „SpVgg Weiden“, Vysbadeno „Wehen“ ir „Duisburg“ ekipose bei trenerio asistentu Burghauzeno „Wacker“ bei Bylefeldo „Arminia“ klubuose.

Ciuriche gimęs strategas su „Duisburg“ ekipa 2014 metais prasibrovė į antrąją pagal pajėgumą Vokietijos lygą.

Padirbėjęs Frankfurto FSV komandoje, G. Lettieri pirmą kartą išvyko darbuotis už Vokietijos ribų – pasiekė susitarimą su Kelcų „Korona“. Dirbdamas su Lenkijos mastais gana kuklų biudžetą turinčiu klubu, vyr. treneris atvedė komandą iki taurės pusfinalio ir sykį čempionatą baigė stipriausių ekipų grupėje.

2020-aisiais G. Lettieri sugrįžo į „Duisburg“, o iki šių metų kovo mėnesio darbavosi Atėnų AEK ekipos trenerių štabe.

Naujasis „Panevėžio“ strategas su komanda rugsėjo 24 dieną, šeštadienį, keliaus į Jūrmalą, kur panevėžiečiai nuo 14 val. žais kontrolines rungtynes su vietos „Spartaks“ klubu.

***

Futbolo klubas „Panevėžys“ savo sudėtį sustiprino dar vienu naujoku. Prie Aukštaitijos sostinės komandos prisijungė 29-erių Albanijos rinktinės atstovas Ergysas Kače – su vidurio saugu sudaryta sutartis iki šio sezono pabaigos su galimybe ją pratęsti kitiems metams.

„Panevėžį“ papildęs žaidėjas gimė Albanijoje, tačiau būdamas trejų kartu su tėvais persikėlė gyventi į Graikiją. Įskaitant atkarpą jaunimo komandose, E. Kače nuo 2004 iki 2020 metų priklausė Salonikų PAOK klubui, kuriame ir pradėjo profesionalo karjerą.

Saugas PAOK gretose visose varžybose sužaidė triženklį skaičių rungtynių ir buvo skolinamas keturioms komandoms – Epanomio „Anagennisi“, Pilzeno „Viktoria“, Atėnų „Panathinaikos“ bei Larisos AEL. 2020 metais E. Kače atstovavo Salonikų „Aris“, dar po metų išvyko į Tiranos „Partizani“, o pastarasis klubas buvo taip pat iš Graikijos – „Veria“, kur teko žaisti kartu su buvusiu „Panevėžio“ puolėju Antoniu Kapnidžiu.

Albanas savo gimtosios šalies rinktinėje yra sužaidęs 25-erias rungtynes ir įmušė po įvartį į armėnų bei prancūzų vartus. Vienas susitikimas buvo labai įsimintinas – 2016 metų Europos čempionate E. Kače pasirodė po keitimo dvikovoje su Šveicarija.

„Panevėžio“ naujokas, atstovaudamas PAOK klubui, 2012–2013 metų sezone buvo pripažintas geriausiu jaunuoju Graikijos čempionato futbolininku. E. Kače jau dalyvavo pirmoje savo naujos komandos treniruotėje ir žais kontroliniame mače prieš Jūrmalos „Spartaks“ ekipą.

„Kontaktas su „Panevėžiu“ įvyko per trenerį Gino Lettieri, kuris bendravo su mano agentu. Noriu padėti komandai pasiekti šio sezono tikslus ir palikti tame indėlį.

Darbavausi su asmeniniu treneriu Graikijoje, tad esu pasiruošęs ir nekantrauju pradėti. Kaip minėjau, noriu palikti indėlį komandoje – su komandos draugais žaisti taurės finale ir išsikovoti vietą Konferencijų lygoje“, – fk-panevezys.lt svetainei sakė E. Kače.